Bitcoin Bull Run

Wraz z rosnącym napływem optymizmu, szumu i kolejnej fali nowicjuszy w kryptoekonomii, rynki wokół kryptowalut nagrzewają się.

W piątek cena bitcoinów zakończyła tydzień, przebijając 10 000 USD, zwiększając się o około 700 USD w ciągu dnia, jak podał Messari, po ustaleniu na wieczór około 10150 USD. Od tego czasu BTC osiągnął maksimum 10800 USD, zaledwie 200 USD mniej niż nasz analityk, przewidywał wczoraj Nikola Lazic.

Warto zauważyć, że skok z 21 czerwca doprowadził BTC do najlepszej jak dotąd ceny w 2019 r., Zwiększając „cyfrowe złoto” o 60 procent od tego momentu w zeszłym roku. Kryptowaluta Genesis wzrosła o 156 procent w ciągu ostatnich trzech miesięcy i aż o 1593 procent w ciągu ostatnich pięciu lat. Powyżej 10 000 USD bitcoin jest mniej więcej w połowie drogi do rekordowej ceny z grudnia 2017 r., Która wyniosła 20000 USD.

Bitcoin Bull Run

Ostry wzrost jest oczywiście tylko ostatnim gwoździem do trumny przeciwko argumentom przeciwników, że bitcoin popadnie w zapomnienie lub nawet stanie się bezwartościowy po tym, jak rynek niedźwiedzi kryptoekonomii w 2018 r. Podniósł głowę.

Patrząc wstecz, patrząc w przyszłość

Trend wzrostowy prawdopodobnie napędza Libra, kryptowaluta, którą gigant mediów społecznościowych na Facebooku oficjalnie ogłosił na początku tego tygodnia. Ponieważ debata wokół Libry wybuchła zarówno w kręgach kryptowalut, jak i mainstreamowych, Bitcoin został naturalnie wysunięty na pierwszy plan jako największy blockchain z największą natywną kryptowalutą.

Libra ma kryptowaluty z przodu i na środku. Obraz za pośrednictwem DataLight

Są tacy, jak Tyler Winklevoss, współzałożyciel giełdy Gemini, którzy uważają, że FOMO – „strach przed przegapieniem” zakupów – w krótkim czasie podniesie cenę bitcoinów do 15 000 USD, jeśli presja na zakup pozwoli utrzymać bitcoin powyżej poziomu 10 000 USD w najbliższym czasie dni.

Jeśli bitcoin przekroczy 10 000, możesz założyć się, że przebije 15 000…&# 128077;&# 127995;&# 128640;

– Tyler Winklevoss (@tylerwinklevoss) 19 czerwca 2019 r

To z pewnością bardzo optymistyczna prognoza, ale taki szybki ruch nie byłby bezprecedensowy. Kiedy bitcoin po raz pierwszy osiągnął 10 000 USD w listopadzie 2017 r., FOMO zajęło mniej niż dwa tygodnie, aby przesunąć cenę kryptowaluty powyżej 15 000 USD.

Nie wiadomo, czy ta sama trajektoria powtórzy się w 2019 roku, ale z pewnością jest to możliwe dzięki najnowszemu halveningowi Bitcoinów, który jest już za kilka miesięcy i zrealizowana kapitalizacja BTC sugeruje ostatnio, że byka była na wczesnym etapie.

To trochę zadziwiające, jak potężna jest Realized Cap. Najprostsza strategia handlowa – kup, gdy kapitalizacja rynkowa spadnie poniżej zrealizowanego pułapu – daje niesamowicie dobre sygnały. Tylko… rzadko. https://t.co/kKbHv88xgj pic.twitter.com/3GCKXK2f6u

– nic Carter (@nic__carter) 19 czerwca 2019 r

W każdym razie Bitcoin był beneficjentem kilku intrygujących nagłówków w 2019 roku.

Do tej pory w tym roku Microsoft ogłosił prace nad narzędziem zdecentralizowanej tożsamości (DID), które będzie wspierane przez Bitcoin, podczas gdy operatorzy sieci kratowych GoTenna wydzieliły spółkę zależną, aby zaktualizować zdecentralizowaną komunikację opartą na mikropłatnościach bitcoin.

Na froncie korporacyjnym nadchodząca giełda kryptowalut Bakkt – należąca do właściciela i operatora giełdy nowojorskiej ICE – przygotowuje się do przetestowania w lipcu tego roku cieszącego się ogromną popularnością produktu futures na bitcoiny. Jeśli chodzi o CME Group, ich oferta kontraktów terminowych na bitcoiny ustanowiła w maju nowe rekordy.

Oddalając się, horyzont techniczny wydaje się zbliżać również dla Bitcoina, ponieważ jego proponowane skalowanie drugiej warstwy, Lightning Network, cały czas dojrzewa.

Ethereum osiąga również kamień milowy cenowy w 2019 roku

Ether, symboliczne paliwo sieci Ethereum, również skoczył w piątek do najwyższej ceny w tym roku.

Cena eteru (ETH) wzrosła o ponad 10 procent w ciągu dnia, podnosząc drugą co do wielkości kryptowalutę pod względem kapitalizacji rynkowej aż do 305 USD, gdzie jej cena wahała się przez chwilę.

To nadal obniża poziom eteru o 39 procent od tego czasu w zeszłym roku io 79 procent w stosunku do rekordowego poziomu (1431 USD), chociaż kryptowaluty wzrosły o 117 procent w ciągu ostatniego kwartału. Ethereum, podobnie jak Bitcoin, cieszy się ostatnio wieloma pozytywnymi nagłówkami.

Na przykład potęga sieci w chmurze Cloudfare właśnie stworzyła własną bramę Ethereum, zaledwie kilka dni po tym, jak zespół Google Cloud pokazał, jak można wykorzystać Ethereum do tworzenia hybrydowych aplikacji typu „blockchain-cloud”. W międzyczasie duże firmy, takie jak JP Morgan i EY, tworzą narzędzia Ethereum.

Platforma inteligentnych kontraktów również jest bliska przejścia do następnego etapu. Twórcy Ethereum przewidują datę 3 stycznia 2020 r. Jako docelową datę uruchomienia bloku ETH 2.0 Genesis.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me