Bitcoin jest zabezpieczeniem przed globalną niestabilnością, twierdzi wiodący komentator kryptograficzny

Zabezpieczenie Bitcoin przed recesją

Satoshi Nakamoto, pseudonimowy twórca projektu Bitcoin, zawsze wyrażał podejrzenie nieufności i cynizmu wobec scentralizowanych instytucji, w tym Wall Street i obecnego rządu. Temat ten został zaakcentowany dopiero wtedy, gdy Satoshi umieścił nagłówek Financial Times, który omawiał Wielka recesja 2008 r, do bazy monet pierwszego w historii bloku jego dziecka.

Jednak z biegiem lat podstawowa propozycja wartości Bitcoina została źle zinterpretowana, zwłaszcza że schematy „szybkiego wzbogacenia się” stały się ostoją sektora. Jednak wielu czołowych komentatorów branży kryptograficznej starało się przywrócić tę społeczność z powrotem do jej korzeni, rozpoczynając werbalną i społeczną wojnę, aby po raz kolejny popchnąć narrację anty-establishmentową.

Zabezpieczenie Bitcoin przed recesją

Globalna niestabilność przedstawia przypadek byka Bitcoin

W 2017 roku nie było tajemnicą, że większość inwestorów Bitcoin kupiła kryptowalutę w celu uzyskania korzyści pieniężnych. Ale ponieważ wartość zasobów cyfrowych zmniejszyła się, pozostali uczestnicy tej przestrzeni otrzymali świeżą parę oczu, aby obserwować tę branżę z.

Nikt nie wie o tym lepiej niż Alec Ziupsnys, lepiej znany jako RhythmTrader na Twitterze, który niedawno zaczął nieustannie reklamować podstawowe zalety Bitcoina w rantowy sposób. W jednym z niedawnych tweetów Ziupsnys zauważył, że „niemal rekordowy wzrost zadłużenia rządowego”, rosnący poziom globalnej niestabilności gospodarczej i politycznej oraz inflacja walut fiducjarnych powinny spowodować napływ presji ze strony kupujących na kryptowalutę.

https://twitter.com/AlecZiupsnys/status/1095028886361047040

Chociaż niektórzy twierdzą, że obawy Ziupsnysa są przesadzone, ponieważ makroekonomia jest anegdotycznie na dobrej drodze do wzrostu, sam Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) zaczął wyrażać, że jest powód do niepokoju. Na Światowym Szczycie Rządowym w Dubaju Christine Lagarde z MFW zauważył że „cztery chmury” zbliżają się do globalnego środowiska finansowego, nawet żartując, że może nadejść „burza”.

Lagarde wyjaśniła, że ​​te chmury obejmują spory handlowe między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, ilościowe zacieśnienie, Brexit i, prawdopodobnie, co najważniejsze, „duże zadłużenie”, które zdobyły rządy, osoby i korporacje.

Mając to wszystko na uwadze, niektórzy libertarianie i postacie przeciwne establishmentowi uważają, że w nadchodzących latach możliwy jest upadek znacznej części tradycyjnego świata finansów. Niektórzy z takim nastawieniem, w połączeniu ze skłonnością do kryptowalut, jak ceniony Max Keizer, doszli do wniosku, że kryptowaluty są doskonałym zabezpieczeniem przed potencjalnym kryzysem.

Bitcoin to swap ryzyka kredytowego przeciwko nieodpowiedzialności podatkowej

Ziupsyns nie jest jedynym znawcą branży, który zachwala formę tej narracji. Według CNN Business, Travis Kling, były zarządzający aktywami w Point72 Stevena Cohena, który stał się szefem kryptowalutowego funduszu hedgingowego, zauważył, że Bitcoin jest doskonałym zabezpieczeniem przed „nieodpowiedzialnością polityki fiskalnej i monetarnej” na szczycie Cayman Alternative Investment Summit.

Kling, który odebrał pełne 180 ° ze swojego życia jako hotshot z Wall Street, porównał nawet flagową kryptowalutę do swapu ryzyka kredytowego (CDS) przeciwko bankom centralnym, zwłaszcza z nieśmiertelną skłonnością wspomnianych instytucji do drukowania pieniędzy. CDS są oczywiście tym, co faktycznie samodzielnie spowodowało krach finansowy w 2008 roku. (To ironiczne, prawda). Inwestor, który obecnie jest dyrektorem inwestycyjnym firmy Ikigai z siedzibą w Los Angeles, powiedział nawet, że obawia się poziomu zadłużenia, w które wpadły rządy.

Założyciel Ikigai, który uruchomił swój fundusz w październiku 2018 r., Stwierdził nawet, że monumentalny wzrost popularności strategii luzowania ilościowego (QE) polega na tym, że „jak napisałeś scenariusz” przyjęcia kryptowalut, zwłaszcza tych w pełni zdecentralizowanych, na całym świecie. We wcześniejszym wywiadzie dla TD Ameritrade, Kling przypisał ten sentyment unikalnej naturze Bitcoina jako nie-suwerennego, deflacyjnego, niezmiennego i zdecentralizowanego zasobu.

Chociaż zarządzający funduszem wydawał się być prawie przekonany, że kryptowaluty są u progu wielkości, Kling zauważył, że w obecnym stanie istnieje „nadpodaż kryptowalut w stosunku do popytu”.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map