Bitcoin Bull Run

Wiesz, że to hossa Bitcoin (BTC), kiedy zagorzali cynicy kryptowalut zamieniają się w wierzących. Mark Mobius, 82-letni legendarny inwestor na rynkach wschodzących i zarządzający funduszem, kontynuował w tym tygodniu swoją przemianę w apostoła kryptowaluty.

Zgodnie z cytatem z Bloomberg Terminal, po raz pierwszy zauważonym przez chwalonego komentatora kryptowalut Su Zhu z Three Arrow Capital, multimilioner powiedział outletowi, że bacznie obserwuje Bitcoin.

Bitcoin Bull Run

Przede wszystkim jednak Mobius kiedyś chwalił Chiny za rozprawienie się z kryptowalutami, twierdząc, że jedynym zastosowaniem niektórych z tych aktywów jest „nielegalna działalność”. Udowodniono, że jest to bezpodstawny postulat, ponieważ według niedawno opublikowanych danych Chainalysis zaledwie 1% wolumenu BTC jest wykorzystywane w ciemnej sieci.

Znany inwestor z rynków wschodzących, Mark Mobius, powiedział wczoraj, że "nie kupuje bitcoinów, ale może rozważyć zrobienie tego w przyszłości; kryptowaluty zwiększyły globalną płynność."

Tłumaczenie: osobiście posiada już grupę, ale nie jest jeszcze pewien, czy można to wypowiedzieć w telewizji. pic.twitter.com/qtVmFp6zFs

– Su Zhu (@zhusu) 5 lipca 2019 r

W każdym razie wydaje się, że Mobius jest na dobrej drodze do dołączenia do szeregów tych ostrożnie upartych na kryptowalutach. Ale dlaczego dokładnie?

Dlaczego Mobius zwraca uwagę na Bitcoiny?

Cóż, jak ustalono w wywiadzie na początku tego roku, Mobius uważa, że ​​zasoby cyfrowe mogą znaleźć zastosowanie we współczesnej, ciągle zmieniającej się gospodarce. Odpowiadając na pytanie o to, w jaki sposób Bitcoin i kryptowaluta mogą pomóc Wenezueli, zwrócił szczególną uwagę na rentowność tej klasy aktywów w globalnym transferze pieniędzy.

Rzeczywiście, w porównaniu do tradycyjnych mediów, takich jak MoneyGram i Western Union, które pobierają i często pobierają ponad 30 USD za jeden przelew, który może potrwać kilka dni, BTC można wysłać do każdego na świecie za około 1 USD, w ciągu godziny i bez kłopotów związanych z uczestnictwem sklep fizyczny.

To nie wszystko. W lipcowym wywiadzie dla Bloomberga Mobius wyjaśnia, że ​​obserwuje kryptowaluty ze względu na zwiększoną płynność. Rzeczywiście, w ostatnich miesiącach na ten rozwijający się rynek napływał coraz większy wolumen.

Przykładowo, kontrakty terminowe na Bitcoin na CME – jednym z wiodących światowych rynków instrumentów pochodnych – miały wspaniały czerwiec. W ciągu miesiąca otwarte zainteresowanie kontraktami futures na Bitcoin na CME osiągnęło wartość 6069 kontraktów, co daje ponad 30 000 BTC. Liczba klientów posiadających ponad 5 kontraktów zmieniła się z 46 do 49 w czerwcu, co oznacza, że ​​więksi inwestorzy zaczynają wracać do ekosystemu kryptowalut.

Temu wzrostowi wolumenów sprzyjał wzrost bezpieczeństwa, wydajności, atrakcyjności i samej liczby platform transakcyjnych. Przychodzi mi na myśl stanowisko handlowe Bitcoin firmy Fidelity Investments. Niedługo wprowadzone na rynek rampy TD Ameritrade, E * Trade, ErisX, Bakkt i LedgerX powinny tylko zaostrzyć napływ fiat.

Należy jednak zauważyć, że Mobius nadal ma wątpliwości. W wywiadzie na początku tego roku stwierdził:

„Czy chciałbym w to zainwestować, to kolejne pytanie – istnieje niesamowita zmienność, a na koniec dnia nie można wyśledzić jednej osoby lub grupy… jednej organizacji, która będzie śledzić, co się dzieje”.

W każdym razie bardzo interesujące jest zobaczyć, jak Mobius przyznaje, że może w pewnym momencie w przyszłości kupić kryptowaluty. Ta walidacja, jakaś nadzieja, może wywołać efekt domina na Wall Street.

Crypto „przekonwertowane”

Akceptacja kryptowaluty przez Mobius pojawia się, gdy niektóre wielkie nazwiska w finansach i mediach zaczęły nakładać na Bitcoin swoje zobowiązania. W niedawnym artykule The Financial Times, czołowy portal informacyjny o biznesie czytany przez niektórych z najbardziej znanych inwestorów i funduszy na świecie, wychwalał Bitcoin jako „potencjalny” składnik aktywów w bezpiecznej przystani.

Tyler Cowen, ekonomista często odwiedzający felieton Bloomberga, podał cztery powody, dla których uważa, że ​​Bitcoin odniesie sukces. To zaskoczyło wielu, ponieważ inwestor był wcześniej niedźwiedziem Bitcoin.

Ponadto Joe Kernen, jeden z gospodarzy popularnego programu CNBC „Squawk Box”, zaczął ostatnio kwestionować pieniądze fiducjarne na antenie, jednocześnie wychwalając blockchain i Bitcoin.

Jest jednak jeden wielki kahuna dla społeczności Bitcoin, aby przekonać się o wartości pieniądza cyfrowego. Nazywa się Warren Buffett. Ale to, co mówi inwestor-miliarder na temat wiodącej kryptowaluty i jej podobnych, może nawet nie mieć znaczenia, ponieważ w końcu „wyrocznia” przegapiła pociągi z sosami Amazon i Google.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me