Banki hawajskie już wkrótce mogą zagrać w krypto: ustawa przyjazna dla plików prawodawców

Bank

Przechowywanie bitcoinów od dawna jest sprawą samą w sobie.

Pomyśl tylko o historii człowieka, który wyrzucił swój dysk twardy z tysiącami monet, teraz wartych dziesiątki milionów dolarów, lub niedawnej historii sceptyka kryptowalut i libertariańskiego inwestora Petera Schiffa, który stracił BTC o wartości 2000 USD z powodu hasła to była jego wina.

Krótko mówiąc, dla większości użytkowników, zwłaszcza tych, którzy nie są technicznie biegli, bezpieczne przechowywanie BTC nie jest przyjazne.

Mój #Bitcoin tajemnica została rozwiązana. Pomyliłem kod PIN z hasłem. Kiedy Blockchain zaktualizował swoją aplikację, wylogowałem się. Zmęczyłem się logowaniem z powrotem za pomocą mojego kodu PIN, który był jedyny "hasło" Znałem lub użyłem. Nigdy też nie miałem kopii mojej frazy seed. Szczery, ale kosztowny błąd!

– Peter Schiff (@PeterSchiff) 23 stycznia 2020 r

Ale to może się wkrótce zmienić, w każdym razie na Hawajach.

Hawajskie banki mogą wkrótce zatrzymać Twój bitcoin, miejmy nadzieję (?)

W zeszłym tygodniu przedstawili czterech senatorów Demokratów i senator republikański Senatu 2594, który przeszedł pierwsze czytanie.

Ustawa sprawi, że hawajskie banki będą legalnie przechowywać aktywa cyfrowe, które są klasą obejmującą „wirtualne waluty”, „cyfrowe papiery wartościowe” i „otwarte tokeny blockchain”.

Sformułowanie tego rachunku wyraźnie sugeruje, że Bitcoin, Ethereum i inne otwarte / zdecentralizowane monety będą mogły być przechowywane przez banki, jeśli rachunek przejdzie, co może oznaczać silny krok naprzód w grze o bezpieczeństwo Bitcoin dla przeciętnych Joes and Jills.

Warto zauważyć, że tylko dlatego, że ustawa została zwolniona, nie oznacza, że ​​banki na Hawajach wskoczą na modę Bitcoin, ale można założyć, że ustawodawcy, którzy złożyli projekt ustawy, odpowiadają na pewne zapotrzebowanie.

Hawajskie banki mogą nie być jedynymi głównymi instytucjami, które wkrótce będą oferować przechowywanie aktywów kryptograficznych.

Uchwalenie nowych przepisów w parlamencie niemieckim rzekomo ułatwi niemieckim bankom sprzedaż i przechowywanie aktywów cyfrowych. Również raport Reutera z grudnia, powołujący się na osoby zaznajomione z tą sprawą, ujawnił, że duży holenderski bank ING pracuje nad projektem kryptowalut..

Banki i inne scentralizowane instytucje posiadające kryptowaluty byłyby sprzeczne z nieuzasadnionymi i antybankowymi założeniami czegoś takiego jak Bitcoin i Ethereum, które są łańcuchami bloków, które promują ciężką decentralizację, ale mogłoby to pomóc w zwiększeniu przyjęcia aktywów cyfrowych.

Ustawodawcy przechodzą na kryptowaluty

To nie jedyne potencjalne ustawodawstwo, które ma bzyczenie byków kryptowalut w USA.

Przedstawiciele Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych DelBene, Schweikert, Soto i Emmer ustawa o uczciwości podatkowej wirtualnej waluty z 2020 r.

Ustawa, gdyby stała się prawem, rozwiązałaby podstawową kwestię związaną z wydawaniem kryptowaluty na codzienne transakcje: mniejsze transakcje kryptowalutowe nie podlegałyby potencjalnym podatkom od zysków kapitałowych, które zmniejszają bogactwo posiadaczy Bitcoinów.

Ustawa zapewni, że transakcje kryptowalutowe, w których zysk indywidualny będzie poniżej 200 USD, będą zwolnione z podatku od zysków kapitałowych, skutecznie umożliwiając kupującym Bitcoin kupowanie prawie każdego przedmiotu codziennego użytku – od obiadu po papier toaletowy po kawę – bez konieczności zajmowania się IRS.

To nie wszystko. W amerykańskiej polityce są ludzie, którzy są jawnymi fanami Bitcoina, którzy mogliby poprzeć ustawę, jeśli trafi na biurka.

Kelly Loeffler, były dyrektor generalny Bakkt, została niedawno zaprzysiężona jako senator, co najwyraźniej czyni ją pierwszą dyrektorką branży kryptograficznej, która odgrywa tak dużą rolę polityczną w Stanach Zjednoczonych..

Nie każdy jest fanem

Chociaż na Wzgórzu są zwolennicy kryptowalut, istnieje kilku silnych przeciwników tej technologii również w Waszyngtonie.

Przede wszystkim sam prezydent Donald Trump. Trump napisał w wątku na Twitterze opublikowanym w lipcu 2019 roku, że „nie jest fanem Bitcoina i innych kryptowalut, które nie są pieniędzmi, a których wartość jest wysoce niestabilna i oparta na rozrzedzeniu”. Trump przytoczył potencjał tych aktywów w zakresie „ułatwiania bezprawnych zachowań”.

Nie jestem fanem Bitcoina i innych kryptowalut, które nie są pieniędzmi, a których wartość jest bardzo zmienna i oparta na rozrzedzeniu. Nieuregulowane aktywa kryptograficzne mogą ułatwiać niezgodne z prawem zachowanie, w tym handel narkotykami i inne nielegalne działania….

– Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 12 lipca 2019 r

W Kongresie doszło również do silnego sprzeciwu wobec Libry, a jeden z kongresmanów twierdził, że projekt kryptowaluty może być równie szkodliwy dla Stanów Zjednoczonych, jak ataki z 11 września.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map