Analityk Fundstat żąda ceny bitcoinów w wysokości 150 000 USD

Cena Bitcoin 150 tys

W tym roku rzadziej pojawiały się wezwania do znacznie wyższej ceny Bitcoinów. Chociaż w zeszłym roku łatwo było znaleźć byki Bitcoin, rok 2018 był trudny dla optymistów kryptowalut o krótkim horyzoncie czasowym. Thomas Lee wciąż domaga się od Fundstrat Global Advisors o wiele wyżej Bitcoin wycenia i uważa, że ​​jego „wartość godziwa” wynosi około 13 800 USD i 14 800 USD.

Według Thomasa Lee liczba aktywnych adresów portfeli Bitcoin oznacza, że ​​obecne ceny Bitcoin są zdecydowanie za niskie. Uważa również, że istnieją czynniki makroekonomiczne, które utrzymują niską cenę Bitcoin, w tym kac po gorączce spekulacyjnej z ostatnich lat i sprzedaż skarbca podczas pierwszych ofert monet (ICO)..

Cena Bitcoin 150 tys

Analityk został zacytowany przez Bloomberga,

„W rzeczywistości, pracując wstecz, aby rozwiązać bieżącą cenę Bitcoin, oznacza to, że portfele kryptowalut powinny spaść do 17 milionów z 50 milionów obecnie”.

Uważa również, że rosnąca popularność Bitcoina pomogłaby w wzroście jego ceny. Pan Lee spekuluje, że gdyby Bitcoin został powszechnie przyjęty jako klasa aktywów, cena mogłaby wzrosnąć do 150000 USD za Bitcoin.

Spadające wskaźniki wykorzystania mogą powstrzymać Bitcoin

Ostatnie badania sugerują, że wykorzystanie Bitcoin jako platformy płatności znacznie spadło w tym roku. Wraz ze spadkiem ceny w 2018 r. Wykorzystanie Bitcoina w transakcjach handlowych spadło aż o 80%. Dane zebrane przez Chainalysis przyjrzeli się 17 podmiotom obsługującym płatności, aby dowiedzieć się, ile spadło w tym roku wykorzystanie bitcoinów, a inne badania wydają się dochodzić do tego samego wniosku.

Kanadyjska firma Coinpayments szacuje, że wartość transakcji Bitcoin od stycznia do października tego roku spadła o połowę. W tej chwili wygląda na to, że rzeczywiste wykorzystanie Bitcoin wydaje się spadać, co może sprawić, że najcenniejsze kryptowaluty na świecie będą narażone na więcej spadków w krótkim okresie.

Chainalysis donosi, że ogólna wartość płatności Bitcoin spadła z 427 milionów USD w grudniu ubiegłego roku do 96 milionów USD we wrześniu tego roku. Nie ma pełnego zestawu danych dla rynku Bitcoin, ponieważ transakcje są rozłożone na wiele giełd, które mogą nie udostępniać ich danych swobodnie.

Rozsądne argumenty

Pojawiło się wiele negatywnych komentarzy ze strony głównego nurtu społeczności finansowej, gdy kryptowaluty wzrosły w zeszłym roku, a niektóre z nich zawierały uzasadnione argumenty. Bitcoin prawdopodobnie nie został zaprojektowany w celu zastąpienia globalnego systemu finansowego i prawdopodobnie nigdy nie będzie w stanie rzucić wyzwania platformie takiej jak Visa.

Bitcoin był również pierwszą kryptowalutą. Zainspirował inne platformy, takie jak Ethereum, Dash i Ripple, z których wszystkie mogą rzucić wyzwanie obecnemu systemowi prowadzonemu przez bank centralny. Inne programy, takie jak rosyjski kryptowalutowy rubel, również są potencjalnie rewolucyjne, a nie byłoby to możliwe bez Bitcoina.

Wciąż otwarte dla biznesu!

Mimo spadających cen i zmienności na rynku są wciąż wielu sprzedawców tam, kto zaakceptuje Bitcoin jako płatność.

Overstock.com jest nadal jedną z największych firm, które akceptują Bitcoin, mimo że założyciel Patrick Byrne może sprzedawać handel detaliczny online, aby skupić się na blockchain. Overstock może zmienić swoje zasady dotyczące płatności Bitcoin po zakończeniu sprzedaży, ale na razie nadal chętnie przyjmują Bitcoin.

Podobnie jak Overstock, BitPlaza oferuje szereg produktów i jest otwarta na nowych dostawców, którzy chcą korzystać z ich platformy. Newegg.com przyjmie również Bitcoiny jako sprzęt komputerowy i prawie wszystko inne w dziedzinie elektroniki osobistej lub komercyjnej.

Istnieje szereg innych opcji płatności Bitcoin, takich jak CheapAir.com, które pozwolą użytkownikom Bitcoin na kupowanie pokoi hotelowych oraz szereg innych usług związanych z podróżami.

Chociaż globalna sieć bankomatów przyjaznych dla kryptowalut jest nadal prawdopodobnie odległa w przyszłości, istnieją usługi takie jak Uquid, Xapo i Bitpay, które pozwalają użytkownikom kryptowalut finansować konta, które będą działać w bankomatach na całym świecie.

Nieźle od dekady

Łatwo zapomnieć, że Bitcoin to wciąż nowy wynalazek. W ciągu dekady przeszedł z niejasnego zasobu do międzynarodowej sensacji, która zainspirowała wiele innych kryptowalut. Teraz kryptowaluty oferują alternatywy dla ludzi w krajach takich jak Wenezuela, gdzie ich krajowa waluta stała się bezużyteczna.

Bitcoin może, ale nie musi być jedną z kryptowalut, które ostatecznie stają się powszechne w rozliczeniach osobistych i komercyjnych. Istnieją problemy ze skalowalnością, które należy rozwiązać, i inne kryptowaluty, które prawdopodobnie lepiej pasują do handlu globalnego. Niezależnie od tego, jego wartość w dłuższej perspektywie prawdopodobnie będzie wyższa niż obecnie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map