Bitcoin Bull Tim Draper mówi, że JP Morgan Crypto to „świetna wiadomość”

JP Morgan

W zeszłym tygodniu cała społeczność kryptowalut była zszokowana, gdy JP Morgan, szósty co do wielkości bank na świecie, ujawnił plany uruchomienia własnego zasobu cyfrowego. Zgodnie z wcześniejszymi raportami Blockonomi, lidera oddziału blockchain banku Wall Street, tak zwana „JPM Coin” będzie wspierana fizycznymi dolarami amerykańskimi i najpierw będzie oparta na Quorum, prywatnej sieci JP Morgan opartej na Ethereum.

Ostatecznie zasób przejdzie na wiele łańcuchów, a protokoły interoperacyjności pozwolą na przeprowadzanie transakcji JPM Coin w różnych ekosystemach. Szef JP Morgan Blockchain, Umar Farooq, stwierdził, że ostatecznie „wszystko, co dotyczy rozproszonej księgi, [to] dotyczy korporacji i instytucji”, może wykorzystać stablecoin. Na razie jednak dyrektor wykonawczy JP Morgan wyjaśnił, że nowa oferta ma na celu usprawnienie wewnętrznych, międzynarodowych transakcji korporacyjnych firmy..

JP Morgan

I chociaż to przedsięwzięcie jest z natury scentralizowane, co jest sprzeczne z racją bytu Bitcoina, niektórzy eksperci z branży, co ciekawe, przyjęli tę wiadomość w krok.

(Niektórzy) Crypto Pundits są zachwyceni

Tim Draper, inwestor i przedsiębiorca z Doliny Krzemowej, niedawno powiedział Fox Business, że JPM Coin to „świetna wiadomość” dla szerszej przestrzeni kryptowalut. Chociaż przyznał, że moneta zabezpieczona przez bank, którą nazwał „knock off Bitcoin”, jest mało prawdopodobne, aby poradziła sobie szczególnie dobrze ”, Draper dał jasno do zrozumienia, że ​​ta wiadomość powinna zwiększyć świadomość publiczną na temat flagowej kryptowaluty. Wieloletni entuzjasta bitcoinów, który w 2014 r. Wyprowadził 18 milionów dolarów ze swojego osobistego majątku do kryptowaluty, dodał, że ta wiadomość jest podobna do „powitania Apple’a przez firmę IBM w branży komputerów osobistych”.

Inni odbijali sentyment inwestorów venture do tee. Członek absolwentów Coinbase, Linda Xie, współzałożycielka Scalar Capital, zauważyła, że ​​jest „naprawdę podekscytowana” JPM Coin. Xie wyjaśniła, że ​​ze względu na najnowsze przedsięwzięcie JP Morgan, nienazwany fundusz uniwersytecki, z którym rozmawiała, został skuszony do zebrania więcej informacji na temat Bitcoin, kryptowalut i powiązanych technologii.

Andrew Keys, współzałożyciel ConsenSys Capital, pochwalił JP Morgana za szybką postawę. Keys zauważył, że ponieważ instytucja z Wall Street była jednym z pierwszych podmiotów, jej klienci będą mieli dostęp do „zwiększonej płynności i zmniejszonego opóźnienia rozrachunku”, dodając, że rozpoczęcie tego przedsięwzięcia jest również potwierdzeniem zatwierdzenia technologii Ethereum.

Nie tak szybko

Choć wydaje się, że Draper, Xie i Keys podchodzą do najnowszej oferty JP Morgana, niektórzy wyrazili jawny sceptycyzm wobec scentralizowanego zasobu cyfrowego.

Travis Kling, hotshot z Wall Street, który został menedżerem kryptowalutowego funduszu hedgingowego, powiedział Bloomberg że JPM Coin można porównać do Arkusza Google lub arkusza kalkulacyjnego Excel, a nie do Bitcoina. Tom Shaughnessy, główny analityk w jednostce badawczej Delphi Digital zajmującej się Bitcoinem, powtórzył ten pogląd. Shaughnessy po prostu zażartował, że aktywa są scentralizowane i zapewnią niewielką przejrzystość.

Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple Labs, udał się na Twittera, aby stwierdzić, że wspierany instytucjonalnie stablecoin jest podobny do uruchomienia „AOL po IPO Netscape”. Odnosi się to oczywiście do najwcześniejszych przeglądarek internetowych, które zyskały na popularności na początku boomu i załamania Dotcom na przełomie tysiącleci..

Zgodnie z przewidywaniami banki zmieniają nastawienie na kryptowaluty. Ale ten projekt JPM mija się z celem – wprowadzenie zamkniętej sieci dzisiaj jest jak uruchomienie AOL po IPO Netscape. 2 lata później, a monety bankowe nadal nie są odpowiedzią https://t.co/39EAiSJwAz https://t.co/e7t7iz7h21

– Brad Garlinghouse (@bgarlinghouse) 14 lutego 2019 r

Analitycy i komentatorzy z Wall Street również powoli skaczą na JPM Coin. W rozmowie z The Block Will Martino, członek absolwentów JP Morgana, który zagłębił się w przestrzeń blockchain, zauważył, że ten zasób nie jest spójny z tym, co zamierzał zrobić Satoshi Nakamoto. Anonimowy analityk rynków, który rozmawiał z The Block na zasadach anonimowości, zauważył, że to ogłoszenie nie jest wydarzeniem, dodając, że jest mało prawdopodobne, aby JPM Coin miało istotny pozytywny wpływ na organizację, która je stworzyła..

Nawet Nouriel „Dr. Doom ”Roubini, profesor w Stern School na New York University, miał kilka chwalebnych słów na temat najnowszego przedsięwzięcia JP Morgana. Roubini, który twierdził, że Bitcoin przy wielu okazjach spadnie do 0 USD, wyjaśnił, że JPM Coin jest daleko od publicznego, bez pozwolenia i zdecentralizowanej natury, z której najbardziej znane są kryptowaluty.

Nie powinno to jednak pomijać faktu, że technologie blockchain są wdrażane, choć w dość scentralizowany sposób.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map