Binance Teams z CipherTrace podwoi ochronę przed AML

Binance Cyphertrace

Binance, najpopularniejsza giełda kryptowalut w tej kryptoekonomii, nawiązała współpracę z CipherTrace, jedną z wiodących firm zajmujących się bezpieczeństwem i analizą blockchain w kosmosie, aby wesprzeć praktyki stosowane na platformie w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Binance Cyphertrace

Mając na uwadze budowanie najwyższego zaufania wśród wszystkich interesariuszy Binance, dyrektor ds. Zgodności Binance, Samuel Lim, powiedział, że CipherTrace będzie teraz służyć jako „łańcuchowe rozwiązanie bezpieczeństwa” giełdy.

#Binance Partnerzy z @CipherTrace dalsze wzmacnianie kultury przestrzegania prawahttps://t.co/ojs764orxh

– Binance (@binance) 11 kwietnia 2019 r

Kalifornijska firma oferuje pakiet narzędzi i usług z zakresu kryminalistyki blockchain, które pozwalają jej klientom analizować przepływy transakcji kryptowalutowych, np. do identyfikacji zhakowanych lub wypranych funduszy.

Dyrektor generalny CipherTrace, Dave Jevans, który niedawno został uznany za pierwszego biegłego w sprawie Bitcoin w Kanadzie w sprawie sądowej dark web, uznał współpracę Binance za postęp w kierunku ekosystemu kryptowalut, który trafił do głównego nurtu:

„Jako jedna z najbardziej zaufanych giełd kryptowalut na świecie, Binance jest liderem w programach zgodności z AML dla branży. Z organami regulacyjnymi w najbardziej postępowych jurysdykcjach na świecie, które zachęcają do innowacji, również za pomocą CipherTrace do oceny i monitorowania ryzyka firm licencjonowanych kryptowalut, z niecierpliwością czekamy na pomoc w rozwoju gospodarki kryptograficznej poprzez podniesienie poziomu przejrzystości i zaufania do całego rynku. Spodziewamy się, że wielu innych pójdzie w ślady Binance i nie możemy się doczekać, aby pomóc utorować drogę ”.

Partnerstwo przyniesie efekt pobudzający, ponieważ program zgodności Binance już w przeszłości dokonał głośnego zamrożenia nielegalnych transakcji. Na przykład, w następstwie włamania do giełdy Cryptopia na początku tego roku, Binance był w stanie odpowiednio zamrozić część skradzionych kryptowalut.

Właśnie sprawdzono, udało nam się zamrozić część środków. Nie rozumiem, dlaczego hakerzy wysyłają wiadomości do Binance. Media społecznościowe szybko to zgłoszą, a my to zamrozimy. To dla nich manewr wysokiego ryzyka. https://t.co/i0PeahLzic

– CZ Binance (@cz_binance) 16 stycznia 2019 r

A jeśli chodzi o CipherTrace, partnerstwo z największą giełdą cryptoverse pod względem wolumenu obrotów to kolejna wygrana dla firmy w tym, co już udowodniło, że jest to udany rok 2019 dla detektywów blockchain. W lutym firma zebrała 15 milionów dolarów kapitału podwyższonego ryzyka, a w marcu rozpoczęła świadczenie usług na rzecz Malta Financial Services Authority.

Zgodność z AML w centrum uwagi po odmowie Bittrex BitLicense

Zgodność z AML ma kluczowe znaczenie dla giełd kryptowalut, które chcą rozszerzać, a nie zmniejszać lub izolować swoją obecność operacyjną.

Amerykańska giełda kryptowalut Bittrex znalazła się na niewłaściwym końcu tej dynamiki w tym tygodniu po tym, jak Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork (NYDFS) odmówił wymiany licencji BitLicense, licencja kryptowalutowa musi działać w Nowym Jorku, na tej podstawie obaw o przeciwdziałanie praniu pieniędzy.

W tym celu NYDFS powiedział w liście do dyrektora generalnego Bittrex Billa Shihary, że giełda nie „wykazała, że ​​będzie prowadzić swoją działalność uczciwie, sprawiedliwie, sprawiedliwie, ostrożnie i skutecznie” zgodnie z nowojorskim prawem. Idąc dalej, Bittrex będzie musiał zaprzestać działalności w tym stanie, a następnie ponownie ubiegać się o licencję BitLicense, aby wrócić.

Sam Bittrex szybko odpowiedział na odrzucenie, wydając post obalający które kwestionowały sedno i brak kontekstu zaprzeczenia NYDFS. Giełda stwierdziła również, że jest zdecydowana kontynuować postęp pomimo niepowodzenia:

„Będziemy nadal współpracować z wieloma innymi organami regulacyjnymi i nadal będziemy otrzymywać konstruktywne informacje zwrotne, aby poprawić naszą zdolność do bycia obywatelami korporacji, które wyznaczyliśmy i do czego zobowiązaliśmy się”.

I odwrotnie, odcinek podkreśla propozycję wartości firm takich jak CipherTrace i Chainanalysis.

Nowe raporty sugerują zestaw branżowy AML dla silnego wzrostu

Research and Markets wydało nowy raport prognozuje, że rynek oprogramowania AML wzrośnie do wielkości prawie 5 miliardów dolarów do 2017 roku.

Dlaczego tak się dzieje, przynajmniej jeśli chodzi o kryptoekonomię, nie jest tajemnicą. CipherTrace jest świeży Raport AML za IV kwartał 2018 r ustalili, że na koniec ubiegłego roku skradzione kryptowaluty o wartości 1,7 miliarda dolarów wymagały prania.

W związku z tym branża analityczna blockchain z pewnością będzie gotowa do działania w nadchodzących latach.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map