Bitcoin skacze dziś o ponad 12 tysięcy dolarów, gdy wojna handlowa między USA i Chinami się nagrzewa

Bitcoin

Chiński juan właśnie stanął w obliczu poważnej wyprzedaży, ponieważ wojna handlowa między USA i Chinami się pogarsza. Prezydent Trump od nowa ostrzelał swoich chińskich odpowiedników z powodu „manipulacji walutą”. W związku z tym akcje amerykańskie otrzymały cios, ponieważ rośnie nerwowość gospodarcza.

Wydaje się jednak, że zdenerwowanie głównego nurtu przełożyło się na zaufanie do kryptoekonomii, przynajmniej ostro, ponieważ cena bitcoina wzrosła 5 sierpnia o około 1000 USD, a napięcia rosną na światowej scenie.

Bitcoin

To, czy bitcoin stanie się prawdziwym atutem bezpiecznej przystani, dopiero się okaże, ale możliwość staje się palącym punktem dyskusji, gdy BTC dobrze sobie radzi, a głośne aktywa głównego nurtu spadają.

Bitcoin jest dostępny, globalny dramat też

W poniedziałek chiński juan spadł do najniższej wyceny od ponad dekady, a do uzyskania jednego dolara potrzeba siedmiu juanów.

Bank inwestycyjny UBS, podobnie jak analitycy z całego świata, opublikował 5 sierpnia, w którym odnotował, że spadająca cena juana była ostatnim de facto ciosem chińskiego rządu wymierzonym w Stany Zjednoczone w trwającej wojnie handlowej, będącej próbą uczynienia chińskiego eksportu tańszym i bardziej atrakcyjnym.

„Rynki prawdopodobnie potraktują dzisiejszy handel juanem jako sygnał z Chin, że deprecjacja waluty jest na stole, jeśli pojawi się nacisk na amerykańskie taryfy celne” – powiedział bank.

Jeśli chodzi o prezydenta Trumpa, nie ma wątpliwości, że ostatnią deprecjację juana potraktował jako pchnięcie. Prezydent niedawno wezwał Rezerwę Federalną Stanów Zjednoczonych do wydrukowania większej ilości dolarów, aby nadążyć za chińską „wielką manipulacją walutową” i ponownie nazwał tę „grę” w poniedziałek „poważnym naruszeniem”.

Chiny obniżyły cenę swojej waluty do niemal historycznie niskiego poziomu. Nazywa się to „manipulacją walutą”. Czy słuchasz Rezerwy Federalnej? Jest to poważne naruszenie, które z czasem znacznie osłabi Chiny!

– Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 5 sierpnia 2019 r

W tym świetle mogłoby się wydawać, że napięcia w wojnie handlowej między USA a Chinami mogą dopiero zacząć się nasilać. Rynki szybko zareagowały w naturze. Na przykład akcje amerykańskie doświadczyły gwałtownych wyprzedaży po tym, jak zaczęły się rozchodzić informacje o juanie.

PRZEŁOM: Akcje spadają na całym świecie, gdy wojna handlowa między USA a Chinami zaostrza się, zagrażając światowej gospodarce; Dow spada o 800 punktów, czyli 3%. https://t.co/iqcZjWF99o

– The Associated Press (@AP) 5 sierpnia 2019 r

Inwestorzy reagują na obawy, że świat stoi u progu globalnej recesji, która może okazać się gorsza niż poprzednia. To dlatego aktywa w bezpiecznej przystani wzrosły tego dnia, a bitcoin w szczególności dołączył do ich firmy.

Bitcoin w bezpiecznej firmie?

W czasie prasy cena bitcoina oscylowała wokół 11800 USD, po wczorajszym wzroście o siedem procent i dzisiejszym poziomie 12 200 USD. Dzieje się tak po tym, jak kryptowaluta osiągnęła wartość poniżej 10000 USD w ciągu ostatniego tygodnia.

Wydajność ponownie ma ekspertów, którzy zastanawiają się, czy BTC staje się bezpieczną przystanią. 5 sierpnia bardziej zakorzenione waluty baz, takie jak frank szwajcarski i jen japoński, również umocniły się dla porównania.

Porównanie jest interesujące, ponieważ bitcoin jest zwykle postrzegany jako nieskorelowany z aktywami głównego nurtu. Kilka tygodni temu firma badawcza Delphi Digital opublikowała analizę szczegółowo opisującą, w jaki sposób BTC znacznie przewyższał inne bezpieczne przystanie, takie jak złoto i amerykańskie obligacje skarbowe..

„Jest jeszcze za wcześnie, by ogłosić zwycięstwo, ale jak dotąd nieskorelowana natura BTC okazała się prawdziwa” – zauważyła firma.

Spekulanci tylko spekulują?

Nie wszyscy kupowali pozytywny zwrot z początku sierpnia na rynkach bitcoinów, co oznaczało, że BTC stawało się bezpieczną przystanią dla inwestorów.

Na przykład sceptyczny wobec bitcoinów Peter Schiff przypisał presję kupna spekulantom „zakładającym, że Chińczycy kupią” bitcoiny, a nie chińskim inwestorom, którzy sami kupują bitcoiny..

CNBC stara się oszukać swoich odbiorców i skłonić ich do zakupu Bitcoinów. Pomimo tego, że złoto jest znacznie większym rynkiem, CNBC poświęca Bitcoinowi znacznie więcej czasu antenowego. Chińczycy nie kupują Bitcoinów jako bezpiecznej przystani. Kupują spekulanci, zakładając, że Chińczycy kupią to jako bezpieczną przystań!

– Peter Schiff (@PeterSchiff) 5 sierpnia 2019 r

Kluczowe będzie zatem to, czy bitcoin będzie nadal dobrze sobie radził, a nasila się przerwa rynkowa po wojnie handlowej między USA a Chinami. Jeśli kryptowaluta zyska na popularności, jej argumenty za byciem bezpieczną przystanią również wzrosną.

Taka możliwość jest powodem, dla którego sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin został niedawno skrytykowany za stwierdzenie, że za dziesięć lat „osobiście nie będę obciążony bitcoinem”. Jeśli bitcoin stanie się bezpiecznym aktywem, wtedy Sec. Mnuchin może później cofnąć to roszczenie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map