Górnicy Bitcoin

Dystrykt użyteczności publicznej hrabstwa Chelan w Waszyngtonie (PUD) stworzył nową propozycję struktury cen energii elektrycznej dla górników bitcoinów w hrabstwie, rzekomo mającą na celu przesunięcie kosztów zwiększonego zapotrzebowania na energię, która ma zostać przekazana górnikom.

Górnicy Bitcoin

Wyższa stawka dla górników

Proponowana stawka spowoduje wzrost zmiennej i sumowanie kosztów stałych w nowej strukturze stawek za energię elektryczną. Według raport o Stacja radiowa KPQ z siedzibą w Waszyngtonie, która zacytowała doradcę ds. Stawek za usługi komunalne klienta w Chelan County PUD Lindsey Mohns, nie ma dużej różnicy między bieżącą a proponowaną stawką.

Wyjaśniając różnicę, Mohns zauważył, że proponowana struktura stawek została wzorowana na „istniejącej strukturze stawek, którą obecnie płacą górnicy kryptowaluty”.

„To, co robi ta nowa struktura stawek (Harmonogram 36), to uwzględnienie rynkowej ceny energii, ponieważ będziemy musieli kupować energię na rynku, aby obsłużyć zmienne obciążenie związane z kryptowalutą”.

Poszła dalej, dodając, że dodatkowe zapotrzebowanie na moc zostanie przekazane górnikom.

Kimberlee Craig, urzędnik ds. Informacji publicznej w Chelan PUD, również zauważyła, że ​​PUD postrzega proponowaną strukturę stawek jako kompleksową, ponieważ obejmuje „koszty i chroni inwestycje klientów, którzy już tu są i dużo zainwestowali w nasz system”.

Inwestycja odnosi się do infrastruktury, która zasila hrabstwo, i tutaj pojawiają się zwiększone koszty stałe. Stałe koszty Chelan PUD lub „opłaty z góry” pomogą przedsiębiorstwu użyteczności publicznej pokryć zużycie infrastruktury zasilającej systemy, szczególnie podstacje, które są głównym elementem PUD.

„Zatem opłaty z góry uwzględniają pojemność wykorzystywaną przez kopaczy kryptowalut” – zauważył Mohns.

Zużycie energii Bitcoin

Przeczytaj: Zużycie energii Bitcoin

Zakupy mocy

PUD stwierdził również, że zwiększona stawka uwzględnia również zakupy energii dokonywane na rynku, które, jak zauważa, niekoniecznie muszą być energią wodną, ​​ze względu na jej niskokosztowy charakter, ale mogą być „mieszanką odnawialnych energia i paliwa kopalne ”.

Chelan PUD spotkał się z górnikami na spotkaniu w dniu 7 listopada 2018 r., Gdzie poinformował ich o proponowanej strukturze stawek, mając nadzieję na ich wpisowe. Ale PUD dostał więcej, niż się spodziewał, ponieważ górnicy wyrazili niezadowolenie z faktu, że zostali wykluczeni z procesu decyzyjnego.

Jeden z górników, Denton Meier, który jest współwłaścicielem firmy górniczej Silicon Orchard, powiedział, że górnicy byli zdruzgotani, że firma Utility może podjąć taką decyzję bez angażowania ich w proces..

„Myślę, że miło jest móc to skomentować, ale wygląda na to, że już podjęli decyzję. Brakowało dyskusji przy okrągłym stole i raczej sesji burzy mózgów. Jak możemy wpłynąć na lokalną gospodarkę, jak możemy współpracować? Stwórzmy scenariusz biznesowy i uwzględnijmy w nim PUD ”.

Meier i inni górnicy obecni na spotkaniu ostrzegli spółkę użyteczności publicznej o ich niechęci do płacenia nowej struktury stawek, grożąc przeniesieniem działalności w inne miejsce, jeśli nowe stawki za energię elektryczną zostaną zatwierdzone.

On dodał:

„Patrząc na to z szerszej perspektywy, nie chodzi tylko o wydobycie, ale także o usługi, które mogą się z tym wiązać. Na przykład tworzenie miejsc pracy w programowaniu, finansach i innych rzeczach, które z czasem będą się dziać na rynku kryptowalut. Mamy szansę stać się tego centrum. Ze stawkami, które wyceniają nas z tej gry, nie jest to korzeń, którego potrzebujemy, aby rozwijać te inne firmy, więc stanie się to gdzie indziej ”.

Hrabstwo od dawna nie zgadza się z górnikami działającymi w regionie. Wcześniej w tym roku, Hrabstwo wydało moratorium, informując społeczność, że nie będzie przyjmować nowych wniosków od górników, którzy postrzegają ten region jako centrum wydobywcze ze względu na niskie ceny energii. W tamtym czasie hrabstwo twierdziło, że wydobywanie kryptowalut nadwyrężało jego zasoby mocy i zakłócało kluczowe cele. Firma użytkowa zasugerowała również lokalne firmy wydobywające bitcoiny, które mogły nie być zarejestrowane i korzystały z maszyn górniczych bez niezbędnych norm bezpieczeństwa lub urządzeń chłodzących.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me