Crypto Coffers: Polityczne darowizny w kryptowalutach OK w Japonii

Japonia

Darowizny kryptowalut na arenie politycznej zostały oficjalnie zielone światło w azjatyckim supermocarstwie Japonii.

Tak wynika z pomocy udzielonej na konferencji prasowej z 8 października przez ministra spraw wewnętrznych i komunikacji Sanae Takaichi, w której konserwatywny japoński polityk publicznie wyjaśnił, że kryptowaluty nie są regulowane przepisami dotyczącymi kontroli funduszy politycznych, ponieważ nie są to „pieniądze pieniężne”. jak waluty fiducjarne lub papiery wartościowe.

Japonia

W związku z tym, ponieważ kryptowaluty nie należą do tych konkretnych kategorii, obywatele Japonii mogą przekazywać nieograniczone kwoty kryptowalut krajowym osobistościom politycznym lub celom bez ograniczeń regulacyjnych, dynamika nie jest podobnie możliwa w przypadku tradycyjnych środków pieniężnych zgodnie z wyżej wymienionymi obowiązującymi przepisami..

Kwestie finansowe: obecnie nie ma potrzeby ujawniania monet

Ponieważ kryptowaluty nie są objęte krajowym prawem kontroli funduszy politycznych, Takaichi zauważył, że odbiorcy nie będą nawet musieli ujawniać zakresu żadnych otrzymywanych darowizn w kryptowalutach.

W obecnym stanie ten brak wymaganego ujawnienia może wydawać się luką lub korupcją, ale jest również prawdopodobne, że zasady ujawniania pojawią się później, gdy kryptowaluty będą coraz częściej stosowane. Jednak w najbliższej przyszłości okaże się, jak popularne będą darowizny polityczne w kryptowalutach w kraju.

Oczywiście w ostatnich latach Japonia okazała się wiodącym światowym centrum wykorzystania i innowacji kryptowalut, więc azjatycka potęga ma spory udział w kryptowalutach. Jednak wielu z tych użytkowników jest obecnie przede wszystkim inwestorami, więc prawdopodobnie nie będą szybko wydawać swoich monet. Jak David Otto, koordynator ds. Mediów w Japan Blockchain Conference, powiedział Forbes na początku tego roku:

„[Japonia] ma wielu inwestorów szukających nowych możliwości inwestowania w kraju, który ma bardzo niską federalną stopę procentową, a czasami nawet osiąga ujemne stopy procentowe. Te dwa czynniki wywołały zainteresowanie kryptowalutami i aktywami kryptograficznymi jako sposób dla Japonii na kształtowanie przyszłości kryptowalut. ”

Ironia polega na tym, że zgodnie z nowymi uwagami ministra Takaichi kryptowaluty mogą być legalnie wykorzystywane do przekazywania pieniędzy na cele polityczne w Japonii, ale tamtejszy rząd formalnie nie postrzega tych aktywów jako pieniędzy, a użytkownicy krajowi prawdopodobnie tego nie zrobią. chętnie wydawaj je jak pieniądze.

Potraktuj to jako kolejne miejsce, w którym krypto to de facto pieniądz, ale na razie nie de iure.

Japonia ma wpływ na globalną scenę kryptowalut

Niestety, polityczne darowizny kryptowalut są w Japonii oficjalnie uczciwą grą w przyszłości. W ten sposób naród dołącza do Stanów Zjednoczonych, których organ nadzoru finansowego kampanii – Federalna Komisja Wyborcza – po raz pierwszy zatwierdził darowizny w postaci kryptowalut w 2014 roku..

Jako członkowie grupy dwunastu bloków „G12”, oba kraje mają ogromne wpływy na arenie światowej, a państwa z całego świata obserwują obecnie, co te mocarstwa robią na froncie regulacji dotyczących kryptowalut.

Ich odpowiednie decyzje zezwalające na polityczne darowizny kryptowalut niewątpliwie wpłyną na inne narody, aby przynajmniej rozważyły ​​pójście w ich ślady.

Devcon 5 ma Ethereum Buzzing w Japonii i nie tylko

W tym tygodniu wszyscy interesariusze społeczności Ethereum zwracają uwagę na Japonię, ponieważ twórcy i zwolennicy platformy inteligentnych kontraktów przybyli do Osaki w Japonii na doroczne spotkanie Devcon Ethereum.

Konferencja obejmuje dziesiątki głównych prelegentów, setki wydarzeń towarzyszących, prezenterów „Lightning Talk” i warsztaty praktyczne. Niektóre z wpływowych postaci stojących na czele konwencji nastawionej na innowacje to techniczne filary Ethereum, takie jak Karl Floersch, Vlad Zamfir i Vitalik Buterin.

I chociaż wielkie pytania dotyczące przyszłego lorda platformy na tegorocznym Devconie przed znaczącą aktualizacją „Serenity”, która rozpocznie się w przyszłym roku, do tej pory były podekscytowane, a nawet beztroskie, zwłaszcza jeśli pojawienie się psiej inspiracji Dogecoina podczas uroczystości było jakiekolwiek wskazanie.

Zabawny moment w Devcon: ogromny tłum pojawił się, by zrobić selfie z oryginalnym Doge Shibą. pic.twitter.com/pS7YchZ9VG

– Alex Van de Sande (avsa.eth) (@avsa) 8 października 2019 r

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map