Amazon AWS przyjmuje technologię Blockchain z dwoma nowymi produktami

Amazon AWS Blockchain

Jasne, rynek kryptowalut ostatnio przeżywał nieco załamanie. Nazwanie tego niewielką zmianą w porównaniu z tym okresem w zeszłym roku byłoby mało powiedziane. Jednak jako nowa technologia ma sens, że blockchain i kryptowaluty przechodzą przez początkowy okres bólu. Rozumie to Amazon, jedna z największych firm na świecie.

W rzeczywistości firma zajmująca się handlem elektronicznym decyduje się wyjść poza obecny stan rynku i rozwijać nowe projekty oparte na łańcuchu bloków. Tak jak poinformował CNBC w środę, Amazon wprowadza dwie nowe usługi blockchain, aby skorzystać z oferty Amazon Web Services.

Amazon AWS Blockchain

Uproszczony Blockchain

Jedną z propozycji jest „oferta zarządzanego łańcucha bloków”, która umożliwiłaby klientom usług internetowych zbudowanie własnej „skalowalnej sieci blockchain za pomocą kilku kliknięć”. Byłby to taki, który „automatycznie skaluje się, aby sprostać wymaganiom tysięcy aplikacji obsługujących miliony transakcji”.

Ten projekt, zatytułowany Amazon Managed Blockchain, wykorzystuje platformy open source za pośrednictwem Hyperledger Fabric i Ethereum. Zasadniczo klienci mogą tworzyć własne projekty blockchain i zarządzać nimi niezależnie od ich znajomości technologii:

„Amazon Managed Blockchain eliminuje koszty ogólne wymagane do utworzenia sieci i automatycznie skaluje się, aby sprostać wymaganiom tysięcy aplikacji obsługujących miliony transakcji. Gdy Twoja sieć jest już skonfigurowana i działa, Managed Blockchain ułatwia zarządzanie i utrzymanie sieci blockchain. Zarządza certyfikatami, umożliwia łatwe zapraszanie nowych członków do przyłączenia się do sieci i śledzi wskaźniki operacyjne, takie jak wykorzystanie zasobów obliczeniowych, pamięci i magazynu ”.

Ponadto zarządzany przez firmę Amazon łańcuch bloków blokowych tworzy kopie zapasowe łańcucha bloków użytkowników w bazie danych Amazon Quantum Ledger (QLDB), która działa jako „w pełni zarządzana baza danych księgi”. Ta druga usługa umożliwia właścicielom łańcuchów bloków zarządzanie analizami i przewidywanie trendów.

Co to jest Hyperledger

Przeczytaj: Co to jest Hyperledger?

„To będzie naprawdę skalowalne”, twierdzi dyrektor generalny Amazon’s Web Services podczas ich ostatniej prezentacji, AWS re: Invent. „Otrzymasz znacznie bardziej elastyczny i niezawodny zestaw interfejsów API, dzięki którym będziesz mógł wprowadzać dowolne zmiany lub dostosowania w bazie danych księgi”.

Dzięki QLDB użytkownicy mogą tworzyć własne „aplikacje przypominające księgi rachunkowe” z niezmiennymi historiami. Element kryptograficzny technologii blockchain zapewnia możliwość dokonywania stałych transakcji. Ten projekt wykorzystuje „API podobne do SQL”, do którego przyzwyczajeni są programiści, więc zespoły będą mogły go łatwo dostosować. Platforma nie wymaga serwera, jest skalowalna i gwarantuje, że klienci „płacą tylko za to, czego” używają.

Te ujawnienia są szczególnie interesujące, ponieważ Amazon prawie zignorował technologię blockchain wraz z wprowadzeniem AWS. Jednak pokazuje, że jeśli tak duża firma może wykorzystać potencjał zdecentralizowanej technologii księgi rachunkowej, to ta branża ma świetlaną przyszłość..

Według ich strony internetowej, firma twierdzi, że Managed Blockchain jest najlepszy do zastosowań w handlu, handlu detalicznym i łańcuchu dostaw:

Handel i transfer aktywów

„Korzystając z zarządzanego przez Amazon łańcucha bloków, konsorcja finansowe i handlowe mogą łatwo stworzyć sieć blockchain, w której wszystkie strony mogą elektronicznie przeprowadzać transakcje i przetwarzać dokumenty związane z handlem, bez potrzeby centralnego zaufanego organu”.

Sprzedaż

„Dzięki zarządzanemu przez Amazon Blockchain, grupa sprzedawców detalicznych może z łatwością wdrożyć sieć blockchain, która pozwala im szybko i przejrzyście udostępniać i weryfikować informacje o nagrodach, bez potrzeby centralnego organu, który przetwarza transakcje premiowe między detalistami”.

Łańcuch dostaw

„Korzystając z zarządzanego przez Amazon łańcucha bloków, firmy mogą szybko wdrożyć łańcuch bloków w swojej sieci łańcucha dostaw, zapewniając większą przejrzystość oraz rejestrowanie i śledzenie towarów w czasie rzeczywistym od jednej strony do drugiej. Każdy dostawca lub dystrybutor może być członkiem sieci blockchain, prowadzić własną rozproszoną księgę i niezależnie śledzić wszystkie informacje związane z ruchem towarów, takie jak znacznik czasu, port wejścia i ilość otrzymanych towarów. ”

Firmy takie jak Verizon, Liberty Mutual i Philips współpracują przy tym nowym projekcie, co dodaje otuchy. Klienci mogą zarejestrować się w Zarządzany program podglądowy Blockchain tutaj, albo Tutaj Amazon QLDB.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map