Bitcoin mniej niż 1 $? Awaria Amazon AWS powoduje problemy z wymianą kryptowalut

Problem z hostingiem

Awaria popularnej sieci chmury obliczeniowej AWS firmy Amazon w Tokio w regionie Azji i Pacyfiku siała spustoszenie w operacjach niektórych giełd kryptowalut 23 sierpnia. Wynikający z tego chaos pozwolił kilku handlarzom odejść jak bandyci.

Niektóre z giełd, na które ten odcinek miał wpływ, obejmowały koreańską giełdę KuCoin, singapurską giełdę BitMax i Binance. Ponieważ wiele takich firm polega na AWS w zakresie serwerów internetowych i innej powiązanej infrastruktury, platformy te szybko odczuły skutki zlokalizowanej awarii..

Problem z hostingiem

„Z powodu przegrzania części naszego podwozia w maszynowni, którą wdrożyliśmy w AWS w Tokio, część naszych usług może stać się niedostępna” – powiedział KuCoin w ogłoszeniu społeczności.

Powoduje około 500 komunikatów o błędach w interfejsach API i wpływa na przetwarzanie wypłat

– CZ Binance (@cz_binance) 23 sierpnia 2019 r

Kwestia ta spowodowała, że ​​handlowcy giełd skonfrontowali się z niedokładnymi danymi rynkowymi, zmuszając platformy do reakcji. BitMax odpowiednio zawiesił handel na swojej platformie. Binance umożliwiło kontynuację handlu, ale gwałtownie wstrzymało wpłaty i wypłaty. KuCoin powiedział, że podczas prac nad poprawką może to mieć wpływ na „niektóre usługi”.

Bitcoin za mniej niż 1 USD? Bez żartów

Niektórzy handlowcy kryptowalutami składali zlecenia z limitem po wyjątkowo niskich cenach, z zamiarem złapania wyjątkowo taniego krypto w przypadku nieoczekiwanego wystąpienia jakiegoś wydarzenia czarnego łabędzia i wystąpienia błyskawicznej awarii.

Wydawało się, że kilku traderów osiągnęło tę nieoczekiwaną szansę w piątek, ponieważ awaria AWS najwyraźniej spowodowała awarię książki zamówień na BitMax dzięki niedokładnym danym, zanim platforma wstrzymała operacje. Ta dynamika pozwoliła garstce użytkowników odebrać bitcoiny za ceny poniżej 1 USD.

Dovey Wan, partner w funduszu cryptoasset Primitive Ventures, zauważył to samo na Twitterze po awarii.

Wiele giełd azjatyckich odnotowuje niestabilność cen (a transakcje były w stanie wykonać, tak, możesz kupić wyjątkowo tanie Bitcoiny, jeśli masz tam zlecenia z limitem) pic.twitter.com/SZ30iqBjX3

– Dovey 以德服人 Wan &# 128477; &# 129430; (@DoveyWan) 23 sierpnia 2019 r

Wan dodał, że niektórzy handlowcy, którzy złapali tak niewiarygodnie tani bitcoin, „już z powodzeniem wycofali się”, zanim operacje giełdowe zostały wstrzymane, co oznacza, że ​​platformom będzie teraz trudniej odzyskać te środki.

Zakres tych wypłat nie jest obecnie znany, ale jeśli platformy, których to dotyczy, miały dokładne dane Poznaj swojego klienta (KYC) na temat odpowiedzialnych handlowców, firmy te mogłyby przynajmniej określić, dokąd przepłynęła tania kryptowaluta.

Nawet jeśli chodzi o identyfikację handlowców, nie jest jasne, jakie środki odwoławcze miałyby te platformy, ponieważ użytkownicy, o których mowa, po prostu mieli transakcje zleceń limitowanych realizowane zgodnie z infrastrukturą giełdy. Być może firmy mogłyby ładnie poprosić tych użytkowników o zwrot części środków, ale bez tego może być niewiele bezpośrednich środków regresowych.

Według danych historycznych ostatni raz można było kupić bitcoina za mniej niż 1 dolara na otwartym rynku wiosną 2011 r., Mniej więcej wtedy, gdy cena BTC po raz pierwszy osiągnęła równowagę z ceną jednego dolara – osiem lat temu..

Oczywiście niektórzy marzą o tym, aby cofnąć się wiele lat wstecz i kupić bitcoin, gdy był znacznie tańszy. Traderzy, którym pomogła awaria AWS, mogli to zrobić mniej lub bardziej przypadkowo, właśnie teraz.

Wiele projektów kryptograficznych polega na AWS, na lepsze lub na gorsze

Firmy i projekty w całej kryptoekonomii polegają na AWS w zakresie infrastruktury. Zaletą tej dynamiki jest to, że ułatwia ona tym użytkownikom wiele czynności. Wadą jest to, że AWS może zapewnić pojedynczy punkt awarii, gdy coś pójdzie nie tak.

„Może powinniśmy się martwić o to, że ekosystem kryptowalut […] jest nadal w dużej mierze zależny od BezosChain zamiast chińskiej centralizacji” – powiedział później Wan na Twitterze, odnosząc się do założyciela i dyrektora generalnego Amazona, Jeffa Bezosa oraz niedawnych plotek kryptograficznych dotyczących dominacji producentów bloków EOS przez chińskie grupy.

Istnieją duże alternatywy AWS do wyboru, takie jak Google Cloud lub Microsoft Azure. Ale te usługi również nie są odporne na przestoje: użytkownicy muszą ufać dostępności tych platform. Wybór między kompromisami jest nieuniknioną częścią rzeczywistości, a implikacje tych kompromisów uderzają nas w twarz, gdy pojawiają się problemy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map