Coinbase zatwierdzone do dalszych kroków w kierunku handlu tokenami bezpieczeństwa

Coinbase Security Token Trading

Tokeny bezpieczeństwa, czyli aktywa typu blockchain, które reprezentują własność firmy lub prawo do zarabiania na niej dywidendy, były od dłuższego czasu drażliwym tematem. SEC zagroziła działaniom i podjęła już działania przeciwko niektórym projektom, które już posiadały ICO dla tokenów, które SEC uważa za niezarejestrowane papiery wartościowe. Jednak zarejestrowane i zgodne z prawem tokeny papierów wartościowych mogą stanowić kolejną dużą falę inwestycji i innowacji w zakresie aktywów blockchain. Niektórzy nawet przewidują, że tokeny papierów wartościowych oparte na blockchain mogą w znacznym stopniu zastąpić handel akcjami, jaki znamy dzisiaj.

Coinbase Security Token Trading

Coinbase zatwierdzony do zakupów

Nieskończenie udana giełda kryptowalut znana jako Coinbase ma podobno został zatwierdzony za próbę zakupu trzech innych instytucji finansowych. W szczególności te instytucje to Keystone Capital Corp, Venovate Marketplace Inc i Digital Wealth LLC.

Faktem jest, że uzyskanie licencji bankowych lub statusu maklerskiego nie jest łatwe. Może to zająć lata papierkowej roboty, drogich opłat prawnych i armii prawników. Istnieje jednak dobrze znany sposób na obejście tego wymogu. Oznacza to, że firmy mogą kupować lub łączyć się z istniejącą firmą, która ma już te licencje lub rejestracje.

Wydaje się, że to omijanie planu Coinbase. Dzięki przejęciom zatwierdzonym przez rząd, Coinbase wkrótce będzie miało taką samą pozycję prawną jak pełna firma maklerska i będzie mieć dostęp do szeregu usług bankowych, które w innym przypadku mogłyby być niedostępne lub wymagałyby strony trzeciej.

Czy Coinbase jest bezpieczne?

Spojrzenie na środki bezpieczeństwa Coinbase

Obecnie przepisy dotyczące tokenów papierów wartościowych są nieco niejasne i są w większości napisane w celu zastosowania do innych, bardziej tradycyjnych form papierów wartościowych, takich jak akcje i obligacje. Jednak SEC wydaje się być tokenem pro-bezpieczeństwa i twierdzi, że jest chętny do pomocy i zapewnienia jak największej liczby wskazówek, jeśli chodzi o zapewnienie firmom zgodności z prawem ich tokenów papierów wartościowych.

Do widzenia, NASDAQ, Hello Security Tokens

Jednym z głównych argumentów przeciwko Wall Street i rynkom giełdowym w ogóle jest to, że są one zamkniętymi systemami pod niewiarygodnie restrykcyjnymi przepisami i jeszcze bardziej rygorystyczną polityką strażników. Posiadanie listy firm na giełdzie jest niewiarygodnie kosztowne i czasochłonne. Dlatego większość małych i średnich firm całkowicie z tego rezygnuje. Jednak wejście na giełdę może być niesamowitym źródłem funduszy inwestycyjnych dla firm, które mogą przyciągnąć uwagę opinii publicznej.

Wszystko to może się wkrótce zmienić, gdyż tokeny papierów wartościowych staną się kolejną falą inwestycji. Jest całkowicie możliwe, że te tokeny pozwolą na alternatywną metodę dla małych i średnich firm (lub nawet dużych), aby dopasować się do potrzeb nowej generacji inwestorów.

Nie tak szybko

Chociaż wykupy zostały zatwierdzone, proces jest daleki od zakończenia.

Zazwyczaj fuzje i przejęcia mogą trwać latami. Nie inaczej jest w przypadku złożonych licencji bankowych i maklerskich. Jednak to, co robi Coinbase, to działanie o krok przed popytem na rynku. Kiedy firmy i ramy prawne są bardziej dojrzałe i gotowe do uruchomienia tokenów papierów wartościowych od firm o ugruntowanej pozycji, Coinbase będzie na pierwszej linii z wiedzą, doświadczeniem i ramami prawnymi niezbędnymi do objęcia przewodnictwa i ustanowienia przykładu dla innych domy maklerskie, które chcą zajmować się zasobami cyfrowymi, muszą to zrobić.

Obecnie istnieje już kilka tokenów papierów wartościowych, ale jest ich niewiele. Jednym z przykładów jest Nexo, token wydany przez firmę kredytowo-pożyczkową Credissimo z Unii Europejskiej. Po ustanowieniu statusu bezpieczeństwa został szybko usunięty przez szereg giełd, w tym niektóre zdecentralizowane. Ale z pewnością dołączy do niego wiele innych tego typu żetonów wkrótce, gdy prawa i infrastruktura staną się jasne i dostępne.

IDEX @Aurora_dao skreślony $ NEXO ponieważ jest to token bezpieczeństwa, co jest dziwnym posunięciem w przypadku zdecentralizowanej wymiany. Coinbase przyjmuje odwrotne podejście: https://t.co/RwzSvfTUsC

– Nexo (@NexoFinance) 15 czerwca 2018 r

Jest nawet całkowicie możliwe, że w niedalekiej przyszłości firmy zdecydują się całkowicie pominąć giełdę i zamiast tego wskoczyć do wydania tokena zabezpieczającego, który może szybko i łatwo rozdzielać dywidendy za pomocą standardowego formatu kontraktu inteligentnego.

Inne projekty, takie jak Polymath, stawiają na tokeny bezpieczeństwa, ponieważ mogą one poważnie zmienić grę.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map