Bitcoin Charity: Fidelity’s Charity Arm osiąga kamień milowy kryptowalut o wartości 100 milionów dolarów

Inwestycje lojalnościowe

Media głównego nurtu krytykują branżę kryptowalut za przechowywanie niesmacznych na świecie. Urzędujący prezydent Donald Trump przekonywał w swoim niesławnym wątku dotyczącym Bitcoin i Libra, że ​​aktywa cyfrowe mogą „ułatwiać bezprawne zachowania, w tym handel narkotykami i inną nielegalną działalność”.

Niektórzy inni z globalnych finansów i polityki wyrazili podobny sentyment, krytykując kryptowaluty za ich zdolność do utrwalania światowych problemów.

Inwestycje lojalnościowe

Nie mylą się technicznie. Jak informował wcześniej Blockonomi, przestępczość związana z kryptowalutami to branża warta 4 miliardy dolarów w 2019 roku, a źli aktorzy oszukują i hakują niewinne miliony każdego dnia. Raport Chainalysis zasugerował również, że aktywa cyfrowe były środkiem płatniczym za 1-dolarowy miliard zakupów w ciemnej sieci w pierwszej połowie 2019 r..

Ale to, co wyżej wspomniani eksperci robią źle, to zarzucenie jednego koca na całą branżę kryptowalut, twierdząc, że wszyscy zaangażowani – tak naprawdę – nie są ponad pokładem.

To nie może być dalsze od prawdy. Tak właśnie sugeruje Fidelity Charitable, filantropijna filia Wall Street’s Fidelity Investments.

Fidelity otrzymało ponad 100 milionów dolarów w bitcoinach, XRP, & Jeszcze

Jak zauważył CoinDesk, Fidelity Charitable niedawno przekroczyła kluczowy kamień milowy, ujawniając w rocznym raporcie, że od 2015 roku otrzymała ponad 100 milionów dolarów darowizn w postaci aktywów kryptograficznych.

W 2018 roku 30 milionów dolarów z 5 miliardów dolarów wpłat oddziału zostało przekazanych za pośrednictwem kryptowalut. Chociaż jest to niewielki odsetek, pokazuje, że działalność charytatywna jest częścią ekosystemu kryptowalut, podobnie jak wszystkie inne branże.

Co ciekawe, Fidelity Charitable zebrało 69 milionów dolarów w postaci darowizn w postaci kryptowalut w 2017 roku, dzięki czemu aktywa cyfrowe są najszybciej rozwijającym się rodzajem aktywów akceptowanym przez Fidelity.

W raporcie stwierdzono, że „aktywa w obrocie niepublicznym”, które obejmują wszystko, od prywatnych akcji i nieruchomości po kryptowaluty, „reprezentują znaczną część bogactwa w Stanach Zjednoczonych, ale tradycyjnie są w dużej mierze niewykorzystanym źródłem finansowania filantropijnego”.

Mimo to inwestorzy kryptowalut byli dość charytatywni, pomimo niewielkich rozmiarów i nowości w branży.

To nie jest nowy trend

Darowizny kryptowalut nie są nowym trendem.

W zeszłym roku Brian Armstrong z Coinbase ujawnił, że podpisał Giving Pledge, formalną deklarację charytatywną skierowaną do miliarderów stworzoną przez Warrena Buffeta i Billa Gatesa.

Armstrong dołącza do Bena Delo z BitMEX, Kathleen Breitman z Tezos, Elona Muska, Michaela Bloomberga, Gatesa i Buffeta, jednych z najbardziej znanych na świecie przedsiębiorców, inwestorów i założycieli. Armstrong stoi również za GiveCrypto, organizacją charytatywną mającą na celu dystrybucję kryptowalut „potrzebującym”.

GiveCrypto, korzyść netto zarówno dla zubożałej, jak i branży kryptograficznej, zebrała już ogromne pokłady trakcji, a prezesi Ripple, Electric Coin Company, Bitcoin.com, BitMEX i niezliczone inne czołowe startupy kryptograficzne przekazały zbiorowe miliony na tę inicjatywę.

Działalność charytatywna rozprzestrzeniła się również na poziom korporacji kryptowalut. Binance pod koniec ubiegłego roku ogłosił, że przekaże wszystkie opłaty za notowania, które płacą projekty kryptowalut, aby być notowanymi na renomowanej giełdzie.

I nawet zwykli Joes and Jills w branży kryptowalut, tacy jak ty lub ja, okazali się dość charytatywni. Kiedy Notre Dame w Paryżu została zniszczona w niszczycielskim pożarze, społeczność kryptowalut połączyła siły, aby przekazać dziesiątki tysięcy.

Przekazywanie Bitcoinów & Ilk Just Makes Sense

Po co więc przekazywać kryptowaluty? Dlaczego by nie przekazać pieniędzy fiducjarnych, które mogą być zawyżone w wyniku kaprysu banków centralnych?

Cóż, według fragmentu raportu:

„Zdolność Fidelity Charitable do przyjmowania darowizn w postaci kryptowalut, w tym bitcoinów, umożliwiła tym ofiarodawcom wyeliminowanie wszelkich podatków od zysków kapitałowych i przekazanie pełnej uczciwej wartości rynkowej na cele charytatywne”.

Może to również mieć sens z czysto fundamentalnego punktu widzenia. W przeciwieństwie do systemu fiducjarnego, transakcje na kryptowalutach mogą być dokonywane niemal natychmiastowo na całym świecie i przy wyjątkowo niskich kosztach w porównaniu z kilkudniowym, często płatnym systemem przelewowym, z którego obecnie korzysta większość organizacji charytatywnych.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map