Bank of America Crypto

Gdyby doszło do globalnego wyścigu o zabezpieczenie patentów na blockchain, Bank of America by wygrał. Obecnie mają 50 zatwierdzonych patentów na blockchain. Wydaje się, że jest to wotum zaufania dla technologii, ale może to być również sposób na promowanie ich działalności i wydawanie się, że należy do czołówki Fintech.

Bank of America złożył swój pierwszy patent na blockchain w 2014 roku. Został zatytułowany „Przelewy bankowe za pomocą kryptowaluty”, a Urząd Patentów i Znaków Towarowych USA (USPTO) zatwierdził go we wrześniu następnego roku. Bank niewiele zrobił, aby dalej rozwijać platformę, co może wskazywać na ich pogląd na kryptowaluty i technologię blockchain.

Bank of America Crypto

Bank of America jest trudny do odczytania

Tam są mieszane poglądy jeśli chodzi o prawdziwe motywacje Bank of America w przestrzeni krypto / blockchain. W styczniu 2016 roku powiedzieli prasie, że przygotowują się do złożenia wniosku o 20 patentów na blockchain.

W tym czasie Catherine Bessant, ich dyrektor operacyjny i specjalista ds. Technologii, powiedziała CNBC, że „technologia jest fascynująca dla technologa. Staraliśmy się pozostać w czołówce. Myślę, że mamy gdzieś około 15 patentów, większość ludzi byłaby zaskoczona, gdyby Bank of America miał patenty w dziedzinie blockchain lub kryptowalut ”.

Bank nadal opatentował technologię kryptograficzną. Na papierze Bank of America (BoA) wygląda na jeden z najbardziej postępowych dużych banków. Według byłego pracownika może to być podstęp.

Michael Wuehler pracował dla BoA przez ponad 11 lat. Teraz jest specjalistą ds. Blockchain w ConsenSys. W sierpniu tego roku stwierdził, że stos patentów, które posiada BoA, jest z jego punktu widzenia „bez znaczenia” i może nigdy nie prowadzić do żadnych rzeczywistych zastosowań. Twierdzi, że BoA opatentowuje pomysły na kryptowaluty i blockchain, ponieważ chcą relacjonować je w prasie i zabłysnąć swoim innowacyjnym wizerunkiem.

Pan Wuehler jest wymieniony na 8 z 50 patentów na blockchain, które obecnie posiada BoA, więc jego poglądy na motywacje banku prawdopodobnie nie odbiegają od normy.

Budowanie biblioteki

Niezależnie od ich motywacji, BoA stworzyło imponującą listę patentów na kryptowaluty i blockchain. Ich najnowszy zatwierdzony patent dotyczył bezpiecznego przechowywania kluczy prywatnych. Zostało to potwierdzone przez USPTO 30 października.

Najwyraźniej BoA uważa, że ​​obecne zabezpieczenia kluczy prywatnych są niewystarczające. Patent mówi, że „Chociaż wiele […] urządzeń może umożliwiać uzyskanie dowodów naruszenia bezpieczeństwa (tj. Fizycznego lub niefizycznego manipulowania urządzeniem i / lub danymi), takie urządzenia nie zapewniają odpowiedzi w czasie rzeczywistym do takich naruszeń, które uniemożliwiają sprzeniewierzenie prywatnych kluczy kryptograficznych. ”

Bank ma nadzieję, że rozwiąże ten problem za pomocą nowego patentu. Ich najnowszy zatwierdzony patent kontynuuje: „Dlatego istnieje potrzeba bezpiecznego sposobu przechowywania prywatnych kluczy kryptograficznych. Pożądane środki przechowywania powinny zmniejszyć ryzyko sprzeniewierzenia kluczy z powodu przechowywania kluczy wewnątrz węzła komputerowego, który jest często lub, w niektórych przypadkach, stale dostępny za pośrednictwem publicznej sieci komunikacyjnej, takiej jak Internet ”.

Wygląda na to, że BoA szuka nowych sposobów zastosowania istniejącego modelu biznesowego. Wiele innych zgłoszonych przez nich patentów wygląda podobnie i wydaje się, że koncentrują się na zwiększaniu bezpieczeństwa technologii, która została zaprojektowana w celu obejścia istniejącej infrastruktury bankowej.

Czy kryptowaluty są zagrożeniem?

BoA opatentowało technologię kryptograficzną, ale wydaje się, że nie chce pozwolić swoim klientom brać udziału w rynku kryptowalut. W zeszłym roku dołączyli do wielu innych banków, zamykając swoich klientów z rynku kryptowalut poprzez odmowę zezwolenia na używanie ich kart bankowych na giełdach kryptowalut.

Wydali również to oświadczenie w swoim raporcie rocznym w tym roku: „Klienci mogą zdecydować się na prowadzenie interesów z innymi uczestnikami rynku, którzy prowadzą interesy lub oferują produkty w obszarach, które uważamy za spekulacyjne lub ryzykowne, takich jak kryptowaluty”. Miały na myśli kryptowaluty, a konkretnie Bitcoin.

Nie wiadomo, czy BoA rzeczywiście użyje któregokolwiek z tych patentów. Bank może przygotowywać się na ewentualności i czekać, co zrobi opinia publiczna. W tej chwili wydają się być zadowoleni z opatentowania potencjalnych wspaniałych pomysłów i umieszczenia ich na półce. Jedno jest pewne, jeśli kryptowaluty kiedykolwiek staną się główną technologią rozliczeń, BoA będzie gotowe.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me