Co jest tak upartego w kontraktach terminowych na Bitcoin Bakkt?

Bakkt

W końcu Bakkt rozpoczął testowanie kontraktu futures na Bitcoin (BTC). Chociaż zostało to reklamowane jako pozornie przyziemna faza „testów akceptacji użytkowników”, ta premiera spotkała się z dużym huraganem z każdego zakątka społeczności kryptowalut.

Ale niektórzy z was mogą się zastanawiać – mamy już pojazd futures na Bitcoin z Chicago Mercantile Exchange (CME), dlaczego wszyscy są tak podekscytowani tym z Bakkt?

Bakkt

Przeczytaj: Co to jest Bakkt & Jak zmieni świat kryptowalut?

Bakkt Bitcoin Futures Inbound

Pod koniec ubiegłego roku, gdy cena BTC zbliżała się do dna, spółka macierzysta nowojorskiej giełdy zaprezentowała Bakkt. Ponieważ rynek kryptowalut gwałtownie spadał w tym czasie, inwestorzy zaczęli szukać chwili wytchnienia, a Bakkt jest tym, co znaleźli. Początek kryptowalut, który obiecał wprowadzić na rynek produkt inwestycyjny zorientowany na instytucje, taki, który wielu miało nadzieję ożywić umierającego wówczas Bitcoina.

Ale ten optymizm niestety nie wystarczył, ponieważ Bakkt stanął w obliczu niezliczonych opóźnień w wyniku amerykańskiego klimatu regulacyjnego wokół kryptowaluty, co spowodowało przesunięcie daty premiery z grudnia na 22 lipca. Ale oto jesteśmy, ponieważ Bakkt rozpoczął testy beta swojego produktu. W tweecie platforma prowadzona przez byłego dyrektora Intercontinental Exchange Kelly Loeffler, napisał:

Dzisiaj rozpoczyna się test akceptacji użytkowników na Intercontinental Exchange dla Bakkt Bitcoin Daily & Miesięczne kontrakty futures. Testowanie przebiega zgodnie z planem z uczestnikami z całego świata.

Nie jest jasne, w jaki sposób dokładnie testowane są produkty – co oznacza, czy wymieniane są gotówka i Bitcoin – i kto jest zaangażowany w beta.

Ale jeśli nic nie pójdzie nie tak, zespół Bakkt stwierdził, że do końca tego kwartału (III kwartał 2019 r.) Produkt futures Bitcoin powinien być dostępny dla globalnej publiczności. To potwierdzenie zostało dokonane na szczycie inwestycyjnym Bakkt w zeszłym tygodniu, podczas którego 150 inwestorów i instytucji zebrało się, by prawdopodobnie uczcić otwarcie giełdy i odrodzenie się na rynkach Bitcoin.

Dlaczego to jest byczy

Więc co jest takiego wspaniałego w kontraktach terminowych na Bitcoin Bakkt? Cóż, po pierwsze, zostały dostarczone fizycznie, co oznacza, że ​​zakup przyszłej umowy zapewnia kupującemu dostęp do Bitcoin. W przeciwieństwie do produktu futures z CME, który wypłaca posiadaczom gotówkę, właściciele produktu Bakkt w rzeczywistości otrzymują „fizyczne” BTC. Oznacza to, że rynek kontraktów terminowych będzie miał bardziej namacalny wpływ na cenę spotową Bitcoin.

Ponieważ wolumen po stronie kupna kontraktów futures na BTC na CME osiąga rekordowe maksima miesiąc do miesiąca, można założyć, że instytucje długo opierają się na Bitcoinie. Jeśli kontrakt Bakkt zobaczy podobny popyt po stronie kupującego, BTC zostanie usunięty z rynku kasowego i przetrzymywany pod opieką posiadaczy kontraktów, co teoretycznie powinno doprowadzić do aprecjacji ceny.

Bakkt rozpoczyna testy w poniedziałek.

Jednak szum jest pełen treści.

W przeciwieństwie do innych giełd futures rozlicza się to w bitcoinach.

Wypłacany jest twardy, rzeczywisty bitcoin, a nie fiat równy cenie bitcoina.

Rezultatem jest lepsze odkrywanie cen i płynność dla bitcoina.

– Rhythm (@Rhythmtrader) 20 lipca 2019 r

Ponadto, mając Intercontinental Exchange jako partnera i firmy takie jak Microsoft i Starbucks jako partnerów, Bakkt może być w stanie przyciągnąć jeszcze większą publiczność instytucjonalną niż CME. Jak Sam Doctor, analityk Fundstrat Global Advisors, który był na wspomnianym szczycie, napisał w notatka badawcza opisująca jego obecność:

„Jak pisaliśmy wcześniej, Bakkt pokonuje wiele barier utrudniających ich przyjęcie przez tradycyjnych inwestorów, którzy chcą rozszerzyć swój mandat o kryptowaluty. Uruchomienie Bakkt może być ogromnym akceleratorem wzrostu dla Bitcoin i kryptowalut. ”

Krótko mówiąc, Bakkt nie jest jedynym graczem, który rozpoczął przygotowania, aby dokonać znaczącej wyprawy na fizycznie dostarczane kontrakty terminowe na Bitcoiny. Kilka tygodni temu ErisX, giełda wspierana przez wszystkich, od Fidelity i TD Ameritrade po Digital Currency Group, ujawniła, że ​​jest również prawie gotowa do wprowadzenia takiego produktu. Prawdopodobnie obie giełdy będą walczyć o dominację na tej arenie w nadchodzących latach.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map