Court Slaps Bitcoin Hedge Fund i CEO z grzywną w wysokości 2,5 miliona dolarów za schemat Ponzi

CTFC Crypto

Fundusz hedgingowy kryptowalut Gelfman Blueprint, Inc. (GBI) i jego dyrektor generalny Nicholas Gelfman zostali skazani za wprowadzenie oszukańczego planu Ponzi. Obaj zostali zobowiązani przez sąd federalny w Nowym Jorku do zapłacenia ponad 2,5 miliona dolarów za ich współudział w podejrzanym funduszu inwestycyjnym na morzu. urzędnik informacja prasowa. GBI jest denominowanym funduszem hedgingowym Bitcoin (BTC) z siedzibą w Nowym Jorku i zarejestrowanym w 2014 roku. Witryna internetowa firmy podaje, że ma 85 klientów i 2367 BTC zarządzanych.

CTFC Crypto

Commodity Futures Trading Commission (CFTC) prowadzi tę sprawę przeciwko GBI od września 2017 r., Kiedy to złożyło pierwsze w historii zarzuty przeciwko Bitcoin Investment Corporation za rzekome wprowadzenie planu Ponzi w latach 2014-2016..

Znaczne zwroty lub straty?

Oszukańczy schemat Ponzi wprowadził inwestorów w błąd, wierząc, że firma stworzyła algorytm komputerowy, który umożliwił znaczne zyski dzięki funduszowi towarowemu. Algorytm komputerowy o nazwie „Jigsaw” był jednak oszustwem używanym do zgrywania ponad 80 osób na kwotę 600 000 USD. Sfałszowane zyski handlowe były możliwe dzięki fałszywemu „włamaniu” do komputera, aby ukryć straty handlowe systemu. W rezultacie klienci stracili swoje fundusze, poddając się dobrze sfabrykowanym liczbom.

GBI konsekwentnie odnotowywał znaczące zyski, podczas gdy inwestorzy zostali połknięci fałszywych raportów zwrotów hak, linka i ciężarek. Dyrektor generalny przez cały ten czas doił naiwne osoby, które włożyły w ten plan swoją fortunę.

Komentując determinację Komisji, by wykorzenić pozbawionych skrupułów graczy, którzy utrwalają podobne transakcje, dyrektor CFTC ds. Egzekwowania, James McDonald, powiedział:

„Poprzez swoją pracę w całej Komisji CFTC dowiodła swojego stałego zaangażowania w ułatwianie zwiększających rynek innowacji FinTech. Część tego zobowiązania obejmuje agresywne i asertywne działanie w celu wykorzenienia oszustów i złych aktorów w tych obszarach ”.

Jak zarzucono, Pozwani polowali na klientów zainteresowanych wirtualną walutą, obiecując im możliwość inwestowania w Bitcoin, podczas gdy w rzeczywistości kupowali jedynie w ramach programu Ponzi pozwanego. Będziemy nadal ciężko pracować, aby zidentyfikować i usunąć złych aktorów z tych rynków ”.

Najnowsze orzeczenie sądowe

Sąd Federalny w Nowym Jorku nakazał GBI i Gelfman zapłacenie 554 734,48 USD i 492 064,53 USD tytułem zwrotu dla klientów oraz odpowiednio 1854000 USD i 177 501 USD cywilnych kar pieniężnych.

Podbudowany wysiłkiem zmierzającym do postawienia winnych przed wymiarem sprawiedliwości, McDonald zauważył, że „ta sprawa oznacza kolejne zwycięstwo Komisji na arenie egzekwowania wirtualnej waluty. Jak pokazuje ciąg przypadków, CFTC jest zdeterminowana, aby zidentyfikować złych aktorów na tych wirtualnych rynkach walutowych i pociągnąć ich do odpowiedzialności. ”

Przypomnijmy, że CFTC złożyła podobny pozew sądowy w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Północnego Okręgu Teksasu przeciwko dwóm oskarżonym we wrześniu za oszukańcze nagabywanie Bitcoinów. Dwóch oskarżonych wprowadziło na giełdę przedsiębiorstwa, aby nakłonić opinię publiczną do inwestowania w lewarowane lub z depozytem zabezpieczającym kontrakty walutowe, takie jak forex, opcje binarne i diamenty.

Pierwszy pozwany pochodzi z Arlington w Teksasie i zarządza Diamonds Trading Investment House, podczas gdy drugi pozwany, Kim Hecroft, pochodzący z Baltimore w stanie Maryland, jest właścicielem First Options Trading. Oboje zostali oskarżeni o wykorzystywanie swoich platform mediów społecznościowych do oferowania inwestycji handlowych niczego nie podejrzewającym klientom.

W sprawie, której przewodniczył sędzia Rya W. Zobel, sąd okręgowy w Massachusetts sklasyfikował token kryptograficzny jako podlegający definicji towaru, aby poddać tę sytuację organom nadzoru. Główny oskarżony Randall Crater został oskarżony przez CFTC o rzekome naruszenie ustawy o giełdach towarowych (CEA) poprzez manipulowanie inwestorami w celu zakupu „My Big Coin” (MBC) za pomocą serii wprowadzających w błąd oświadczeń. 28 inwestorów zostało rzekomo oszukanych na łączną kwotę 6 milionów dolarów po tym, jak przekonano ich, że MBC był zabezpieczony rezerwami złota i był aktywnie przedmiotem obrotu na różnych giełdach kryptowalut.

W swoim podstępie mającym na celu wzmocnienie wartości MBC, którego wykorzystali do oszukiwania inwestorów, oskarżeni arbitralnie manipulowali wartością MBC, aby udaremnić zmienność cen oczekiwaną od zwykłych kryptowalut. Adwokat oskarżonych próbował argumentować, że token nie podlegał jurysdykcji CFTC, ponieważ nie był ani dobrem materialnym, ani usługą.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map