Chainalysis wprowadza alerty kryptograficzne w czasie rzeczywistym, aby pomóc złagodzić przestępczość

Czy ci się to podoba, czy nie, kryptowaluty są wykorzystywane do przestępstw.

Podczas gdy media głównego nurtu prawdopodobnie wyolbrzymiają swoje doniesienia na temat przestępstw związanych z Bitcoinem, zwłaszcza gdy mówią, że wszyscy w branży nie są ponad pokładem, te zdecentralizowane formy pieniędzy znalazły zastosowanie w niekoszernych scenariuszach.

Jak informował wcześniej Blockonomi, Ciphertrace odkryła niedawno, że zagregowane straty inwestorów i firm z powodu przestępstw związanych z kryptowalutami osiągnęły 4,3 miliarda dolarów w pierwszej połowie 2019 roku. Podobny raport Chainalysis wykazał, że w 2019 r. Transakcje w ciemnej sieci dokonane za pomocą Bitcoin, Monero , a inne aktywa cyfrowe będą wynosić co najmniej 1 miliard USD.

Zatrzymaj Crypto Crime w czasie rzeczywistym?

W czwartek Chainalysis, jednostka analityczna blockchain, odsłonięty rozwiązanie „Powiadomienia o transakcji (KYT)”. Istotą jest umożliwienie „firmom kryptowalutowym i instytucjom finansowym”, zwłaszcza giełdom zajmującym się zasobami cyfrowymi, „złagodzenie narażenia na ryzyko regulacyjne i reputacyjne, pomagając zespołom ds. Zgodności skupić się na najpilniejszych działaniach i egzekwować zasady zgodności przy lepszej alokacji zasobów”.

Oto jak to działa: kiedy Chainalysis wykryje transfer / transakcję, która „obejmuje ryzykownego kontrahenta” i ma podejrzaną wartość, wyśle ​​alert do klienta.

Aby znaleźć wątpliwe transakcje, firma weźmie pod uwagę kategorię transakcji, strony na końcu transakcji, kwotę, kierunek funduszy, między innymi, aby określić, jaki poziom powiadomienia należy wysłać.

Alerty są dostępne dla 15 kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Tether i niektórych tokenów ERC-20. John Dempsey, wiceprezes ds. Produktu w Chainalysis, w oświadczeniu prasowym podkreślił znaczenie ostrzeżeń KYT:

Ponieważ prawodawcy i regulatorzy koncentrują swoją uwagę na branży, ważniejsze niż kiedykolwiek jest to, że firmy zajmujące się kryptowalutami demonstrują najlepsze praktyki w zakresie zgodności… bardzo minut liczy się przy zarządzaniu ekspozycją na podmioty objęte sankcjami, zhakowane fundusze, rynki darknet i inne nielegalne działania, dlatego Chainalysis inwestuje w szybkie, przydatne alerty, aby pomóc naszym klientom zmniejszyć ryzyko związane z kryptowalutami.

Idealny do PlusToken Deterrence

Chociaż nie jest jasne, które firmy, agencje lub osoby będą przyjmować alerty KYT od samego początku, istnieje jeden wspaniały i trafny przypadek użycia, o którym pomyślał ten autor: powstrzymanie prania środków uzyskanych dzięki PlusToken.

Dla tych, którzy przegapili notatkę, PlusToken jest scamem kryptograficznym zorientowanym na Azję, który rzekomo zebrał miliardy dolarów wartości Bitcoin, Ethereum, EOS i innych aktywów cyfrowych. Niedawno założyciele programu, który reklamował projekt jako portfel generujący zwroty o wysokich dochodach, wyszli, próbując uciec z rzekomym 200000+ BTC i prawie milionem ETH..

Złapano sześciu prowodyrów, ale znane adresy schematu nadal odnotowują odpływy. Komentator branżowy i inwestor Dovey Wan stwierdził, że pozostali członkowie zespołu PlusToken wysyłają bloki „od 50 do 100 BTC” na giełdy, aby przypuszczalnie wypłacić i żyć ze skradzionych środków.

Oczywiście giełdy nie chcą być pomocnikiem w praniu nieuczciwie zdobytego kapitału PlusToken – stąd alerty KYT.

Tylko zgodnie z harmonogramem

Wydanie produktu Chainalysis nastąpiło w dość odpowiednim czasie. Zgodnie z wcześniejszymi raportami Blockonomi, sekretarz stanu USA Mike Pompeo powiedział w tym tygodniu CNBC, że anonimowe / pseudonimowe transakcje, które mogą umożliwić kryptowaluty, stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa lub „ryzyko” dla Ameryki i jej sojuszników. Na poparcie swojego stanowiska sekretarz stanu przytoczył ataki z 11 września, co zrobił kongresman Brad Sherman, aby uderzyć Librę w zeszłym miesiącu:

„Wiemy o tym z 11 września i działań terrorystycznych, które miały miejsce w ciągu 15 lat poprzedzających, że tam, gdzie nie mieliśmy dobrego śledzenia, nie byliśmy w stanie zrozumieć przepływów pieniężnych i tego, kto je przemieszczał”.

Pompeo argumentował zatem, że „elektroniczne transakcje finansowe” powinny podlegać tym samym przepisom, które regulują globalną platformę płatniczą, taką jak SWIFT. Najnowszy produkt Chainalysis prawdopodobnie pomoże w takiej regulacji.

Więc chociaż alerty KYT nie są końcem wszystkiego i dotyczą wyłącznie nadzoru i regulacji kryptowalut, jest to krok we właściwym kierunku w oczach światowych rządów.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map