43% inwestorów Millenialsów ufa giełdom kryptowalut nie tylko giełdom papierów wartościowych

Bezpieczeństwo wymiany kryptowalut

Według ostatnie badania prowadzony przez platformę handlu społecznościowego eToro 19 lutego, prawie połowa handlowców kryptowalut poniżej 30 roku życia w Stanach Zjednoczonych ma zaufanie do giełd kryptowalut w porównaniu z giełdami w kraju.

Badanie zostało przeprowadzone przez firmę Provoke Insights, zajmującą się strategią rynkową i badaniami na zlecenie eToro, i wzięło pod uwagę odpowiedzi 1000 handlowców internetowych w Stanach Zjednoczonych. Czterdzieści trzy procent badanych traderów wskazało, że bardziej ufają giełdom kryptowalut niż informacjom dostarczanym przez giełdy w Ameryce.

Bezpieczeństwo wymiany kryptowalut

Badanie wykazało również, że 93 procent millenialsów bardzo wolałoby zainwestować w opcje waluty cyfrowej oferowane przez tradycyjne instytucje finansowe. Ponadto 71 procent ankietowanych millenialsów, którzy w ogóle nie angażują się w handel kryptowalutami, wykazało, że byliby bardziej skłonni do dołączenia do rynku kryptowalut, gdyby tradycyjne instytucje zapewniły opcje inwestycji w kryptowaluty.

Potencjał do akceptacji zasobów cyfrowych przez milenium

Wypowiadając się na temat wyników ankiety, Guy Hirsch, dyrektor zarządzający amerykańskiego oddziału eToro, mówił o tym, co uważał za „zmianę pokoleniową”, w której inwestorzy mają zaufanie, a coraz więcej inwestorów zwraca się bardziej ku platformom wymiany kryptowalut i odwraca się od nich tradycyjni inwestorzy.

Wyjaśnił:

Niezmienność jest natywna dla blockchain, co sprawia, że ​​audyt w czasie rzeczywistym jest rozsądny i opłacalny, i dlatego milenialsi i Gen X postrzegają giełdy kryptowalut jako mniej podatne na manipulacje i mniej prawdopodobne, że będą miejscem, w którym źli aktorzy otrzymać wynagrodzenie za pieniądze podatników.

Przewidział również, że chociaż te liczby mogą wydawać się znaczące, z pewnością nastąpi jeszcze większy wzrost zaufania do platform kryptograficznych, gdy młodzi inwestorzy uzyskają kompleksową edukację na temat działania walut cyfrowych i technologii blockchain..

Większy popyt na alternatywne oferty kryptowalut

Innym ważnym odkryciem, które zostało ujawnione w ankiecie, jest rosnący popyt na alternatywne produkty i oferty oparte na kryptografii.

Czterdzieści pięć procent respondentów ankiety stwierdziło, że byliby skłonni zaakceptować alokacje swoich planów 401 (k) w kryptowalutach, podczas gdy 74 procent handlowców kryptowalut również woli skorzystać z tej opcji.

Jednak według Hirscha, chociaż popyt na aktywa cyfrowe w ramach portfeli 401 (k) najwyraźniej rośnie, nie stanie się to głównym nurtem, dopóki nie pojawią się określone zmiany rynkowe i dostosowania regulacyjne wdrożone przez instytucje i organy regulacyjne.

Wyjaśniając swoje stanowisko, powiedział:

Musielibyśmy widzieć więcej doradców, którzy uzyskaliby wiedzę na temat aktywów kryptograficznych i poczuliby się komfortowo polecając swoim klientom przejście na rynki kryptograficzne z tradycyjnych rynków akcji. Trakcja głównego nurtu będzie również wspierana przez zatwierdzanie funduszy ETF, które śledzą aktywa kryptograficzne. W tym momencie mogliśmy zobaczyć oferty kryptowalut w 401 tysiącach portfeli.

Pożyczki oparte na kryptowalutach to kolejna klasa alternatywnych produktów kryptograficznych, które wydają się zyskiwać coraz większy popyt. Badanie wykazało, że 76 procent respondentów byłoby skłonnych do naliczania odsetek od pożyczek na poziomie ich zasobów cyfrowych, w przeciwieństwie do waluty fiducjarnej. Ponadto 47 procent respondentów-inwestorów ujawniło, że byliby zainteresowani uzyskaniem pożyczki w postaci aktywów cyfrowych.

W przypadku Crypto Adoption przyszłość jest jasna

Jeśli już, wyniki te pokazują, że chociaż powszechna adopcja kryptowalut może nie być rzeczywistością, na razie zmiana pokoleniowa może zobaczyć, że nastąpi to w przyszłości.

Nie jest kwestią tego, czy zasoby cyfrowe zostaną powszechnie przyjęte; to jest kwestia kiedy.

Badanie przeprowadzone przez eToro wyciąga podobny nastrój z przeprowadzone badanie przez Cambridge Center for Alternative Finance w grudniu 2018 roku. Według organu badawczego, liczba zweryfikowanych użytkowników kryptowalut wzrosła prawie dwukrotnie w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy ubiegłego roku, nawet gdy brano pod uwagę skutki bessy kryptowalut na konto.

Raport wykazał, że łączna liczba kont użytkowników na platformach wymiany kryptowalut wynosi obecnie ponad 139 milionów, a użytkowników zweryfikowanych pod kątem tożsamości przekracza 35 milionów.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map