Coinbase, aby dodać Ethereum Classic, wentylatory Ripple XRP Fuming

Coinbase Ethereum Classic

Główna giełda Coinbase właśnie ogłosiła, że ​​wkrótce będzie oferować usługi Ethereum Classic, w tym kupowanie i sprzedawanie za walutę fiducjarną. Wielu respondentów na Twitterze wydaje się zdezorientowanych i wściekłych, że XRP Ripple nie został wybrany. Z drugiej strony fani Ethereum Classic są zachwyceni. Ceny ETC wzrosły o 20% po ogłoszeniu.

Coinbase Ethereum Classic

Nadchodzi klasyka

Według urzędnika Post na blogu Coinbase, firma wkrótce rozpocznie prace inżynieryjne nad dodaniem monety. Następnie planują ogłosić datę rozpoczęcia handlu za pośrednictwem swojego bloga i konta na Twitterze. To ogłoszenie powinno pojawić się „w ciągu najbliższych kilku miesięcy”.

Ten proces jest znacząco inny niż w przypadku dodania Bitcoin Cash. W tym czasie spotkało się nagłe ogłoszenie z nagłym notowaniem aktywa i eksplozją ceny w górę na około godzinę przed ogłoszeniem. Doprowadziło to do oskarżeń o wykorzystywanie informacji poufnych, co firma obiecała badać i ścigać jeśli zostaną znalezieni sprawcy.

Dzięki temu nowemu procesowi firma ogłasza zamiar wsparcia tego zasobu z dużym wyprzedzeniem, zanim faktycznie to zrobi. Pozwoli to rynkowi na mentalne przygotowanie się na potencjalnie zwiększone zainteresowanie aktywem.

Po ogłoszeniu ceny transakcyjne Ethereum Classic gwałtownie wzrosły i zaledwie kilka minut po godzinie 9:20 czasu UTC 12 czerwca ceny skoczyły z 12,88 USD do maksimum 16,15 USD, po czym nieznacznie spadły do ​​15,36 USD w momencie publikacji. Jest to rzeczywiście dalekie od tego, co stało się z Bitcoin Cash.

Ethereum Classic w aktywnym rozwoju

Osobom niezaznajomionym z Ethereum Classic i tym, jak różni się on od Ethereum, polecamy zapoznanie się z naszym przewodnikiem na ten temat tutaj. Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się niektórym z ostatnich działań, które widziało Ethereum classic.

Ethereum kontra Ethereum Classic

Po pierwsze, waluta ma bardzo aktywny i dobrze finansowany zespół programistów, który nieustannie wprowadza nowe innowacje techniczne. Ponadto wydaje się, że waluta ma bardzo skuteczny zespół marketingowy, który niedawno ponownie uruchomił wszystkie klasyczne obrazy i branding Ethereum na takie, które są znacznie bardziej atrakcyjne wizualnie. Waluta odnotowała również rosnące wsparcie ze strony Skala szarości, firma inwestycyjna, która zajęła bardzo silną pozycję w Ethereum classic. Grayscale aktywnie finansuje serię wydarzeń zwanych Ethereum Classic Summit, podczas których programiści, inwestorzy i liderzy biznesowi spotykają się na konferencji i dyskutują o tym, dokąd zmierza platforma. Ubiegłoroczna impreza odbyła się w Hongkongu, a tegoroczna w Korei Południowej. Grayscale prowadzi również fundusz inwestycyjny Ethereum Classic Investment Trust, o którym można przeczytać tutaj.

Z technicznego punktu widzenia Ethereum Classic jest pod pewnymi względami lepszy od oryginalnego Ethereum. Może tak być po prostu dlatego, że jest to mniej obciążony blockchain, z jakiegokolwiek powodu opłaty transakcyjne są znacznie poniżej jednego centa USD i potwierdzają się w ciągu zaledwie kilku sekund. Platforma obsługuje wszystkie typy inteligentnych kontraktów, które obsługuje Ethereum, a nawet ma kilka własnych unikalnych funkcji, których Ethereum nie obsługuje.

Ciekawe jest również to, że Ethereum Classic zdecydował się nadal być monetą potwierdzającą pracę i nie jest zainteresowany przejściem na dowód stawki, jak Ethereum. Może to być ważne, biorąc pod uwagę, że obecnie istnieje sprzęt ASIC zaprojektowany do wydobywania algorytmu, na którym działa Ethereum Classic. Może to spowodować, że byli górnicy Ethereum zaleją Ethereum Classic, jeśli łańcuch nadal będzie rentowny, tak jak jest teraz.

XRP pozostawiony w kurzu

$ XRP fani tracą zmysły

– CryptoBull (@BullOfCrypto) 12 czerwca 2018 r

Od miesięcy wielu komentatorów przewiduje, że następnym zasobem, który zostanie dodany przez Coinbase, będzie XRP Ripple. Większość komentatorów uważa, że ​​ponieważ Ripple dołożył wszelkich starań, aby zaapelować do banków i korporacji, zainteresowała się nim firma taka jak Coinbase.

Istnieje kilka powodów, dla których Coinbase mogło zdecydować się tym razem na uniknięcie XRP. Jednym z nich może być trwający obecnie pozew zbiorowy, przed którym stoi Ripple w związku z zarzutami, że można wyciągnąć walutę ”z powietrza„I jest zasadniczo niekończącym się ICO, w wyniku czego nie podlega normalnym siłom rynkowym. Co więcej, moneta XRP Ripple nadal nie została oficjalnie przyjęta przez żadną korporację lub bank, pomimo tego, że chwalił się i twierdzi, że jest lepszy.

Wreszcie mogą istnieć przyczyny techniczne z tyłu i. XRP został oskarżony o stosunkowo scentralizowanie, ponieważ nie ma żadnej formy wydobywania ani stakingu, a zamiast tego oferuje tylko zatwierdzonym stronom obsługę węzłów propagujących transakcje. Te powody mogły spowodować szereg problemów technicznych, w które Coinbase nie chciał się angażować. To są jednak tylko spekulacje, ponieważ Coinbase nie skomentowało samego XRP.

https://twitter.com/mikesignorile/status/1006345218348773376

Przyszłe ceny ETC

Chociaż nie możemy przewidzieć przyszłości ani cen, zasadniczo wszystkie aktywa notowane na Coinbase odnotowały silne i stałe zyski. Na przykład Litecoin i Ethereum doświadczyły znacznych skoków cen po ich notowaniach na Coinbase. Po części jest to spowodowane tym, że Coinbase oferuje inwestorom bardzo wygodny sposób na sprzedaż swoich inwestycji za gotówkę, a także jest zazwyczaj pierwszym przystankiem dla wielu osób, które dopiero zaczynają przygodę z kryptowalutą, ponieważ jest to dość prosty sposób na jej zakup.

Dodanie Ethereum classic do usługi najprawdopodobniej okaże się przynajmniej w pewnym stopniu podobne do wyników. Tego jeszcze się nie widać, ale można śmiało powiedzieć, że dzięki temu ogłoszeniu przyszłość Ethereum Classic właśnie stała się o wiele jaśniejsza.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map