Brazylijskie giełdy kryptowalut zmiażdżone pod ciężarem surowych przepisów

Brazylia

Giełdy kryptowalut w Brazylii przeżywają spadek obrotów, a kilka z nich zakończyło działalność z powodu niekorzystnych przepisów podatkowych. Ponieważ kraj jeszcze nie wdrożył określonych przepisów podatkowych dotyczących kryptowalut, giełdy mają trudności z przestrzeganiem przepisów, które nie są odpowiednie dla branży.

Giełdy kryptowalut walczące z surowymi przepisami podatkowymi

Według Fintech Zoom, dwie giełdy kryptowalut w Brazylii – Acesso Bitcoin i Latoex ogłosiły zamknięcie swojej działalności. Firmy kryptograficzne podobno doświadczyły spadku wolumenu obrotów i malejących zwrotów w ostatnich miesiącach z powodu rygorystycznych wymogów podatkowych kryptograficznych.

Gracze branżowi w kraju wyrazili wyzwania związane z prowadzeniem działalności opartej na kryptowalutach, ponieważ Brazylia nie wdrożyła jeszcze szczegółowych zasad opodatkowania kryptowalut. W związku z tym działalność związana z kryptowalutą była zarządzana zgodnie z instrukcją normatywną 1888 wdrożoną w sierpniu 2019 r. Przez krajowy Departament Podatkowy, Secretaria da Receita Federal do Brasil (RFB).

Zgodnie z instrukcją organu podatkowego wszystkie giełdy kryptowalut w kraju muszą zapewniać szczegółowe zapisy wszystkich dokonanych transakcji niezależnie od odpowiadającej im kwoty. Firmy kryptograficzne również zostaną obciążone grzywną w wysokości 350 USD, jeśli nie złożą miesięcznej deklaracji transakcji dokonanych na ich odpowiednich giełdach i platformach.

Współzałożyciel platformy wymiany kryptowalut Acesso Bitcoin, Pedro Nunes zwrócił uwagę, że jego firma doświadczyła spadku po wdrożeniu tej polityki przez RFB. Nunes zauważył:

„Po wprowadzeniu tych zasad przez Federalną Służbę Skarbową zauważyliśmy znaczny spadek obrotów. Uważamy również, że rynek ostygł przy mniejszych giełdach ”.

Acesso Bitcoin z siedzibą w Porto Alegre zachęca klientów i użytkowników posiadających bitcoiny do przenoszenia swoich monet na inną giełdę lub do prywatnego portfela, jeśli chcą wypłacić swoje środki. Wymiana ujawniła również, że klienci posiadający pieniądze w realach brazylijskich (BRL) mogą wypłacić swoje środki w dogodnym dla siebie czasie.

Latoex, kolejna brazylijska giełda kryptowalut, potwierdziła zamknięcie w zeszłym tygodniu. Diego Velasques, dyrektor generalny ramienia inwestycyjnego giełdy Latoex Capital, ujawnił, że firma nie jest w stanie dalej spełniać rygorystycznych wymogów nałożonych przez krajowe służby podatkowe.

Ameryka Łacińska nie jest urodzajnym gruntem dla handlu kryptograficznego

Zamknięcie niektórych platform wymiany kryptowalut w Brazylii jest najnowszym osiągnięciem wynikającym z rygorystycznych przepisów podatkowych nałożonych na firmy w Ameryce Łacińskiej. Banco de Crédito e Inversiones, chilijski bank komercyjny, niedawno zamknął rachunki należące do pierwszej w kraju giełdy kryptowalut Chilebit.

W grudniu 2019 r. Brazylijska Rada Administracyjna Obrony Gospodarczej (CADE) wydała orzeczenie zezwalające bankom na zaprzestanie oferowania usług finansowych na giełdach kryptowalut. Wkrótce po tym, w styczniu 2020 r., Jeden z największych banków komercyjnych w Brazylii, Banco Bradesco, ujawnił zamiar zamknięcia rachunków kryptowalutowych pomimo wysiłków krajowego Stowarzyszenia Kryptowalut i Blockchain (ABDC).

Spadek giełd w Ameryce Łacińskiej z powodu surowej polityki podatkowej związanej z kryptowalutami odzwierciedla niektóre z wyzwań, przed którymi stoją firmy kryptograficzne w Europie. Piąta dyrektywa Unii Europejskiej (UE) w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy (AMLD) opublikowana w czerwcu 2018 r. Zmusiła niektóre państwa narodowe do rozprawienia się z działalnością kryptograficzną. Niektóre obszary w regionie Azji Południowo-Wschodniej również przyjęły surowe przepisy dotyczące podatku od kryptowalut.

Na całym świecie władze coraz chętniej egzekwują przestrzeganie przepisów podatkowych dotyczących kryptowalut. Jak wcześniej informował Blockonomi, południowokoreański gigant handlujący kryptowalutami Bithumb został uwikłany w walkę prawną z krajową Służbą Podatkową (NTS) o grzywnę w wysokości 69 milionów dolarów podatku od kryptowalut w styczniu 2020 r..

Australijski urząd skarbowy (ATO) nałożył 100% stawkę podatku od kryptowalut od zysków kapitałowych pochodzących z handlu Ethereum (ETH), ponieważ uważa token za widełki kryptograficzne. ATO nałożyło również podatek od świadczeń dodatkowych na firmy, które płacą pracownikom w kryptowalutach.

Jednak inne kraje w Europie i Ameryce Północnej podjęły wysiłki, aby wdrożyć przepisy przyjazne dla kryptowalut. W grudniu 2019 r.francuski minister finansów ujawnił zwolnienie podatkowe dla handlowców zaangażowanych w transakcje krypto-krypto. Ponadto Kongres USA rozważa obecnie wprowadzenie zwolnienia de minimis z podatku od kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map