Bitcoin

Po gwałtownym spadku ceny bitcoinów do 7800 USD – poziomu, który zdaniem analityków spowoduje lub przerwie hossę kryptowalut – w weekend inwestorzy byli przerażeni. Było wielu wybitnych traderów, którzy domagali się 6500 dolarów.

Ale w 11 godzinie, kiedy wszystko wydawało się stracone, wkroczyły byki. Od poniedziałku wiodąca kryptowaluta odzyskała około 10% do 8600 USD. Oto, co zdaniem analityków kryje się za tym posunięciem, a co ważniejsze, co może być dalej dla Bitcoina.

Bitcoin

Co wzmocniło Bitcoin?

Według Josha Lima, szefa strategii handlowej w Galaxy Digital, niedawne ożywienie można częściowo przypisać ogłoszeniom ogłoszonym na Devcon, czołowej konferencji branżowej, która koncentruje się na rozwoju Ethereum..

W komentarz do Bloomberga, Lim zauważył, że aktualizacje dotyczące iteracji Serenity Ethereum – nowej wersji Ethereum, która ma promować masową adopcję dzięki skalowaniu rozwiązań – oraz ujawnienie nowych aplikacji w łańcuchu bloków prawdopodobnie dostarczyło bykom powodów do zakupu.

Lim twierdził również, że zasadniczo popyt na Bitcoin „[zaczął] rosnąć na rynku”. Twierdził, że rosnący poziom zainteresowania kryptowalutą „wychodzący z gospodarek wschodzących” wynika z „niepokojów w innych częściach świata”.

Joe DiPasquale, dyrektor generalny firmy BitBull Capital zajmującej się funduszami hedgingowymi kryptowalut, miał nieco inne zdanie. Przemawiając do publikacji branżowej CoinDesk w a Wywiad na Youtube, zasugerował, że pełne nadziei komentarze Bitwise Asset Management dotyczące aplikacji Bitcoin ETF wzbudzają entuzjazm.

Jak informował wcześniej Blockonomi, szef działu badań Bitwise, Matt Hougan, powiedział, że jego firma jest „bliżej niż kiedykolwiek” w zapewnieniu, że ETF Bitcoin przejdzie przez rękawicę amerykańskiej SEC.

Popierając swój punkt widzenia, Hougan przyjrzał się silnym zmianom w zakresie przechowywania kryptowalut, płynności rynku i regulacji klas aktywów. (Aplikacja Bitwise ETF została od tego czasu odrzucona przez SEC, która twierdzi, że rynek Bitcoin może nadal być podatny na manipulacje).

Próbując dalej zracjonalizować wzrost cen Bitcoina, DiPasquale spojrzał na niedawną decyzję Rezerwy Federalnej, która miała wpływ na Bitcoin. We wtorek prezes Fed, Jerome Powell, ujawnił, że organizacja wznowi wzrost swojego bilansu.

Podczas gdy Powell zauważył, że nie jest to luzowanie ilościowe – polityka monetarna, o której niektórzy twierdzili, jest kluczowym powodem, dla którego Bitcoin ma znaczenie – wielu członków społeczności Bitcoin powiedziało, że ta ostatnia decyzja tylko podkreśla dezinflacyjną, nie-suwerenną i zdecentralizowaną naturę kryptowaluty.

Rynek wciąż silny

Chociaż byki Bitcoin odetchnęły, pozostawiając BTC na poziomie 8500 USD, istnieje szereg analiz, które mówią, że kryptowaluta może wkrótce wznowić swoją krucjatę wyżej.

W zeszłym tygodniu Bloomberg poinformował, że kluczowy wskaźnik techniczny ostatnio wydał „kup” dla Bitcoin. Globalny wskaźnik siły GTI, „miara ruchów w górę i w dół kolejnych cen zamknięcia”, w rzeczywistości po raz pierwszy od czasu, gdy Bitcoin osiągnął najniższy poziom 3150 USD w połowie grudnia.

Biorąc pod uwagę historyczne znaczenie tego wskaźnika, niedawne obserwowanie zakupu może oznaczać, że wielomiesięczna korekta Bitcoina z 14 000 USD w końcu osiągnęła dno.

Miga wskaźnik Bitcoin Kup po raz pierwszy od 3150 USD od dołu 2

Osobno, wskaźnik wolumenu społecznego Santiment został odnotowany przez Santiment jako „kontynuował [ed] swój cichy spadek po osiągnięciu ostatnich dwóch lat minimum”. Rzeczywiście, BitInfo niedawno zauważył, że użycie hashtagu „Bitcoin” spadło do najniższego poziomu od trzech lat po osiągnięciu szczytu na początku tego roku podczas pseudo-byka w maju / czerwcu.

Podczas gdy wielu postrzega to jako znak, że Bitcoin spadnie tylko dalej, nawet o ponad 40% w porównaniu z dotychczasowym szczytem 14000 USD, Santiment twierdzi, że można to interpretować jako wzrostowy. Firma napisała, że ​​historycznie „niski wolumen społeczny poprzedzał duże wzrosty cen i rundy byków, a wysoki wolumen społeczny był [a] dość wiarygodnym najwyższym wskaźnikiem”.

#Bitcoin $ BTCWolumen społeczny nadal cicho spada po osiągnięciu ostatniego minimum od 2 lat. Historycznie rzecz biorąc, niski wolumen społeczny poprzedzał duże wzrosty cen i biegi byków, a wysoki wolumen społeczny był dość wiarygodny jako główny wskaźnik. https://t.co/4kl8hsb9Pk pic.twitter.com/z84qpJpk79

– Santiment (@santimentfeed) 8 października 2019 r

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me