Chiny

Wczoraj Bitcoin eksplodował… w Chinach. Jak donosi Blockonomi, Xinhua, wiodąca państwowa publikacja (i rzekomo najczęściej czytane media) Chińskiej Republiki Ludowej, opublikowała cały artykuł na temat Bitcoin.

Artykuł, którego tytuł z grubsza tłumaczy się jako „Bitcoin: pierwsze udane zastosowanie technologii Blockchain”, był postrzegany przez wielu na Twitterze jako przełomowy rozwój w dziedzinie kryptowalut; Czytelnictwo Xinhua prawdopodobnie sięga dziesiątek milionów.

Chiny

Niestety, artykuł nie jest tak zwyżkowy ani pozytywny dla przestrzeni kryptowalut, jak sugeruje nagłówek. Dlatego.

Nie jest dobre dla Bitcoina?

Nie jest tajemnicą, że Chiny ostatnio nie lubią Bitcoina. Podczas gdy przywódca kraju, prezydent Xi Jinping, ogłosił w zeszłym miesiącu, że Chiny powinny formalnie przyjąć technologie blockchain, kryptowaluty pozostają w dużej mierze ograniczone; zakazy handlu bitcoinami, wydarzenia związane z kryptowalutami, ICO, niektóre media, korzystanie z WeChat i AliPay do dokonywania transakcji pieniężnych na aktywa cyfrowe itp. pozornie pozostają na miejscu.

Nie powinno więc dziwić, że wspomniany wyżej artykuł Xinhua o Bitcoinie nie był do końca optymistyczny. Jasne, utwór miał kilka zalet dla byków kryptowalutowych – nagłówek, po pierwsze, jest miłym akcentem – robi się nieco bardziej wstrząsający, gdy zagłębisz się w szczegółowość utworu.

Szef stowarzyszonego z Fidelity Avon Ventures, funduszu venture capital zajmującego się kryptowalutami, Alex Thorn przypomniał swoim zwolennikom, że artykuł, który dość dobrze wyjaśnia tajniki Bitcoina, nazywa kryptowalutę zjawiskiem „wysoce skoncentrowanym / scentralizowanym”, co jest złe klimat i jest czymś „najważniejszym” używanym do transakcji na czarnym rynku.

Stwierdził również, że rynki kryptowalut są bardzo niestabilne – cecha, która według ekspertów takich jak David Marcus z Facebooka sprawia, że ​​Bitcoin jest nieopłacalny jako waluta cyfrowa, pomimo młodego wieku do, powiedzmy, dolara amerykańskiego – i pomysł, że Bitcoin może być bańką tulipan coś, co często twierdzą ekonomiści głównego nurtu.

Thorn jednak żartował, że Chiny „nie są” złe dla środowiska, są scentralizowane i są w 100% dobrym aktorem – krytykując hipokryzję narodu walczącego z Bitcoinem.

Chińskie media państwowe (czytaj: rząd) nazywają bitcoin:

• scentralizowany

• zły dla klimatu

• używany tylko do transmisji czarnorynkowych

W innych wiadomościach czarny jest biały, góra jest dół, a Chiny są dobre dla środowiska, zdecydowanie nie są scentralizowane, a 100% tylko dobrze. https://t.co/ivzOKu35sO

– Alex Thorn (@intangiblecoins) 11 listopada 2019 r

Należy zauważyć, że nie jest to pierwszy przypadek, gdy podmiot stowarzyszony z państwem próbował uderzyć w Bitcoin za pomocą artykułu. Według poprzednich raportów Blockonomi, People’s Daily, innego państwowego sklepu (często nazywanego przez zachodnie media państwowym rzecznikiem), przypomniał Chińczykom, że wsparcie Xi dla blockchain nie jest równoznaczne ze wsparciem dla kryptowaluty:

„Powstaniu technologii blockchain towarzyszył rozwój kryptowalut, ale innowacje w technologii blockchain nie oznaczają, że powinniśmy spekulować na wirtualnych walutach”.

Ten artykuł rzekomo nazwał również kryptowaluty terminem, który bezpośrednio przekłada się na „monety powietrzne”, chiński slang oznaczający „s ** tcoins”, według niektórych osób zaangażowanych w chińską przestrzeń kryptowalutową na Twitterze.

„China Coin”, a nie Bitcoin

Pozorne chińskie próby zdyskredytowania bitcoina wyprzedzają wprowadzenie suwerennej kryptowaluty. Zatem założenie, że Chiny wykorzystują retorykę przeciw Bitcoinom, aby zwiększyć rentowność chińskiego aktywa cyfrowego opartego na juanie lub na chińskim juanie, nie jest rozciągnięciem wyobraźni.

Dla tych, którzy przegapili notatkę, Ludowy Bank Chin wkrótce uruchomi kryptowalutę, która będzie służyć jako środek wymiany dla konsumentów i jako sieć rozliczeniowa dla korporacji i banków. Nie ma konkretnego harmonogramu projektu, chociaż urzędnicy powiedzieli, że kryptowaluta zbliża się do fazy prototypu, którą można wprowadzić testerom beta / pilotażowym.

Nadal nie jest jasne, w jaki sposób ta nowa kryptowaluta i odpowiedni łańcuch bloków będą współdziałać z Bitcoinem, ale jak napisaliśmy w poniedziałek, Chiny prawdopodobnie robią wszystko, co w ich mocy, aby oddzielić antytetyczne państwowe i zdecentralizowane łańcuchy bloków.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me