Coinbase kupuje Blockchain Mappers Neutrino w celu przyspieszenia operacji

Coinbase Neutrino

19 lutego potężna amerykańska giełda kryptowalut Coinbase ogłosił jego nabycie Neutrino, gra typu blockchain, w której narzędzia klasy korporacyjnej do „śledzenia przepływów kryptowalut w wielu łańcuchach bloków” będą teraz wykorzystywane do i na największej dotychczas amerykańskiej bazie użytkowników kryptowalut.

Neutrino, z siedzibą w Mediolanie we Włoszech, przeniesie swoją działalność do londyńskiego biura amerykańskiej giełdy, zachowując jednocześnie status niezależnego przedsiębiorstwa w ekosystemie Coinbase. Kierownictwo giełdy uznało ten ruch za kolejny krok w kierunku dojrzałości i legitymizacji kryptoekonomii.

Coinbase Neutrino

„Analizując dane z publicznych łańcuchów bloków, Neutrino pomoże nam zapobiegać kradzieży środków z kont innych użytkowników, badać ataki ransomware i identyfikować złych aktorów” – powiedział w wiadomościach szef inżynierów Coinbase, Varun Srinivasan.

„Pomoże nam również udostępnić więcej kryptowalut i funkcji większej liczbie osób, pomagając jednocześnie zapewnić zgodność z lokalnymi przepisami i regulacjami. Technologia Neutrino jest najlepszą, jaką napotkaliśmy w tej przestrzeni, i odegra ważną rolę w legitymizacji kryptowalut, czyniąc je bezpieczniejszymi i bardziej dostępnymi dla ludzi na całym świecie ”.

Cyberbezpieczeństwo & Dochodzenia w sprawie kradzieży

Pod parasolem Coinbase ośmiu pracowników Neutrino pomoże w dochodzeniach w zakresie cyberbezpieczeństwa i kradzieży, a usługi monitorowania ICO startupu mogą być wykorzystywane, gdy giełda rozważa rozszerzenie swojej oferty tokenów. W grudniu 2018 roku Coinbase zadeklarowało, że rozważa aż 30 nowych kryptowalut na swojej platformie.

W świetle dnia głównego nurtu wykup zorganizuje operacje giełdy i będzie dobrze współpracował z amerykańskimi organami regulacyjnymi, ustawodawcami i tradycyjnymi podmiotami finansowymi. Z drugiej strony, bardziej anarchiści wśród zagorzałych zagorzałych kryptoekonomii będą postrzegać przejęcie jako kolejne rosnące zagrożenie dla prywatności zapewnianej przez pseudonimowe użycie łańcucha bloków.

Wraz z rozkwitem kryptowalut, popyt na usługi analizy łańcucha bloków wzrósł w naturze. A ponieważ ekosystem ma teraz swoją pierwszą dekadę za pasem i możliwości dalszego rozwoju na horyzoncie, popyt na te niszowe służby wywiadowcze osiąga szczyt. Coinbase podobno rozpoczął prace nad własnym autorskim systemem nadzoru rynku w 2018 roku.

Rosnący popyt doprowadził do niedawnej rundy zbierania funduszy z serii B o wartości 30 milionów dolarów w Chainalysis, najbardziej prestiżowej firmie zajmującej się badaniami nad blockchainem. Firma twierdzi, że wykorzystuje część tych funduszy, aby otworzyć stałe biuro w Londynie, więc dzięki Chainalysis i Neutrino w mieście, stolica Wielkiej Brytanii ma stać się międzynarodowym centrum wywiadowczym blockchain..

Ponadto przejęcie Neutrino wskazuje również na skupienie się Coinbase na Europie i jej centrach kryptograficznych. Ponieważ giełda rozwijała swoją działalność w Londynie, szukała również innych miejsc w Europie, ogłaszając zeszłej jesieni otwarcie biura w Dublinie w Irlandii. Firma po raz pierwszy otrzymała konto bankowe Barclays i licencję na pieniądz elektroniczny na prowadzenie działalności w Wielkiej Brytanii zeszłej wiosny.

Inne przejęcia Coinbase

Coinbase kontynuuje ekspansję poprzez przejęcia w stałym tempie, niezależnie od spowolnienia na kryptoekonomii po hossie 2017.

W styczniu tego roku amerykańska giełda przejęła kalifornijski startup zbierający dane Blockspring, który, podobnie jak Neutrino, miał pozostać niezależną firmą wykorzystującą szerszy ekosystem Coinbase. W 2018 roku firma przeszła na szaleństwo zakupów, kupując przeglądarkę Dapp Cipher Browser, kryptowalutę grającą w Earn.com, dealera papierów wartościowych Keystone Capital, zdecentralizowaną giełdę Paradex i rozwój cyfrowej tożsamości..

Indywidualnie, każde z tych przejęć sugeruje, że Coinbase nie jest zainteresowana byciem prostą giełdą kryptowalut. Podsumowując, wykupy wskazują, że giełda buduje infrastrukturę dla rozległego ekosystemu marki w nadchodzących latach, który będzie wspierany przez technologię blockchain i kryptowaluty..

A gdy się buduje, Coinbase robi to ze swojej wojennej skrzyni. Firma zebrała imponujące 300 milionów dolarów w rundzie zbierania funduszy z serii E w październiku 2018 roku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map