Chińska gazeta państwowa publikuje artykuł wprowadzający do Bitcoin

Chiny

Chińska kryptowaluta i blockchain zyskują na popularności, gdy Xinhua, kolejna państwowa organizacja medialna, publikuje pełny artykuł o bitcoinie. Niektórzy komentatorzy są zdania, że ​​fala pozytywnych nastrojów związanych z walutą cyfrową w kraju jest częścią wysiłków Pekinu zmierzających do normalizacji branży przed wprowadzeniem proponowanego cyfrowego RMB.

Pomimo tych pozytywnych znaków handel i początkowe oferty monet (ICO) pozostają zakazane. Wydaje się jednak, że istnieje ruch w kierunku nacjonalizacji chińskiej przestrzeni kryptograficznej. Takie posunięcie może skłonić podmioty państwowe na Zachodzie do przyjęcia polityki bardziej przyjaznej kryptowalutom lub zaryzykować przegraną z Chinami w wyścigu o kontrolę nad powstającym krajobrazem cyfrowym.

Chiny

Xinhua mówi, że Bitcoin jest pierwszą udaną aplikacją Blockchain

Xinhua w poniedziałek (11 listopada 2019 r.) Wydrukował artykuł zawierający podsumowanie dotyczące bitcoinów. Zatytułowany „Bitcoin: The First Successful Application of Blockchain”, artykuł szczegółowo opisał kilka aspektów najwyższej rangi kryptowaluty, w tym wydobycie, maksymalną podaż 21 milionów i zmniejszenie o połowę, aby wymienić tylko kilka.

Chińska gazeta państwowa dzisiaj (Xinhua)

Bitcoin: pierwsze udane zastosowanie technologii Blockchainhttps://t.co/85icR9FcAH pic.twitter.com/8ZOF6UBSzw

– Matthew Graham (@ mg0314a) 11 listopada 2019 r

W artykule wspomniano również o wahaniach cen i energochłonności procesu wydobywczego. Fragment utworu brzmi:

„Po pierwsze, bitcoin nie jest konkretną walutą. Jest produkowany i obsługiwany w Internecie. Jest to cyfrowa „waluta…” P2P (Peer to Peer) typu open source. Bitcoin jest pierwszym udanym zastosowaniem technologii blockchain. ”

Faktyczne błędy i nieścisłości

Artykuł zawierał kilka błędów i nieścisłości w swojej charakterystyce kilku aspektów bitcoina. Jeden szczególny przypadek takich fałszywych informacji brzmi:

„Tożsamość właściciela konta nie będzie znana nikomu… Ta funkcja sprawia, że ​​bitcoin jest szeroko stosowany w nielegalnych transakcjach, takich jak pranie brudnych pieniędzy. Obecnie najważniejszym zastosowaniem płatności bitcoinowych są transakcje na czarnym rynku i transakcje „ciemnej sieci”. ”

Powyższa część jest częścią narracji artykułu, która próbowała przedstawić bitcoin jako anonimową walutę. Po pierwsze, BTC nie jest anonimowe, ponieważ istnieje kilka sposobów identyfikacji własności portfeli i adresów.

Ponadto giełdy zostały zmuszone do przyjęcia solidnej zgodności z KYC (poznaj swojego klienta) przez krajowe i międzynarodowe organy nadzoru finansowego. Kraje takie jak Korea Południowa również zakazały anonimowego handlu.

Ta identyfikowalność transakcji bitcoinowych pomogła również organom ścigania w zatrzymywaniu przestępców, którzy używają BTC i innych kryptowalut. Organy policji i inne agencje bezpieczeństwa w kilku krajach również wydały raporty wskazujące, że kryptowaluty nie są tak popularne jak gotówka dla organizacji przestępczych.

Niezależnie od tego, czy jest to pranie pieniędzy, handel narkotykami czy finansowanie terroryzmu, gotówka pozostaje de facto narzędziem finansowania. Najwyżej notowana kryptowaluta jest również ulgą dla osób dotkniętych pogarszającymi się warunkami ekonomicznymi w ich kraju.

Rosnące uznanie kryptowalut i blockchain w Chinach

W osobnej publikacji Xinhua, w publikacji prognozowano, że chińskie wydatki na blockchain mogą przekroczyć 2 miliardy dolarów do 2023 roku na podstawie badania IDC – globalnej firmy zajmującej się analizą rynku. Według badań firmy IDC, chińskie wydatki na blockchain wzrosną w ciągu najbliższych czterech lat o 65% rocznie..

Jeszcze w październiku 2019 roku prezydent Chin Xi Jinping oświadczył, że blockchain stanie się podstawową technologią w tym kraju. Jak dotąd IDC twierdzi, że większość chińskich wysiłków związanych z blockchainem koncentrowała się na sektorach bankowym, produkcyjnym i detalicznym.

Taki jest pozytywny entuzjazm związany z blockchainem, że władze w Pekinie zakazały jakiejkolwiek negatywnej publikacji na temat tej technologii. Od tego czasu liczne platformy medialne, w tym The People’s Daily – oficjalny serwis medialny Komunistycznej Partii Chin, opublikowały pozytywne artykuły na temat tej technologii w The People’s Daily, opisując blockchain jako przełom, który prześcignie resztę rozwiniętego świata..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map