Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych Obrony (DARPA) rozgrzewa się do Blockchain, a nie Bitcoin

DARPA Blockchain

„Blockchain, not Bitcoin” wydaje się nową mantrą. DARPA to najnowsza agencja sponsorowana przez rząd, która podjęła się tej mantry i szuka ludzi, którzy mogliby wyjaśnić, w jaki sposób mogliby wykorzystać bez pozwolenia rozproszone protokoły konsensusu do własnych celów.

Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych Obrony (DARPA) już pracuje nad projektami takimi jak Atlas, który jest czymś w rodzaju prekursora robota z serii filmów Terminator. Są głęboko zaangażowani w amerykański kompleks militarno-przemysłowy i prawdopodobnie szukają nowe drogi wykorzystać blockchain w przemyśle „obronnym”.

DARPA Blockchain

Jest wysoce nieprawdopodobne, aby zainteresowanie DARPA rozproszonymi protokołami konsensusu bez pozwolenia miało cokolwiek wspólnego z pomysłami, które doprowadziły do ​​powstania łańcucha blokowego. W szczególności szukają sposobów korzystania z łańcuchów bloków bez pozwolenia bez zachęty pieniężnej i zamiast tego oferują dostęp do informacji lub mocy obliczeniowej jako zachętę.

DARPA szuka nowych pomysłów na blockchain, a nie tokenów

Pomysł, że blockchain bez pozwolenia może być używany w przypadku braku wypłaty dla osób zarządzających siecią, jest co najmniej dziwny.

W szczególności szuka DARPA,

„… Celem tego RFI (Request For Innformation), DARPA jest zainteresowana wyłącznie rozproszonymi protokołami konsensusu bez pozwolenia… Chociaż istnieje znaczna liczba badań i rozwoju wspieranych publicznie i prywatnie w zakresie rozproszonych protokołów konsensusu, DARPA szuka informacji w kilku, mniej zbadał ścieżki rozproszonych protokołów konsensusu bez pozwolenia. Takie informacje mogą pomóc w opracowaniu przyszłego programu DARPA ”.

Bitcoin został stworzony z myślą, że możliwe było posiadanie systemu płatności w przypadku braku centralnego organu, wydaje się, że jest to stracone dla graczy z establishmentu, którzy idą dalej w kierunku kooptowania łańcucha blokowego do własnych celów.

Nietrudno zrozumieć, dlaczego rządy wolą blockchain, ponieważ łatwo tworzy on rekordy, które są bardzo trudne do zmodyfikowania. Gdy wolność tworzona przez kryptowaluty zostanie pozbawiona łańcuchów bloków bez pozwolenia, stają się one idealnym sposobem na śledzenie tego, co ludzie robią na co dzień.

W UE chodzi o Blockchain, ale nie przepada za prywatnością osób

Również Komisja Europejska (KE) wydaje się być na topie blockchain, ale w przeciwieństwie do kryptowalut. W zeszłym miesiącu zorganizowali konferencję, na której podniesiono korzyści płynące z technologii blockchain, o ile jest on w stanie zostać wykorzystany przez rząd do śledzenia jego ruchomości (obywatele).

Roberto Viola, który jest dyrektorem generalnym ds. Sieci komunikacyjnych, treści i technologii w KE, stwierdził to,

„To, co czyni to stowarzyszenie wyjątkowym, to skupienie się na promowaniu zaufania do technologii blockchain wśród władz publicznych i obywateli” oraz to, że „Będzie również w stanie komunikować się z obywatelami na temat blockchain, technologii, która nie powinna być kojarzona z niejasnymi kryptowalutami, ale z przejrzystość, identyfikowalność i bezpieczne środowisko ”.

Idea „bezpiecznego środowiska” w kontekście, którego używa Roberto, jest bardzo trudna do skomentowania, chociaż przywołuje wspomnienia Europy, która była zdeterminowana do całkowitej kontroli nad przerażoną ludnością.

W czasach, gdy europejski faszyzm zyskał na znaczeniu, nie było płatności elektronicznych. Teraz Bruksela znajduje się w punkcie węzłowym niemal całkowitej kontroli nad UE, ale wydaje się, że nie ma wielu błędnych głosów protestujących przeciwko oczywistej koncentracji władzy, która stara się umocnić swoją i tak już znaczną władzę.

Brązowy byk Blockchain

Moce, które byłyby mądre, aby pamiętać lekcja Ludwika XVI, i panowanie terroru, które wywołało jego pragnienie absolutnej władzy.

Jego śmierć była częścią większego odejścia od scentralizowanej kontroli, a ówczesny mistrz pieniądza może chcieć zwrócić uwagę na podobieństwa między władzą polityczną, która istniała w rewolucyjnej Francji, a nowoczesnym systemem monetarnym..

Stworzenie systemu rejestrowania transakcji rzeczywiście stworzyłoby niesamowity sposób śledzenia ludzi na szeroką skalę, ale mogłoby również wciągnąć klasę polityczną w grzęzawisko, gdyby kiedykolwiek stracili kontrolę nad zdolnością do kierowania przemocą w imieniu ludzi, których przedstawiać.

Prawdziwy świat

Maximilien François Marie Isidore de Robespierre był bardziej niż szczęśliwy mogąc pomścić dostrzeżone krzywdy, używając zapisów, którymi miał do swojej dyspozycji, i grizzly środków egzekucyjnych.

Warto pamiętać, że każdy system przemocy (władzy) może zostać przejęty przez mało prawdopodobnych kandydatów, dlatego postoświecenie zostało ufundowane na idei, że wszyscy ludzie są równi wobec prawa i nikt nie powinien być pozbawiony tych praw bez należytego procesu w sprawiedliwym systemie prawnym.

Oddzielenie blockchain od bitcoina wydaje się wygodne na krótką metę, ale użycie technologii, która została zaprojektowana, aby ponownie połączyć bezcelowe społeczeństwo z korzeniami, które dały początek prawom jednostki, może być znacznie bardziej niebezpieczne, niż może sobie wyobrazić klasa polityczna.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map