Chainalysis opracowuje solidny system monitorowania handlu kryptowalutami dla Bitfinex

Firma analityczna Chainalysis ogłosiła opracowanie systemu monitorowania handlu kryptowalutami dla giganta giełdowego kryptowalut Bitfinex. Wiadomość ta pojawia się wśród wezwań organów nadzoru finansowego w różnych jurysdykcjach do solidnego nadzoru transakcji w walutach cyfrowych.

Tymczasem Bitfinex i Tether są nadal uwikłani w różne prawne bójki, z których większość zależy od rzekomej manipulacji ceną bitcoina (BTC). Komentatorzy branżowi są nadal podzieleni co do tego, czy Tether (USDT) odegrał jakąkolwiek znaczącą rolę w celowym kształtowaniu akcji cenowej BTC w dowolnym momencie.

Chainalysis pomaga Bitfinex być bardziej zgodnym

Chainalysis ogłosił wprowadzenie na platformę Bitfinex swojego niestandardowego narzędzia do monitorowania handlu kryptowalutami za pośrednictwem informacja prasowa wydany w czwartek (12 grudnia 2019). Zgodnie z oświadczeniem prasowym narzędzie Chainalysis Know Your Transaction (KYT) umożliwi Bitfinex monitorowanie transakcji kryptowalutowych w celu sprawdzenia podejrzeń o pranie pieniędzy i inne nielegalne działania finansowe.

Fragment oświadczenia prasowego brzmi:

„Wykorzystując Chainalysis KYT (Know Your Transaction), firmy zajmujące się kryptowalutami, takie jak Bitfinex, mogą monitorować duże wolumeny aktywności kryptowalutowej i na bieżąco identyfikować transakcje wysokiego ryzyka. Alerty w czasie rzeczywistym dotyczące najbardziej ryzykownych działań w połączeniu ze zwiększoną analizą due diligence pozwalają zespołom ds. Zgodności skupić się na najpilniejszych działaniach, egzekwować zasady zgodności i lepiej przydzielać zasoby. ”

Podczas gdy Chainalysis KYT zapewnia solidne monitorowanie handlu kryptowalutami, zespół Bitfinex zapewnia klientom najwyższy szacunek dla ich prywatności. Według Petera Warracka, dyrektora ds. Zgodności w Bitfinex, „rozwiązanie nie udostępnia informacji identyfikujących użytkowników, które są przechowywane wyłącznie w firmie. Cieszymy się, że możemy współpracować z zespołem Chainalysis, aby kontynuować tworzenie bezpiecznej i solidnej platformy dla naszych użytkowników ”.

Wcześniej w tym roku amerykański gigant handlu kryptowalutami Coinbase oskarżył Chainalysis o sprzedaż danych użytkowników uzyskanych za pośrednictwem narzędzia KYT. W tym czasie Chainalysis zaprzeczył zarzutom, mówiąc, że narzędzie bada tylko dane transakcji i nie ma interakcji z prywatnymi danymi użytkownika.

Ten ruch stanowi również rozszerzenie trendu platform handlu kryptowalutami, które chcą zwalczać pranie brudnych pieniędzy. W październiku 2018 Binance ogłosiło również wprowadzenie Chainalysis KYT.

Chainalysis śladami Nasdaqa

W przypadku Chainalysis partnerstwa z gigantami handlującymi kryptowalutami, takimi jak Bitfinex i Binance, tworzą bardziej solidny rynek wymiany kryptowalut, który zwraca szczególną uwagę na zgodność z najlepszymi międzynarodowymi praktykami. Ponadto platformy wielotokenowe, takie jak Bitfinex i Binance, mogą wykorzystać szerokie spektrum monitorowania kryptowalut Chainalysis, które już obejmuje bitcoiny i 41 altcoinów.

Chainalysis może również stanowić pewną konkurencję dla Nasdaq w zapewnianiu najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i zgodności z przepisami dla platform handlu kryptograficznego. Jak wcześniej informował Blockonomi, Nasdaq współpracuje z siedmioma różnymi giełdami kryptograficznymi, w tym Gemini, wdrażając swój zestaw rozwiązań do monitorowania rynku.

Regulatorzy zainteresowani dokładnymi protokołami monitorowania handlu kryptowalutami

Tymczasem organy nadzoru finansowego na całym świecie nadal dążą do większej zgodności z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML). Od Hongkongu po Koreę Południową, a nawet od agencji międzyrządowych, takich jak Financial Action Task Force (FATF), przekaz pozostaje ten sam – giełdy kryptowalut muszą priorytetowo traktować zgodność z AML.

Zasady te zaczynają nawet nabierać międzynarodowego obrotu, a platformy muszą przestrzegać przepisów dotyczących podróżowania FATF. Jednak mniejsze giełdy uważają, że niektóre z tych rygorystycznych środków są nadmiernie uciążliwe.

W kilku krajach platformy o niskim wolumenie musiały zostać zamknięte ze względu na coraz ostrzejszy klimat regulacyjny. Giełdy te dodają się do rosnącej listy platform zamkniętych, która obejmuje również giełdy kryptowalut zmuszone do bankructwa z powodu strat spowodowanych włamaniem lub innych przypadków braku środków.

Uwaga na giełdy kryptowalut jest częścią ogólnego zaostrzenia przepisów dotyczących wirtualnych walut, w których rządy i banki centralne również chcą zwalczać rozprzestrzenianie się prywatnych projektów stablecoin, takich jak Libra. Podobno niektóre narody dążą do stworzenia własnych suwerennych walut cyfrowych.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map