Antonopoulos: Kryptowaluta to nie religia, skupmy się na prawdziwym wrogu

Religia Bitcoin

Słynny komentator i autor bitcoinów Andreas Antonopoulos właśnie wydał wideo na YouTube wyjaśniając powody, dla których napisał swoją nadchodzącą książkę, Mastering Ethereum. Jedna osoba zapytała go, czy jego zaangażowanie w Ethereum sugeruje, że odchodzi od bitcoina. Według Antonopoulosa jego zainteresowanie Ethereum nie oznacza żadnego ideologicznego odejścia od bitcoina. Zamiast tego Antonopoulos zauważa, że ​​wszyscy powinniśmy chcieć dowiedzieć się o rzeczach, których nie rozumiemy lub z którymi się nie zgadzamy, oraz że kryptowaluta nie jest „religią”.

Religia Bitcoin

Opanowanie Ethereum i innych hitów

Dla tych, którzy nie wiedzą, Andreas Antonopoulos zasłynął jako jeden z bardziej szanowanych autorów i mówców publicznych na temat bitcoina. Wygłosił niezliczone przemówienia, prelekcje i prezentacje podczas wielu głośnych wydarzeń na całym świecie. Jest znany z udzielania rabatów na opłaty za mówienie tym, którzy są gotowi zapłacić w bitcoinie.

Jego pierwsze dwie książki, The Internet of Money tomy pierwszy i drugi oraz Mastering Bitcoin okazały się hitami i są powszechnie uważane za niezbędną lekturę dla tych, którzy poważnie podchodzą do kryptowaluty i rozumieją ją zarówno na poziomie technologicznym, jak i ideologicznym..

Niedawno Antonopoulos ogłosił zamiar napisania kolejnej książki zatytułowanej Mastering Ethereum. Podobnie jak jego książka o podobnej nazwie na temat bitcoinów, celem tej książki jest skupienie się na bardziej zaawansowanych technicznych aspektach Ethereum dla programistów i tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o rozwoju Ethereum.

Bitcoin Dowód kopania pracy

Przeczytaj także: Andreas Antonopoulos: Zmiana PoW Bitcoin jest równoznaczna ze strzelaniem sobie w stopę

Niepokojący brak wiary?

Film, który Antonopoulos umieścił na YouTube, był odpowiedzią na pytanie jednego z jego fanów lub obserwujących. Dużą częścią tego pytania było ustalenie, czy Antonopoulos stracił swoje wyłączne powinowactwo lub oddanie dla bitcoina. Wydawało się nawet, że okazywanie zainteresowania projektem blockchain, który nie jest bitcoinem, byłoby herezją lub świętością.

Do tego momentu Antonopoulos miał kilka ostrych i przejmujących komentarzy, które być może powinniśmy wszyscy rozważyć. Jednym z punktów, które wskazał, jest to, że kryptowaluta i blockchain nie są religią. Nasze wykorzystanie lub badanie w innym projekcie nie jest równoznaczne ze zdradą, ale zamiast tego jest mądrym i naturalnym procesem.

Ponadto stwierdził, że chociaż może nie zgadzać się ze wszystkim, co robi dany projekt blockchain lub kryptowaluta, takim jak jego model konsensusu lub sposób, w jaki radzi sobie z zarządzaniem, nie oznacza to, że nie ma nic do nauczenia się ani do zyskania na uzyskaniu jaśniejszego obrazu jak to działa.

Antonopoulos miał również kilka komentarzy, które w pewnym sensie były anty-Ethereum. W szczególności powiedział, że technologia ta była niewątpliwie wykorzystywana przez pozbawione skrupułów osoby do tworzenia „shitcoinów” przez „ładunek ciężarówki”. Jednak tylko dlatego, że niektórzy ludzie używają tej technologii ze złych powodów, nie oznacza to, że sama technologia jest zła lub skorumpowana. Powiedział:

Fakt, że cała banda idiotów próbowała rzucić się przez te drzwi, aby zrobić gówniane monety, nie ma nic wspólnego z technologią leżącą u ich podstaw.

Nie tylko Ethereum

Antonopoulos uważał również, aby jednoznacznie stwierdzić, że chociaż nadchodząca książka nosi tytuł Mastering Ethereum, nie dotyczy wyłącznie projektu kryptowalutowego uruchomionego przez współtwórcę Vitalika Buterina.

Przewodnik po Ethereum

Przeczytaj: Nasz przewodnik po Ethereum

Zamiast tego Antonopoulos wyraził zainteresowanie wieloma projektami kryptowalut, które oferują maszyny wirtualne i programowanie inteligentnych kontraktów. W szczególności cytował projekty takie jak Ethereum Classic, Lisk, EOS, Rootstock i QTUM. Poza konkretnym komentarzem, że Ethereum Classic jest funkcjonalnie taki sam jak Ethereum, szczególnie z punktu widzenia rozwoju, Antonopoulos zauważył, że wszystkie te projekty mają wiele wspólnego. Zatem uczenie się o jednym może rozciągać się na rozumienie innych.

Na zakończenie Antonopoulos powiedział, że niewłaściwe jest wskazywanie na siebie palcami i mówienie, że ich ulubiony projekt blockchain to śmieć, nie jest wystarczająco zdecentralizowany i tak dalej. Zamiast tego powiedział, że powinniśmy przed pocałowaniem opowiadać o korzyściach płynących z blockchain i kim są prawdziwi wrogowie. Na to powiedział:

Prawdziwym wrogiem nie jest niezupełnie zdecentralizowany system, to totalitaryzm, faszyzm, skorumpowany kapitalizm kolesiów i destrukcyjne systemy bankowe, które są całkowicie scentralizowane,

Według Antonopoulosa grupy te powodują „ogromne szkody dla świata” i można z nimi walczyć najlepiej, korzystając z technologii blockchain i zdecentralizowanych systemów.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map