Bitcoin Bulls ryczy, gdy Donald Trump domaga się ujemnych stawek

Donald Trump Bitcoin

W ciągu ostatnich kilku lat bankierzy centralni zakochali się w ujemnych stopach procentowych.

Władze monetarne uważają, że ta polityka, która prowadzi do utraty pieniędzy przez banki i konsumentów w wyniku stosowania systemu fiducjarnego, może pomóc powstrzymać spowolnienia gospodarcze. Rzeczywiście, rynki aktywów przeżywały jeden z najdłuższych i największych wzrostów w historii, wspierany przez gołębie banki centralne na całym świecie.

Ale jeśli Donald Trump, prezydent USA, postawi na swoim, polityka monetarna stanie się znacznie bardziej dramatyczna. A to, drodzy czytelnicy, prawdopodobnie tylko zwiększy popyt na alternatywne aktywa, takie jak złoto i Bitcoin.

Donald Trump Bitcoin

Ostatnio Trump Tirade wspomina o ujemnych stopach procentowych

Gdybyś miał powiedzieć Adamowi Smithowi – ojcu chrzestnemu współczesnej ekonomii – że w 2019 roku stracisz pieniądze na korzystaniu z banków i inwestowaniu w długi, prawdopodobnie by się roześmiał. Ale dzisiaj świat uzależnił się od tych niekonwencjonalnych trendów finansowych.

Niektóre z największych banków centralnych na świecie – w tym Japonia i Szwecja – mają ujemną stopę procentową; istnieje dług o wartości 17 bilionów dolarów, który według analityków jest w większości własnością funduszy emerytalnych i tych, którzy szukają długoterminowego, stabilnego wzrostu.

Jednak ten trend nie rozprzestrzenił się jeszcze naprawdę na Amerykę. Jednak może się to wkrótce zmienić. Podczas niedawnej burzy na Twitterze prezydent Trump wezwał Rezerwę Federalną, która technicznie nie jest organizacją rządową, do „obniżenia naszych stóp procentowych do ZERA lub mniej”.

Następnie uderzył „kościołem” w Rezerwie Federalnej, twierdząc, że to „naiwność” prezesa Jerome’a ​​Powella i jego rówieśników powstrzymuje Stany Zjednoczone przed skorzystaniem z „jedynej w życiu okazji” do obniżenia stóp procentowych.

Rezerwa Federalna powinna obniżyć nasze stopy procentowe do ZERA lub mniej, a następnie powinniśmy zacząć refinansować nasz dług. KOSZTY ODSETKOWE MOGŁA BYĆ ZNIŻKAJĄCA W DÓŁ, ​​jednocześnie znacznie wydłużając ten termin. Mamy świetną walutę, władzę i bilans…..

– Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 11 września 2019 r

Podczas gdy niektórzy zignorowali ostatnie komentarze Trumpa jako bełkot polityka – Trump nie może wpłynąć na decyzję Rezerwy Federalnej w sprawie stóp – są wybitni ekonomiści spodziewający się, że stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych będą ujemne.

Rozmowa z CNBC w ostatnim filmie, Alan Greenspan, były prezes Rezerwy Federalnej, argumentował, że nie minie dużo czasu, zanim stopa procentowa w USA po raz pierwszy w historii spadnie do wartości ujemnej..

W rzeczywistości Greenspan nazwał to „tylko kwestią czasu”, zanim ta niekonwencjonalna polityka monetarna zaistnieje na amerykańskich rynkach. Były bankier centralny częściowo przypisuje tę zmianę ujemnym stopom procentowym starzejącej się populacji – wystarczy spojrzeć na Japonię, która ma jedną z największych proporcji demograficznych osób starszych na świecie i jest najbardziej znana ze stóp ujemnych.

Ray Dalio, szef Bridgewater Associates – jednego z wiodących na świecie funduszy hedgingowych – powtórzył te obawy, stwierdzając w innym wywiadzie dla CNBC, że świat przyjął „wyjątkowo luźną politykę pieniężną”, która ustępuje miejsca niskim stopom procentowym i złagodzeniu.

Byczy dla Bitcoina

Chociaż Bitcoin jest niezależny od stóp procentowych, analitycy twierdzą, że gdyby taka polityka pieniężna dotarła do Stanów Zjednoczonych, wartość aktywów alternatywnych tylko wzrośnie, może nawet poszybnie w górę.

Dan Tapiero, wybitny menadżer funduszu, który niedawno przeszedł na rewolucję Bitcoin, stwierdził niedawno, że w perspektywie średnioterminowej komentarze Trumpa są „bezpośrednim wezwaniem do obniżenia wartości (inflacji) dolara amerykańskiego w celu stworzenia nadmiernego wzrostu do 2020 r. wybory.” Twierdził więc, że złoto i Bitcoin powinny korzystać z ujemnych stóp procentowych.

Pierwszy prezydent wezwał do ujemnych stóp procentowych. W perspektywie średnioterminowej jest to bezpośrednie wezwanie do obniżenia wartości dolara amerykańskiego w celu wywołania nadmiernego wzrostu w wyborach w 2020 roku. Rezerwa Federalna "kościane głowy." Złoto i Btc powinny przynosić korzyści jako alternatywne środki przechowywania wartości. https://t.co/gdT0RXkn1P

– Dan Tapiero (@DTAPCAP) 11 września 2019 r

Widzisz, zamiast „inwestować” w dług przynoszący ujemne dochody, możesz kupić aktywa o zerowej stopie zwrotu, czyli złoto lub Bitcoin; i zamiast trzymać swoje bogactwo w dewaluacji waluty fiducjarnej, możesz kupić magazyn wartości, taki jak Bitcoin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map