CME Bitcoin Futures to największy dzień w historii: nawet w środku rynku niedźwiedzi

Futures CME

Nie jest tajemnicą, że krach cen Bitcoin w 2018 roku odstraszył szeregi inwestorów. Bitcoin.info, wiodący dostawca analiz kryptowalut, ma statystyki, które wskazują, że wzmianki o flagowej kryptowalucie na Twitterze zbliżają się do poziomów obserwowanych w połowie 2016 roku, przed zamieszaniem medialnym obserwowanym podczas ostatniej rundy na kryptowaluty.

Jednak gracze instytucjonalni najwyraźniej kontynuowali poszukiwanie zaangażowania w tej rozwijającej się przestrzeni, dokonując inwestycji, ponieważ cynicy twierdzą, że kryptowaluta zbliża się do końca. Na wyłączne dane zebrane przez The Block, Rynek kontraktów terminowych Bitcoin wspierany przez CME z siedzibą w Chicago zyskał ostatnio monumentalny poziom uwagi.

Futures CME

Wolumeny kontraktów terminowych na Bitcoin eksplodują po rajdzie

Powołując się na wewnętrzny e-mail, do którego outlet dotarł, 19 lutego, a nie 24 godziny po tym, jak łączna wartość wszystkich aktywów cyfrowych wzrosła o 10%, pokazała największą jak dotąd sesję handlową Bitcoin na CME. W ramach platformy futures firmy, uruchomionej, gdy Bitcoin był sprzedawany po 20 000 USD za sztukę, odnotowano 18 338 kontraktów o wartości 91 690 BTC (360 mln USD), które zostały sprzedane tylko tego dnia. W porównaniu z 4630 kontraktami na produkt w średnich dziennych wolumenach, wtorkowa sesja była niewątpliwie oszałamiająca. Komentując rozwój tego rynku, pracownik CME napisał:

„Pierwszy kwartał 2019 r. Ma dobry początek, ADV poprawił się do 4630 kontraktów (23 150 odpowiedników bitcoinów), co oznacza wzrost o ~ 13% w porównaniu z czwartym kwartałem 2018 r., Podczas gdy [otwarte zainteresowanie] wzrosło… [o] 21,5% w porównaniu z czwartym kwartałem 2018 r.”

Odnosząc się do tej statystyki, Eugene Ng, partner w kryptocentrycznym funduszu inwestycyjnym Circuit Capital, zauważył, że wolumeny kontraktów widoczne na rynkach kryptowalut CME tylko podkreślają, że instytucje są tuż za rogiem.

Wczoraj CME Bitcoin futures ustanowił nowy rekord, sprzedając 18.338 kontraktów, co odpowiada 91.690 bitcoinów lub 360 milionów dolarów.&# 128293;

„Zwiększone wolumeny mogą wynikać ze stopniowego wzrostu zainteresowania instytucji”

Kto powiedział, że instytucje nie przyjeżdżają? Nadchodzą po nasze Bitcoiny! &# 128640;

– Eugene Ng ⚡️ (@Eug_Ng) 21 lutego 2019 r

Notatka CME potwierdziłaby to, ponieważ przedstawiciel firmy wyjaśnił, że „zainteresowanie instytucjonalne stopniowo rośnie” od listopada.

Napływ wolumenu przypięty do JP Morgan Coin

Podczas gdy katalizator tego napływu wolumenu kontraktów terminowych był powszechnie przypisywany wzrostowi z 17/18 lutego, który spowodował, że Bitcoin przekroczył 3600 USD, 3700 USD i 3800 USD w krótkich odstępach czasu, źródła twierdzą, że ma to wiele wspólnego z najnowszą ofertą blockchain firmy JP Morgan Chase. Źródła w świecie instytucjonalnym, do których przemawiają Abacus Journal twierdzili, że ogłoszenie tak zwanej „JPM Coin” sprawiło, że inwestorzy ponownie zaczęli domagać się kryptowalut. Jeden z informatorów, który rozmawiał z punktem sprzedaży na zasadach anonimowości, stwierdził:

„Każdy dorosły mający konto w banku i pracę wie, kim jest JP Morgan. Tak więc ogłoszenie rodzimej kryptowaluty przyniosło zainteresowanie na nowy i świeży poziom, który malał przez prawie cały 2018 rok. Moja żona zapytała mnie nawet o to dzień po ogłoszeniu. ”

Inny bezimienny inwestor potwierdził tę opinię, mówiąc Abacusowi, że aktywa cyfrowe wspierane przez Wall Street będą wiadomościami, które „zniszczyły rynek niedźwiedzia.„Niektórzy oczywiście błagali o inne zdanie, twierdząc, że rajd nie miał nic wspólnego z faktyczną pieczęcią akceptacji technologii blockchain przez JP Morgan. Nie wyklucza to jednak faktu, że wolumeny kontraktów terminowych na Bitcoin są poza wykresami, co wskazuje, że największe firmy ze starszych rynków finansowych nadal bacznie obserwują tę przestrzeń.

Kolejne pole bitwy kryptowalut?

Ponieważ popyt wydaje się być większy niż kiedykolwiek na kontrakty terminowe na kryptowaluty i inne produkty pochodne, nowicjusze zaczęli szukać wypraw do tego podsektora. Na przykład Kraken z Bay Area przejął niedawno Crypto Facilities, brytyjski startup skupiony wokół krypto pochodnych, za „dziewięciocyfrowe”. Nawet Nasdaq, druga co do wielkości giełda na świecie, próbowała spróbować swoich sił w tym aspekcie rynku bitcoinów. W listopadzie nowojorska instytucja proinnowacyjna ogłosiła, że ​​połączyła ręce z firmą VanEck, która ma nadzieję, że Bitcoin ETF będzie pracować nad „kontraktami futures typu krypto 2.0”.

Ale to może być tylko wierzchołek góry lodowej.

Według źródeł mówienie z The Block, Binance, jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej odpowiednich giełd w tym ekosystemie, planuje wspierać handel kontraktami futures. Eurex, platforma instrumentów pochodnych prowadzona przez niemiecką potęgę bankową Deutsche Börse, również rzekomo rozważa wprowadzenie instrumentów pochodnych. Te posunięcia również nie są nieuzasadnione, ponieważ Mark Lamb z CoinFLEX twierdzi, że kontrakty futures są nieuniknione na tym rynku. On stwierdził:

„Inwestorzy stawiają na efektywność swojego kapitału i maksymalizację zwrotu z kapitału. Kontrakty futures po prostu umożliwiają znacznie wyższe zwroty, ponieważ są naprawdę świetne w przypadku arbitrażu i innych złożonych strategii ”.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map