Coinbase Unfurls Maker Dai Stablecoin Dai na Coinbase.com, aplikacje na smartfony

Coinbase

Dai, baner stablecoin rosnącego ekosystemu zdecentralizowanych finansów (DeFi) Ethereum, właśnie osiągnął szczyt na głównych platformach Coinbase dla inwestorów detalicznych.

23 maja amerykański gigant giełdy kryptowalut z siedzibą w San Francisco ogłosił, że umieszcza Dai na swojej głównej stronie internetowej Coinbase.com, a także w swoich aplikacjach mobilnych na Androida i iOS..

Coinbase

Rozwój jest ważny dla stablecoina, którego społeczność wcześniej nie posiadała dużego fiata na rampie.

Rzeczywiście, teraz użytkownicy, którzy chcą spłacić swoje CDP lub po prostu ukryć wartość z dala od wahań cen innych kryptowalut, mogą kupować Dai bezpośrednio za gotówkę na najpopularniejszych platformach Coinbase, zamiast najpierw kupować inną kryptowalutę, np. ether (ETH), aby zamienić na Dai.

DAI jest teraz na żywo pod adresem https://t.co/wHvnDs40HG oraz w aplikacjach Coinbase na systemy iOS i Android. Klienci Coinbase mogą się zalogować teraz, aby kupować, sprzedawać, konwertować, wysyłać, odbierać lub przechowywać DAI.

– Coinbase (@coinbase) 23 maja 2019 roku

Warto zauważyć, że handel Dai został już uruchomiony w wybranych jurysdykcjach w zaawansowanym ramieniu handlowym Coinbase, Coinbase Pro, w grudniu 2018 r. Czwartkowa publikacja przedstawia rozwijające się wsparcie dla tokena w całej marce giełdy.

Będzie to pierwszy projekt stablecoin w całym ekosystemie Coinbase, który nie jest oparty na dolarach amerykańskich przechowywanych na fizycznych rachunkach bankowych, np. Moneta USD (USDC).

Zamiast tego tokeny Dai powiązane z dolarem są tworzone, gdy użytkownicy zabezpieczają ether (ETH) w celu samodzielnego pożyczenia w zabezpieczonych pozycjach dłużnych MakerDAO (CDP). W naturze Dai są spalane za każdym razem, gdy CDP są spłacane i zamykane.

W ostatnich miesiącach kurs Dai był nieco niższy od swojego 1 USD, co skłoniło społeczność Maker do gwałtownego podniesienia stóp procentowych CDP do 19,5 procent, aby spróbować zwrócić ten wskaźnik, zachęcając użytkowników do zamknięcia ich CDP, spalając Dai w proces.

Kampania najwyraźniej okazała się skuteczna od tego miesiąca, ponieważ obecna cena Dai powróciła do czystego 1,00 USD według Coinbase nowa strona portalu za żeton. Idąc dalej, udziałowcy Maker rozważają podniesienie stopy procentowej Dai do „w zakresie od 13,50% do 23,50%”, Na blogu projektu.

DeFi News: Compound v2 Goes Live, Coinbase Wallet obsługuje

Compound – obecnie drugi co do wielkości projekt DeFi w całej kryptoekonomii – również miał ważne wieści 23 maja, kiedy pomyślnie uruchomił v2 swojego protokołu pożyczkowego.

Dziś z radością ogłaszamy publiczne wprowadzenie Compound v2, protokołu stóp procentowych, który ma zasilać rynki finansowe & zastosowania przyszłości.https://t.co/OyT7CVWieD

&# 128181; &# 129522; ⚖️

– Związek (@compoundfinance) 23 maja 2019 roku

Zaktualizowany Compound wprowadził cTokens, które są tokenizowanymi wersjami aktywów, które użytkownicy umieszczają w celu zapewnienia płynności dla platformy. cTokeny przynoszą odsetki swoim posiadaczom i można je przenosić, nawet jeśli ich aktywa bazowe są zablokowane. Obsługiwane kryptowaluty na razie obejmują ether, Dai, USDC, 0x (ZRX), Augur (REP) i Basic Attention Token (BAT).

Zdecentralizowana przeglądarka aplikacji (dapp) Coinbase Coinbase Wallet była jednym z kilku projektów, które wdrożyły obsługę Compound v2 i jego cTokens w momencie uruchomienia.

Wielkie okrzyki dla @CoinbaseWallet zespół do wspierania cTokens w dniu premiery już dziś! Spróbuj sam i zrób cToken, dostarczając zasób @compoundfinance przez @CoinbaseWallet pic.twitter.com/a04x3oJUeH

– Jayson Hobby (@jaysonhobby) 23 maja 2019 roku

Widmo DeFi wciąż rośnie w przestrzeni kryptowalut

Maj 2019 okazał się największym jak dotąd miesiącem dla ruchu DeFi, ponieważ na początku tego miesiąca wartość niespłaconych pożyczek wygenerowanych przez największe zdecentralizowane projekty pożyczkowe Ethereum przekroczyła wartość 100 milionów dolarów po raz pierwszy w historii.

Ogólnie rzecz biorąc, cztery największe obecnie projekty DeFi, mierzone przez stronę DeFi Pulse, to Maker, Compound, Dharma i Uniswap. Pierwsza z tych trzech gier to pożyczki kryptowalutowe, z których wszystkie są zbudowane na Ethereum. Na czwartym miejscu znajduje się Uniswap, coraz popularniejsza zdecentralizowana giełda (DEX).

Dotychczasowym molochem tej gromady był Stwórca. Ilość eteru zamknięta w CDP projektu – suma przekraczająca 430 milionów dolarów – znacznie przewyższa wartość 23 milionów dolarów ETH zamkniętą w najbliższym konkurentem Maker, Compound.

Oczywiście w grze monetarnej te pozycje z pewnością będą się zmieniać w następnych latach. Ale jedno jest jasne – dwa najlepsze projekty DeFi mają stać się o wiele bardziej zakorzenione dzięki zwiększonemu wsparciu ze strony Coinbase.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map