Badanie pokazuje, że GlobalCoin Facebooka może wzbudzić zainteresowanie kryptowalutami

Facebook Blockchain

W obecnej chwili niewielki procent ogólnej populacji zagłębił się w kryptowalutę. W rzeczywistości a badanie zlecone przez grupę venture capital Blockchain Capital na początku tego roku ujawniło, że zaledwie 9% z 2029 respondentów, dorosłych Amerykanów, ma pieniądze w Bitcoinie. Co więcej, oszałamiające 89% zasugerowało, że słyszało o Bitcoinie, podkreślając, że większość boi się alokować kapitał w tę przestrzeń.

Facebook Blockchain

Jednak nowa ankieta sugeruje, że kryptowaluta i łańcuch bloków z zespołu Facebooka zmienią to i mogą spowodować przyjęcie tej nowej klasy aktywów lub niektórych jej podzbiorów, jak nic przedtem.

Crypto Facebooka, aby przyciągnąć zainteresowanie inwestorów

Pomimo swojego statusu giganta mediów społecznościowych, Facebook chce wejść w nowe branże. Raporty opublikowane w zeszłym roku zaczęły sugerować, że ulubieniec Doliny Krzemowej przyglądał się aktywom cyfrowym i technologiom rejestrów, w szczególności próbując wejść na płatności cyfrowe.

Niedawno ta wiadomość została najwyraźniej potwierdzona, ponieważ Reuters ujawnił, że Facebook uruchomił spółkę zależną w Szwajcarii o nazwie „Libra”, która jest rzekomo oddziałem skoncentrowanym na technologii finansowej..

Inne raporty, które cytowały znane źródła, ujawniły, że Libra koncentruje się wokół zasobu cyfrowego wspieranego przez Facebooka, nazywanego wewnętrznie „Globalcoin” – wiemy, że to dziwna nazwa. Oczekuje się, że Globalcoin będzie

ZA przeprowadzone badanie start-up LendEDU sugeruje, że cyfrowy zasób Facebooka, jeśli zostanie uruchomiony, stanie się ogromnym katalizatorem przyjęcia kryptowaluty i poprawy publicznego postrzegania branży.

Opublikowane na początku tego miesiąca badanie wykazało, że 18% z 1000 respondentów byłoby całkowicie zgodnych z inwestowaniem w kryptowalutę Facebooka. Te 18% jest ewidentnie wyższe niż 9% już w kryptowalutach – dobry znak.

W kolejnym pytaniu 57% stwierdziło, że zainwestowałoby w Globalcoin lub cokolwiek, co zostanie nazwane przy uruchomieniu, w porównaniu z innymi aktywami cyfrowymi.

Korzyści netto dla Bitcoin?

Wszystko to wskazuje na przekonanie, że uruchomienie przedsięwzięcia utrwali cyfrowe aktywa jako realną część codziennego życia społeczeństwa. Ale czy Globalcoin pomoże w przyjęciu zdecentralizowanych kryptowalut, a mianowicie Bitcoin?

Według Mike’a Novogratza z Galaxy Digital, może to zrobić. Były hotshot z Wall Street, obecnie znany inwestor kryptowalutowy, powiedział w zeszłym tygodniu CNBC, że „Facebook jest niezwykle ważny dla ekosystemu”, dodając, że to milczące poparcie dla technologii kryptowalutowej rozbrzmiewa.

Stwierdza nawet, że wbrew powszechnemu przekonaniu Globalcoin doda wartość do niescentralizowanego ekosystemu kryptowalut, a nie odejmie.

Nie jest jedynym przedstawicielem branży, który tak pomyślał. W wątku na Twitterze opublikowanym w pierwszym kwartale 2019 r. Ari Paul, założyciel BlockTower Capital, zauważył, że chociaż tak zwane „coporatecoins” będą działać w sposób intranetowy, pomogą bardziej podobnym do Internetu Bitcoinom.

Inwestor wyjaśnił, że Globalcoin i im podobne są z natury „nieinteresujące” dla krzyżowców Bitcoina, którzy są zakochani w odporności na cenzurę, niezmienności, bezpieczeństwie i systemach peer-to-peer. Dodaje jednak, że scentralizowane kryptowaluty „dramatycznie zwiększą globalne zainteresowanie”.

1 / Coraz częściej wygląda na to, że rok 2019 będzie rokiem kryptowalutowego intranetu (lub dozwolonych łańcuchów bloków lub monet bankowych i korporacyjnych), jakkolwiek chcesz je nazwać.

– Ari Paul ⛓️ (@AriDavidPaul) 1 marca 2019 roku

Przedstawiając hipotetyczny scenariusz, Paul pisze, że gdyby 10% bazy użytkowników Globalcoin, którą według niego ma być 300 milionów, ostatecznie „natknie się na Bitcoin”, ta społeczność natychmiast się podwoi.

Niektórzy byli jednak nieco sceptyczni wobec tej teorii. W odpowiedzi na uruchomienie przez JP Morgan własnego cyfrowego zasobu, niesławny JPM Coin, Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple Labs, udał się na Twittera, by twierdzić, że instytucjonalny stablecoin jest podobny do uruchomienia „AOL po IPO Netscape”.

A jak dodaje Travis Kling z Ikigai Capital Management, JPM Coin przypomina arkusz kalkulacyjny Google lub Excel, a nie zdecentralizowaną, pozbawioną uprawnień sieć w Bitcoin. Te argumenty potwierdzają teorię, że scentralizowane aktywa cyfrowe mogą hamować rozwój Bitcoina.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map