Argentyna zostaje drugim członkiem Blockchain Research Institute

Argentyna Bitcoin

Blockchain Research Institute (BRI) niedawno powitał rząd Argentyny, drugiego po Kanadzie kraju, który dołączył do światowego instytutu. Wejście rządu argentyńskiego, które jest raczej współpracą, następuje po spotkaniu, które odbyło się w listopadzie 2018 roku.

Zaangażowanie Argentyny w renomowany instytut zapewni krajowi dostęp do różnych ekskluzywnych wydarzeń i innych członków BRI. Najnowsze posunięcie rządu argentyńskiego wymusza pozytywne nastawienie do łańcucha bloków i kryptowalut.

Argentyna Bitcoin

BRI współpracuje z Argentyną

Blockchain Research Institute z siedzibą w Toronto w ostatnim informacja prasowa stwierdził partnerstwo z rządem Argentyny. Zgodnie z komunikatem, zapowiedź współpracy nastąpiła po spotkaniu, które odbyło się w listopadzie 2018 r. W spotkaniu uczestniczyli Prezydent Argentyny, Prezydent Mauricio Macri, Zastępca Szefa Sztabu Argentyny Andrés Ibarra oraz Don Tapscott, współzałożyciel prezes wykonawczy BRI.

Blockchain Research Institute został założony w Toronto w Kanadzie przez autorów znanej książki Blockchain Revolution, Dona i Alexa Tapscottów w 2017 roku. Wielomilionowy instytut prowadzi badania w różnych obszarach, takich jak produkcja, energia i zasoby. , handel detaliczny m.in..

Partnerstwo Argentyny z grupą badawczą umożliwia krajowi Ameryki Południowej udział w ekskluzywnych webinarach i dostęp do kilku projektów badawczych. Ponadto rząd Argentyny spotykał się z innymi grupami, takimi jak startupy, międzynarodowe korporacje i inne rządy, podczas wydarzeń i programów.

Współpraca BRI-Argentina ma również kluczowe znaczenie dla ustanowienia Centrum Doskonałości Instytutu Badawczego Blockchain w kraju Ameryki Południowej. W tej chwili kraj włącza technologię blockchain do różnych projektów. Przykładem jest zastosowanie technologii rozproszonej księgi rachunkowej w Compr.ar i Contrat.ar, argentyńskich firmach zakupowych i firmach kontraktowych. Dostawcy platformy wykorzystali blockchain na etapie składania ofert.

Ponadto rząd Argentyny korzysta z technologii rozproszonych rejestrów, aby zapewnić bezpieczeństwo rejestrom publicznym i ich fałszowaniu.

Rozwijanie narzędzia Bitcoin w Argentynie

Argentyna bez wątpienia otworzyła się na przyjęcie wirtualnej waluty i technologii blockchain w różnych obszarach. W tym kraju Ameryki Południowej odnotowuje się również stały wzrost liczby bankomatów Bitcoin.

W pierwszym kwartale 2019 roku Alto Viaje współpracowało z giełdą kryptowalut Bitex, aby używać Bitcoinów na SUBE; system transportowy kraju. Przy niestabilnej sytuacji gospodarczej Argentyny był to pożądany rozwój dla Argentyńczyków. Partnerstwo oznaczało, że osoby dojeżdżające do pracy mogły używać Bitcoin do płacenia za różne środki transportu, takie jak autobusy, metro i pociągi.

Manuel Beaudroit z Bitex był entuzjastycznie nastawiony do decyzji firmy o włączeniu Bitcoin jako środka płatniczego dla użytkowników transportu publicznego. Współpraca umożliwia ponad siedmiu milionom klientów SUBE w 37 miastach płacenie za transport za pomocą BTC. Firma Alto Viaje wcześniej akceptowała metody płatności, takie jak PayPal i lokalny Rapipago.

W marcu miliarder i inwestor Venture Capital Tim Draper postawił zakład z prezydentem Argentyny Mauricio Macri. Draper, który w tym czasie odwiedzał Argentynę, spotkał się z prezydentem i zasugerował, że Bitcoin powinien zastąpić peso, walutę tego kraju.

Mając zdewaluowane peso w kraju, inwestor kapitału podwyższonego ryzyka pewnie postawił zakład, stwierdzając, że gdyby peso miało większą wartość niż bitcoin, podwoiłby swoją inwestycję w tym kraju. Jeśli jednak wartość bitcoina jest wyższa niż peso, rozwiązałoby to problemy gospodarcze kraju. Ponadto Draper uważał, że gdyby Argentyna włączyła się do rynku kryptowalut, uczyniłoby to kraj wystarczająco przyjaznym dla przedsiębiorców.

Więcej inwestycji Blockchain wspieranych przez rząd

Ponadto, chcąc zwiększyć wykorzystanie technologii blockchain i cyfrowej waluty w Argentynie, Binance Labs, główne centrum wirtualnej waluty i blockchain, zdecydowało się wesprzeć kraj Ameryki Południowej.

Firma, zauważając nacisk kraju na kryptowalutę i akceptację blockchain, powiedziała:

Argentyna jest u progu masowego przyjęcia blockchaina, od bankomatów po systemy tranzytowe, a Binance Labs jest jednym z jej głównych zwolenników.

Argentyna, ogłaszając swoje wsparcie dla Binance Labs, oświadczyła, że ​​przekaże 50 000 dolarów na każdy projekt, w który firma zainwestuje. Dzięki temu kraj Ameryki Południowej będzie aktywnie zachęcał do stosowania technologii rozproszonej księgi i przyjmowania wirtualnej waluty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map