IRS Blockchain

Słuchajcie, podatnicy w USA: IRS przygotowuje się do opublikowania pierwsza wskazówka na temat opodatkowania kryptowalut w latach.

Komisarz IRS Charles Rettig zauważył to samo w liście odpowiedzi do Kongresu Blockchain Caucus, który napisał do agencji Rettig w kwietniu z prośbą o szereg publicznych wyjaśnień, takich jak na przykład sposób opodatkowania użytkowników kryptowalut w USA na widełkach kryptograficznych.

W tym miejscu komisarz powiedział, że odpowiedzi na szereg pytań klubu kryptowalutowego można się spodziewać w krótkim czasie:

„Podzielam Państwa przekonanie, że podatnicy zasługują na jasność w podstawowych kwestiach związanych z opodatkowaniem transakcji w wirtualnej walucie i uczyniliśmy priorytetem IRS wydanie wskazówek […] Rozważaliśmy te kwestie i zamierzamy opublikować wytyczne dotyczące tych i innych problemy wkrótce. ”

Dążenie do większej przejrzystości pojawia się po tym, jak amerykańscy użytkownicy kryptowalut przez lata narzekali na niejednoznaczne gąszcz regulacyjny w kraju. IRS dotychczas traktował waluty cyfrowe jako własność, podczas gdy inne agencje rządu USA traktują je jako towary, papiery wartościowe i pieniądze.

IRS powiedział Kongresowi, że wkrótce wyda nowe wytyczne podatkowe dotyczące kryptowalut. https://t.co/z0oEi0dbfC

– Centrum monet (@coincenter) 20 maja 2019 r

Oczywiście IRS nie może wyjaśnić tego zagmatwanego krajobrazu regulacyjnego za jednym zamachem. Jednak wszelkie dodatkowe wyjaśnienia, jakie agencja może zaoferować, będą mile widziane przez handlowców, którzy chcą dokładnie zapłacić swoje podatki.

Jak należy traktować kryptowaluty? To wielowarstwowe pytanie – przed nami wiele zwrotów akcji

IRS traktuje kryptowaluty jako własność, co powoduje, że podlega opodatkowaniu w USA w bardzo specyficzny sposób – mianowicie poprzez uwzględnienie implikacji zysków i / lub strat kapitałowych.

O tym, czy jest to właściwy sposób traktowania kryptowalut, ostatecznie zadecydują Amerykanie. Gdyby w końcu do Kongresu wybrano wystarczającą liczbę pro-crypto politicos, wówczas można by uchwalić ustawodawstwo federalne, które mogłoby nakazać IRS, aby nie opodatkowywał kryptowalut jako własności, wśród wielu innych podobnych mandatów. A to tylko jedna poważna pomyłka regulacyjna wśród setek w jednej jurysdykcji krajowej.

Oprócz samych ludzi najpotężniejsze instytucje na świecie coraz częściej zmagają się z podejściem do ekosystemu kryptowalut.

Na przykład w artykule opublikowanym w tym miesiącu przez Europejski Bank Centralny (EBC) instytucja, która wspiera euro i kształtuje politykę pieniężną waluty, stwierdziła, że „Krypto-aktywa” nie stanowiły obecnie zagrożenia na stabilność finansową gospodarki strefy euro… na razie.

Rzeczywiście, EBC powiedział, że zagrożenie może wzrosnąć w przyszłości:

„Sektor wymaga jednak ciągłego uważnego monitorowania, ponieważ rozwój rynku jest dynamiczny, a powiązania z szerszym sektorem finansowym mogą w przyszłości wzrosnąć do bardziej znaczących poziomów”.

W związku z tym jedno z najbardziej drakońskich zachodnich poglądów na temat tego, jak należy traktować kryptowaluty, pochodzi od przedstawiciela USA Brada Shermana na początku tego miesiąca, kiedy zaproponował stworzenie ustawy, która całkowicie zakazałaby posiadania kryptowaluty w Ameryce..

Dziś przedstawiciel Kongresu Sherman wezwał do wprowadzenia ustawy zakazującej wszystkich kryptowalut.

Właśnie dlatego Coin Center jest teraz potrzebne w DC bardziej niż kiedykolwiek. pic.twitter.com/jgikm7z8bI

– Centrum monet (@coincenter) 9 maja 2019 r

Dlaczego tak ostro? Reprezentant Sherman powiedział, że dobrze byłoby „zdusić [kryptowalutę] w zarodku”, ponieważ „ogłoszonym celem zwolenników kryptowaluty jest odebranie… władzy” dolarowi amerykańskiemu, który kongresman określił jako podstawę Potęga Ameryki na arenie międzynarodowej.

Nowe globalne standardy Corral Crypto nadchodzą

W innych wiadomościach regulacyjnych międzyrządowa Grupa Specjalna ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF) wydaje w czerwcu nowe zalecenia dotyczące standardów, w których organ zwróci się do krajów członkowskich o egzekwowanie surowszych przepisów dotyczących giełd kryptowalut.

W szczególności przyszłe zalecenia FATF sprawiłyby, że takie platformy musiałyby przekazywać sobie nawzajem odpowiednie dane klientów w celu ułatwienia transakcji – odpowiedzialność podobna do bankowej.

Perspektywa już okazała się niepopularna wśród interesariuszy w kryptoekonomii, chociaż to, jak mocno zakorzenione będą się zalecenia, jest na razie w powietrzu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me