Crypto Bank Galaxy Digital zarabia poza blokiem. Jedna inwestycja, torby Zysk 123%

Galaxy Digital

Nareszcie Galaxy Digital, tak zwany „kryptowalutowy bank handlowy” wspierany przez byłego partnera Goldman Sachs Mike’a Novogratza, doświadczył pewnej ulgi w trendzie spadkowym.

ZA otrzymano informację prasową Blockonomi ujawnił, że firma, która została uruchomiona w pobliżu szczytu poprzedniej hossy Bitcoin, odnotowała znaczny zysk na jednej ze swoich głównych inwestycji związanych z blockchainem.

Galaxy Digital

Galaxy widzi 123% zwrotu z inwestycji w kryptowaluty

Publikacja, opublikowana we wtorek, ujawniła, że ​​Galaxy zlikwidował większość swoich udziałów w Block.one, startupie zajmującym się rozwojem blockchain i funduszem stojącym za protokołem EOS, za 71,2 miliona dolarów.

Firma odnotowuje zrealizowany zwrot w wysokości 123% z inwestycji. Chociaż bank handlowy będzie posiadał tylko minimalną ilość akcji Block.one, nadal będzie współpracował ze startupem na wielu stanowiskach, na przykład za pośrednictwem funduszu venture zorientowanego na EOS firmy Galaxy i ogólnie jako zwolennik łańcucha bloków. Novogratz wyjaśnił następnie tę niedawną decyzję:

„Przyjęcie wezwania Block.one odzwierciedlało decyzję o zbilansowaniu portfela w celu utrzymania odpowiedniego poziomu dywersyfikacji po wzroście pozycji ze względu na jej znaczną przewagę w stosunku do pozostałej części portfela”.

Jak wspomniano wcześniej, jest to jeden z największych dotychczasowych sukcesów Galaxy, ponieważ rok 2018 nie był dla firmy zbyt piękny. Według poprzednich raportów Blockonomi, Galaxy stracił 97 milionów dolarów w czwartym kwartale 2018 roku, w porównaniu ze stratą 76,7 miliona dolarów zarejestrowaną w trzecim kwartale.

Według zgłoszenia, wiele z tych strat można przypisać głównym biznesom inwestycyjnym i handlowym, prawdopodobnie ze względu na fakt, że w listopadzie i grudniu Bitcoin i inne kryptowaluty spadły do ​​nowych minimów, znacznie poniżej tego, co podejrzewa większość analityków.

Podsumowując, firma, pozornie głównie finansowana z majątku Novogratza, z którego 20% jest rzekomo w Bitcoin i Ethereum, straciła 272,7 miliona dolarów w całym 2018 roku..

Jak odnotowuje zgłoszenie, wiele z tych strat zostało poniesionych w wyniku sprzedaży kryptowaluty. Analiza ukończona przez Su Zhu z Three Arrows Capital najwyraźniej to potwierdza, ponieważ zauważa, że ​​firma sprzedała WAX i Ethereum pod koniec 2018 r., Które następnie dramatycznie spadły od czasu ich przejęcia przez Galaxy.

Patrząc na koniec roku 2018 Galaxy Digital, kilka spostrzeżeń:

1) $ BTC teraz 63%, $ ETH 21%, $ EOS 11%, $ XMR 5%. Wyjście $ WAX.

2) Wygląda na to, że kupili ETHBTC w pierwszym kwartale, kupili ETHUSD i BTCUSD w trzecim kwartale, sprzedali WAXEOS w czwartym kwartale, sprzedali ETHBTC w czwartym kwartalehttps://t.co/Fzc7Ld34xj pic.twitter.com/G0DInou0KX

– Su Zhu (@zhusu) 9 maja 2019 r

To nie koniec Novogratz & Co. chociaż. Raport ujawnił, że na koniec roku fiskalnego 2018 Galaxy posiadał aktywa o wartości 350 mln USD, z czego 50% stanowiły akcje / udziały w czołowych start-upach branżowych..

Novogratz próbował również uspokoić inwestorów, stwierdzając, że finanse nie wykazały „znaczącego wzrostu aktywności” biznesów Galaxy w pierwszej części 2019 roku, prawdopodobnie w wyniku wniosków inwestorów, że rynek jest gotowy na wzrost, iw ten sposób zaczęli wpychać pieniądze z powrotem do kryptowalut.

Co ważniejsze, Galaxy uruchomił (lub oczekuje się) innego funduszu (podobno ma setki milionów funduszy), który będzie pożyczał kapitał firmom kryptowalutowym, biznesowi, który rozkwitł podczas bessy w 2018 roku.

Nie jedyny beneficjent Block.one

Jasne, 123-procentowy zwrot w ciągu około roku to nic do kichania, ale ostatnio okazało się, że inny inwestor Block.one radzi sobie znacznie lepiej. Dużo, dużo lepiej. Zgłoszono Bloomberg we wtorek, Block.one zapłaci swoim najwcześniejszym inwestorom do 6567% ich początkowej inwestycji poprzez odkup akcji.

Oznacza to, że w przypadku inwestycji o wartości 100 000 USD można uzyskać 6,6 mln USD. Ten występ jest tak legendarny, że Tom Shaughnessy, współzałożyciel firmy analitycznej Delphi Digital, powiedział reporterom, że Block.one jest „bardzo dziwnym na rynku kryptowalut”. Nie jest jasne, komu zarejestrowana na Kajmanach firma będzie wypłacać te oszałamiające zyski, ale prawdopodobnie właśnie teraz piją szampana.

Raport ujawnił, że Block.one jest obecnie wyceniany na 2,3 miliarda dolarów, z portfelem kryptowalut o wartości 500 milionów dolarów i zapasem „płynnych aktywów fiducjarnych” o wartości 2,2 miliarda dolarów, i jest rzekomo w dobrej pozycji, aby nadal dobrze sobie radzić, a hossa wydaje się zwracać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map