Rezerwa Federalna

Amerykański prezydent Donald Trump i społeczność Bitcoin od niedawna kłócą się o głowy. Nie tylko z powodu jego namiętnej „burzy na Twitterze” przeciwko kryptowalutom, ale także ze względu na politykę gospodarczą i fiskalną, którą chce narzucić Stanom Zjednoczonym.

Trump uważa, że ​​najlepiej byłoby, gdyby Rezerwa Federalna (Fed), która jest w szczególności niezależną organizacją rządową, obniżyła stopy procentowe i zaczęła stosować politykę inflacyjną.

Chociaż wierzy, że pomoże mu to wygrać nadchodzące wybory i pobudzić amerykańską gospodarkę, wielu postrzega to po prostu jako wyraźny sygnał do zakupu Bitcoina – i złota na dobre..

Rezerwa Federalna

Trump chce obniżyć stopy procentowe

Od 2008 roku Wielka Recesja, stopy procentowe były niższe niż kiedykolwiek. Dla tych, którzy nie są obeznani z podstawową makroekonomią, niskie stopy procentowe to polityka inflacyjna, a tak zwane „tanie” lub „łatwe” pieniądze powodują, że konsumenci pożyczają więcej, a ilość pieniędzy rośnie..

Jednak Rezerwa Federalna próbowała ograniczyć taką politykę w ostatnich latach, czego najlepszym przykładem był kryzys na giełdzie w grudniu 2018 r., Podczas którego wiele dużych spółek technologicznych straciło ponad 20% w wyniku oczekiwań na podwyżki stóp..

Z oczywistych powodów Trump nie był zbyt zadowolony z proponowanego wzrostu stóp, co doprowadziło go do walki z Jerome’em Powellem w Fed. Nieoczekiwanie Fed skapitulował, wstrzymując podwyżkę stóp. Sześć miesięcy po tej klęsce wydaje się, że Trump nadal nie jest w pełni usatysfakcjonowany. Wystarczy spojrzeć na poniższy tweet.

Prezydent chce niższych stóp, większych wydatków, a co za tym idzie lepszych wskaźników ekonomicznych i większego wzrostu na giełdzie.

Dla Rezerwy Federalnej znacznie bardziej kosztowne jest dokonywanie głębszych cięć, jeśli gospodarka rzeczywiście w przyszłości zacznie spadać! Bardzo niedrogie, w rzeczywistości produktywne, aby przejść teraz. Fed podbił & za mocno dokręcony & za szybko. Innymi słowy, przegapili to (Wielkie!). Nie przegap tego ponownie!

– Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 22 lipca 2019 r

To nie wszystko. CNBC raporty że w odniesieniu do obniżania stóp Trump rozważa również sztuczną dewaluację dolara amerykańskiego w stosunku do walut obcych, taktykę, którą niektórzy oskarżali Chiny o zaciąganie się do.

Wszystko to, jak widzą to niektórzy ekonomiści i inwestorzy kryptowalut, jest całkowicie optymistyczne dla Bitcoina i innych zdecentralizowanych, nie-suwerennych aktywów cyfrowych.

Jak niedawno wyjaśnił Travis Kling, zagorzały z Wall Streeter, który stał się zagorzałym Bitcoinem, obniżki stóp procentowych są „bezczelnie zwyżkowe dla nie-suwerennej, ograniczonej podaży, globalnego, niezmiennego, zdecentralizowanego cyfrowego magazynu wartości”. (Ma na myśli Bitcoin.)

Dlaczego jest to byczy dla Bitcoina

Niskie stopy procentowe, które zostały połączone z operacjami otwartego rynku (OMO) – kiedy banki centralne kupują rządowe papiery wartościowe z otwartego rynku – są polityką inflacyjną. Podczas gdy wskaźniki inflacji bazowej, zaznaczone przez CPI i RPI, są nadal niskie i wynoszą około 2%, OMO, czasami określane również jako luzowanie ilościowe, i niskie stopy doprowadziły do ​​powstania bańki aktywów, która jest wspierana przez niskie odsetki stawki.

Jednak, jak wspomniano powyżej, niskie stopy procentowe zwykle prowadzą z czasem do inflacji. W związku z tym Rezerwa Federalna może wkrótce zostać zmuszona do podwyższenia stóp w celu powstrzymania inflacji, co doprowadzi do załamania na giełdzie.

Firmy zajmujące się analizą rynków nie tylko zgłaszają, że Bitcoin nie jest skorelowany z tradycyjnymi aktywami, co oznacza, że ​​może być bezpieczny w czasie recesji, ale kryptowaluta nie podlega inflacji ze strony organu centralnego.

Dostrzegają to już znani inwestorzy, osobistości medialne i ekonomiści. Jak informował wcześniej Blockonomi, Chamath Palihapitiya, były dyrektor Facebooka, powiedział CNBC, że Bitcoin jest idealnym zabezpieczeniem „przed tradycyjną infrastrukturą finansową”. Wyjaśnił, że jeśli polityka fiskalna lub pieniężna jest chwiejna, jak zapewne jest teraz, posiadanie Bitcoina jest jak „ubezpieczenie schmucka, które masz pod materacem”.

Tyler Cowen, ekonomista często odwiedzający felieton Bloomberga, niedawno napisał artykuł, w którym wyszczególnił cztery powody, dla których uważa, że ​​Bitcoin odniesie sukces. Wiele z tych powodów wymienia żywotność Bitcoina jako zabezpieczenia przed populizmem i niepokojami geopolitycznymi.

A legendarny inwestor funduszy hedgingowych Ray Dalio, choć nie jest fanem Bitcoina, zauważył, że teraz jest dobry czas, aby rozpocząć gromadzenie zapasów złota w wyniku polityki banku centralnego. Oczywiście BTC zostało przez wielu uznane za następcę metalu szlachetnego.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me