Cena Litecoina wzrasta o dwanaście procent po ogłoszeniu partnerstwa Beam

Ogłoszenie ceny Litecoina

Litecoin cieszy się obecnie znacznym wzrostem cen, o ponad dwanaście procent w ciągu ostatnich 24 godzin, ponieważ reszta rynku kryptowalut pozostaje w stosunkowo stagnacji, ale wciąż pozostaje na zielono. Popularny altcoin zajmuje obecnie 4. miejsce według CoinMarketCap z kapitalizacją rynkową na północ od 2,2 miliarda dolarów.

Ogłoszenie ceny Litecoina

Litecoin w górę o dwanaście procent

Według danych CoinMarketCap, cena Litecoina wzrosła o ponad 12 procent w ciągu ostatnich 24 godzin. W momencie publikacji, LTC jest liderem w rankingu altcoinów w oparciu o wzrost cen w poprzednim 24-godzinnym okresie handlowym.

Obecnie, przy 36 USD i wciąż rośnie, LTC jest na najwyższym poziomie cenowym od ponad trzech tygodni. Czwarta kryptowaluta zbliża się do szczytu w 2019 roku wynoszącego 40 USD. Litecoin wciąż jest daleko od swojego rekordowego poziomu 362 USD, który został osiągnięty w połowie grudnia 2017 r.

Podobnie jak większość rynku kryptowalut, LTC poniosło ogromne straty podczas bessy w 2018 roku. Altcoin stworzony przez byłego inżyniera Google, Charliego Lee, spadł o ponad 90 procent, gdy ceny kryptowalut spadły.

Jeśli chodzi o obecny wzrost cen, wydaje się, że za to odpowiedzialne jest niedawno ogłoszone partnerstwo między Fundacją Litecoin a Beam. Mając to na uwadze, wzrost cen może być krótkotrwały.

Proponowane partnerstwo Beam i przyjęcie Mimblewimble

W post na blogu opublikowany przez Beam w czwartek (7 lutego 2019 r.), firma ujawniła, że ​​prowadzi rozmowy z Fundacją Litecoin na temat możliwej implementacji protokołu Mimblewimble na blockchainie Litecoin.

Fragment posta brzmi:

„Rozpoczęliśmy badania nad dodaniem prywatności i zamienności do Litecoina, umożliwiając konwersję zwykłego LTC w łańcuchu na wariant LTC Mimblewimble i odwrotnie. Po takiej konwersji możliwe będzie dokonywanie transakcji z Mimblewimble LTC z zachowaniem pełnej poufności ”.

Zespół rozmawiał z @vcorem i @beamprivacy zespół o MimbleWimble na Litecoin z Extension Blks. Byłem mile zaskoczony, że Beam wdrożył już zobowiązania dotyczące przełączników w / ElGamal. Jest to wyłącznik bezpieczeństwa chroniący przed zakłóceniami TK w obliczeniach kwantowych.

– Charlie Lee [LTC⚡] (@SatoshiLite) 6 lutego 2019 r

Po trwających dyskusjach wydaje się, że Litecoin przygotowuje się do zbadania wprowadzenia funkcji prywatności. Korzystając z bloków rozszerzeń z wdrożeniem Mimblewimble, użytkownicy LTC będą mogli korzystać z funkcji prywatności, które pierwotnie nie były częścią konstrukcji operacyjnej Litecoin.

Przydatność Litecoina

To partnerstwo z Beam w celu wprowadzenia funkcji prywatności na Litecoin nadchodzi w czasie znaczącej debaty na temat ogólnej użyteczności LTC. Wydaje się, że w niektórych kwartałach narasta przekonanie, że pojawienie się Lightning Network i innych warstw protokołu Bitcoin poza łańcuchem w rzeczywistości sprawia, że ​​wszystkie altcoiny podobne do bitcoinów stają się przestarzałe.

W przeszłości podstawą argumentu za LTC było to, że Bitcoin nieuchronnie zbliży się do punktu, w którym sieć zostanie przesycona, znacznie zmniejszając wydajność przepustowości transakcji. W związku z tym lekka sieć, taka jak LTC, znajdzie większe zastosowanie, szczególnie w przypadku mikrotransakcji.

Jednak wprowadzenie SegWit i ciągłe rozszerzanie funkcjonalności Lighting Network poważnie wpływa na ważność tych roszczeń. Przechodząc na arenę prywatności, LTC może być w stanie wyrzeźbić dla siebie kolejną niszę w powstającym krajobrazie kryptowalut.

Reszta rynku

Obecny wzrost LTC następuje w dniu niewielkich dodatnich wzrostów cen na całym rynku kryptowalut. Dziesięć najlepszych monet jest obecnie na zielono w oparciu o 24-godzinne wyniki cenowe, podobnie jak większość innych kryptowalut w rankingu 100 najlepszych.

Bitcoin zyskał 20 dolarów na początku dnia handlowego w mało prawdopodobnym „pompie”, biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia i wzrósł o prawie jeden procent od 7 lutego 2019 r. Poza pierwszą dziesiątką, tacy jak HyperCash (HC), Veritaserum (VERI), i Quant (QNT) wiodą prym na wykresie gainera ze średnim 24-godzinnym wzrostem ceny o 16 procent.

Z drugiej strony wydaje się, że Basic Attention Token (BAT) dobiegł końca ze względu na niedawne ogłoszenie Coinbase. BAT spadł o ponad trzy procent, a Bytecoin (BCN) i THETA (THETA) wśród innych największych przegranych tego dnia.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map