CSIRO Blockchain

Organizacja Badań Naukowych i Przemysłowych Wspólnoty Narodów (CSIRO) Niedawno wydany wyniki testu, który przeprowadzili na sieci blockchain, którą stworzyli we współpracy z University of Sydney. Zgodnie z ogłoszeniem, które CSIRO wydało po zakończeniu testu, ich nowa sieć blockchain może przetwarzać 30000 transakcji międzynarodowych na sekundę.

CSIRO Blockchain

Data61 w CSIRO i Concurrent Systems Research Group (CSRG) z University of Sydney odpowiadają za stworzenie nowej sieci, która nazywa się Red Belly Blockchain. CSIRO poinformowało, że „wzorzec został wyznaczony przez wysyłanie 30 000 transakcji na sekundę z różnych regionów geograficznych”. Według tego samego ogłoszenia sieć została przetestowana na 1000 węzłach w 14 krajach, w tym w Azji i Pacyfiku, Europie i obu Amerykach..

Niska prędkość transakcji platform blockchain pierwszej generacji, takich jak Bitcoin, była głównym źródłem krytyki dla blockchain. Wydaje się, że w centrum tych problemów znajdują się systemy oparte na dowodach pracy. Nowa sieć wykorzystuje inny algorytm, zwany deterministycznym konsensusem bizantyjskim. Nowa platforma wydaje się być znacznie szybsza, co może otworzyć drzwi dla technologii blockchain.

CSIRO robi postęp

Nie jest tajemnicą, że platformy blockchain były trudne do skalowania na potrzeby globalnej gospodarki. Red Belly Blockchain został zaprojektowany, aby przezwyciężyć problemy ze skalowalnością i wydaje się, że zmierza we właściwym kierunku. Pozornie udana wersja próbna została wdrożona przy użyciu globalnej infrastruktury chmurowej Amazon Web Services (AWS).

Powiedział to dr Vincent Gramoli, starszy badacz w Data61 i szef CSRG,

„Rzeczywiste aplikacje blockchain mają problemy z uruchomieniem z powodu problemów ze zużyciem energii i złożoności wywołanych przez dowód pracy”, a „Wdrożenie Red Belly Blockchain na AWS pokazuje wyjątkową skalowalność i siłę technologia księgi nowej generacji w kontekście globalnym ”.

CSIRO współpracuje z IBM nad stworzeniem czegoś, co niektórzy nazywają również Australian National Blockchain. Ciekawe jest to, że krajowa agencja naukowa pracuje nad opracowaniem rzeczywistych rozwiązań dla najnowocześniejszej technologii. Australijskie banki i firmy również ciężko pracowały, aby systemy oparte na blockchain były praktyczne dla przemysłu i konsumentów.

Wiele bloków w dole

Commonwealth Bank of Australia (CBA) opracował zastrzeżony system blockchain, który był testowany latem. Opracowali platformę opartą na blockchain, aby pomóc eksporterom wykorzystać wzrost wydajności, jaki blockchain może stworzyć dla globalnej branży logistycznej. Z powodzeniem wykorzystali swój system do koordynowania wysyłki migdałów od australijskich rolników do europejskich importerów.

Platforma opracowana przez CBA była używana tylko do śledzenia wysyłki migdałów, ale mogła również stać się platformą finansowania handlu. Wiele dużych banków azjatyckich opracowuje systemy finansowania handlu oparte na technologii blockchain, które można wdrożyć na rynku w dowolnym momencie.

Power Ledger stale się rozwija

Power Ledger to kolejna australijska firma blockchain, która wydaje się odnosić sukcesy w prawdziwym świecie. Niedawno nawiązali współpracę z Aussie Real Estate Heavyweight Vicinity w celu zarządzania energią elektryczną w centrum handlowym Castle Plaza, które znajduje się w Adelajdzie w Australii Południowej.

Przewodnik Powerledger

Przeczytaj: Przewodnik dla początkujących po Power Ledger

Partnerstwo jest częścią programu Vicinity dotyczącego energii słonecznej o wartości 75 milionów dolarów, który ma na celu pomóc firmie Vicinity w optymalnym wykorzystaniu ich zasobów słonecznych. Platforma Power Ledger pomoże firmie Vicinity wybrać między ich własną energią słoneczną a krajową siecią elektryczną.

Justin Mills, dyrektor generalny Vicinity, skomentował, dlaczego blockchain może pomóc firmom i konsumentom uzyskać jak najwięcej za swoje pieniądze

„Postrzegamy nasze partnerstwo z Power Ledger jako znaczącą szansę na odblokowanie przyszłości bardziej konkurencyjnych cen energii dla naszych sprzedawców detalicznych i klientów, jednocześnie potencjalnie udostępniając czystą, odnawialną energię społecznościom otaczającym nasze centra”.

Power Ledger też pomaganie firmom w dzielnicy Sukhumvit w Bangkoku handlować energią elektryczną między sobą. Platforma zaprojektowana przez Power Ledger została uruchomiona w Bangkoku w zeszłym miesiącu i umożliwia handel 635 kW energii słonecznej między czterema podmiotami w jednym z najbogatszych obszarów Tajlandii. Jeśli program pilotażowy się powiedzie, platforma Power Ledger może zostać wykorzystana w ponad 30 innych projektach w Tajlandii.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me