Bitcoin spada poniżej 7000 USD i ponownie wzbudza obawy przed kontynuacją spadków

Red Crash Price Crypto

Wydaje się, że Boże Narodzenie nie nadchodzi wcześnie na rynku bitcoinów, ponieważ cena wiodącej kryptowaluty ponownie spadła w poniedziałek, oznaczając pierwszy znaczący atak cenowy po tygodniach braku akcji.

W chwili, gdy to piszę, Bitcoin jest sprzedawany za 6900 USD, co oznacza spadek o około 3% w ciągu ostatnich 24 godzin w ruchu, który zlikwidował pozycje długie o wartości 40 milionów USD na giełdzie instrumentów pochodnych BitMEX.

Altcoiny również ucierpiały, a Ethereum, XRP, Litecoin i szereg innych najlepszych kryptowalut straciły ponad 6% w ciągu ostatniego dnia.

Red Crash Price Crypto

Co zmusiło cenę Bitcoina do spadku? I jakie są perspektywy dla tego rynku?

Co spowodowało spadek cen bitcoinów?

W ciągu ostatnich kilku tygodni Bitcoin skonsolidował się powyżej poziomu wsparcia 7000 USD, ledwo ruszając się z dnia na dzień, gdy świąteczna cisza najwyraźniej spadła na ten rynek. Ta konsolidacja była tak przyziemna, że ​​zmienność cen Bitcoinów mierzona co tydzień spadła do najniższego poziomu od trzech lat.

Ale ta apatia na rynkach zmieniła się w poniedziałek rano (czasu PST), kiedy to Bitcoin nagle spadł o 300 USD z 7100 do 6800 USD. Dlaczego?

Niestety, nikt nie ma dokładnych odpowiedzi na to pytanie, z wyjątkiem wielorybów i giełd, które stoją za znaczną częścią działalności rynku. Chociaż istnieje kilka wiodących teorii. Najbardziej znanym z nich jest to, że wyprzedaż w Ethereum doprowadziła również do spadku Bitcoina.

Komentator kryptowalut Hsaka opublikował w poniedziałek poniższy wykres, który pokazuje, że Ethereum zaczęło spadać na około dwie minuty przed spadkiem Bitcoina, co sugeruje, że BTC podążało śladami ETH, trend, który obserwowano wcześniej w ostatnich miesiącach.

$ ETH z dwuminutowym wyprzedzeniem.

Bless you vitalik. pic.twitter.com/sJ3Q9hVn4A

– Hsaka (@HsakaTrades) 16 grudnia 2019 r

Jeśli chodzi o przyczyny upadku Ethereum, powodując w ten sposób spadek wartości Bitcoin, istnieją dwie napędzające teorie, według pozornego handlowca kryptowalut „Light”:

  1.  Raport firmy analitycznej Chainalysis ujawnił, że schemat PlusToken Ponzi nadal zawiera 6400000 milionów ETH – o wartości około 850 milionów dolarów. Chociaż może nie wydawać się zbyt dużą liczbą, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że operatorzy PlusToken, według doniesień, zgromadzili sumę bitcoinów o wartości znacznie przekraczającej 1 miliard USD, Light zauważył, że prawdopodobna kwota ETH, którą posiada PlusToken, wynosi prawdopodobnie około 15% tego, prawdopodobnie cytując własną analizę. Mówi, że potencjalny niedokładny raport Chainalysis doprowadził inwestorów do sprzedaży Ethereum i potencjalnie Bitcoinów z powodu obawy, że PlusToken grozi zrzuceniem setek milionów kryptowalut na otwarty rynek.
  2. Druga teoria zaproponowana przez Lighta mówi, że na rynkach kryptowalut występuje niska płynność ze względu na okres świąteczny, co ułatwia poruszanie się po rynku. Potwierdza to fakt, że opcje, kontrakty terminowe i wolumeny rynku kasowego dla Bitcoin spadły z klifu, co zostało odzwierciedlone przez brak zmienności rynku.

Długi Ethereum od 132 USD. ETH poprowadził ruch w dół, zanurkując aż o 10% do minimum.

Prawdopodobne czynniki powodujące nadmierną reakcję:

– faktycznie niedokładne @chainalysis zgłoś twierdzenie, że Plustoken posiada 6,4 mln ETH (prawdziwe # prawdopodobnie 789K)

– niska płynność w okresie świątecznym do wchłonięcia sprzedaży rynkowej. pic.twitter.com/kP8SYJtF9K

– światło (@LightCrypto) 16 grudnia 2019 r

Analitycy obawiają się, że kolejne zamknięcia poniżej poziomu 7000 USD mogą oznaczać, że rynek kryptowalut odnotuje nowe spadki.

Analitycy zachowują optymizm

Pomimo niedźwiedzia dnia, który widział Bitcoin i jemu podobne, analitycy pozostają optymistami co do perspektyw cenowych rynku kryptowalut na 2020 rok.

Partner Adaptive Capital Willy Woo, jeden z najwybitniejszych analityków w dziedzinie kryptowalut, zauważył niedawno, że dynamika łańcucha zaczyna „wkraczać na bycze” terytorium po wielomiesięcznym spowolnieniu.

Mając to na uwadze, zapewnił, że „dno jest najprawdopodobniej w”, co oznacza, że ​​każdy ruch niższy niż spadek o 6500 $ będzie tylko knotem w widoku makro. Dodał, że wskaźniki jego funduszu hedgingowego sugerują również, że inwestorzy kryptowalut zaczną wyprzedzać zbliżające się „o połowę”, zmniejszenie nagrody za blok, które nastąpi w maju 2020 r..

Pęd na łańcuchu przechodzi w byczy. Przygotuj się na zmniejszenie o połowę przodu działającego tu dalej. Nie mogę powiedzieć, co to za wskaźnik, ponieważ jest zastrzeżony @AdaptiveFund, ale śledzi dynamikę inwestorów. Najprawdopodobniej dno jest najprawdopodobniej widoczne, wszystko niższe będzie tylko knotem w widoku makro. pic.twitter.com/WqiPRpweUv

– Willy Woo (@woonomic) 7 grudnia 2019 r

Jest też Spencer Bogart, partner w czołowej firmie Blockchain Capital zajmującej się inwestycjami w blockchain i venture capital. Powiedział, zgodnie z wcześniejszymi raportami Blockonomi, że skoro Bitcoin pozostaje użyteczny jako globalny sposób rozliczania płatności, branża kryptowalut nadal rośnie pod względem innowacji i kapitału, a amerykańska opinia publiczna nadal wykazuje skłonność do posiadania Bitcoinów, rok 2020 może być mocny rok dla tego rynku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map