Crypto Investigators Chainalysis zbierają 30 milionów dolarów w ostatniej rundzie finansowania

W tym tygodniu najbardziej znana firma zajmująca się analizą blockchain w obszarze kryptowalut, Chainalysis, ogłosiła, że ​​zebrała 30 milionów dolarów w rundzie zbierania funduszy serii B, prowadzonej przez amerykańską firmę venture capital Accel.

W ramach umowy Phillippe Botteri z Accel dołączy do zarządu Chainalysis. Benchmark, kolejna amerykańska firma VC, wzmocniła własną inwestycję w przedsięwzięcie badawcze zajmujące się technologią blockchain po wzięciu udziału w rundzie 16 milionów dolarów w Serii A firmy zeszłej wiosny.

Chainalysis, który świadczy usługi w zakresie analizy i zgodności technologii blockchain klasy korporacyjnej, ma już biura w Nowym Jorku i Kopenhadze i wykorzysta nowe fundusze z serii B do otwarcia trzeciego biura w Londynie, co jest oznaką rosnących ambicji operacyjnych firmy.

„Chociaż od jakiegoś czasu stąpamy po ziemi w Londynie, cieszymy się, że możemy oficjalnie otworzyć tam biuro” – powiedział zespół Chainalysis w swoim ogłoszenie.

„Jako nasze drugie europejskie biuro po Kopenhadze, Londyn będzie naszym centrum dla europejskiego biznesu, a także zakotwiczeniem naszych badań. Postaramy się podwoić tam naszą liczbę pracowników, wykorzystując bogatą pulę talentów w Londynie. Miasto jest optymalne ze względu na bliskość najlepszych uniwersytetów, które coraz częściej uznają kryptowalutę za technologię, która może zmienić sposób, w jaki ludzie wymieniają wartości na całym świecie. ”

Ostatnia runda zbierania funduszy ma miejsce po tym, jak Chainalysis rozszerzył swoje usługi w 2018 roku, mimo że inne firmy kryptograficzne czerpały z tego korzyści w związku z rocznym spadkiem kryptoekonomii. W zeszłym roku firma uruchomiła system Know Your Transaction (KYT), „rozwiązanie w czasie rzeczywistym w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy”, z którego korzysta obecnie ponad 100 przedsiębiorstw.

Ten system KYT oferuje teraz pokrycie dla najlepszych kryptowalut, takich jak bitcoin (BTC), gotówka bitcoin (BCH), eter (ETH), Litecoin (LTC). Firma oświadczyła, że ​​planuje również wykorzystać nowe fundusze, aby rozszerzyć rozwój produktu wokół „nowego wykorzystania kryptowaluty”.

„Koncentrujemy się na wzmacnianiu nowych przypadków użycia kryptowalut, takich jak stablecoiny, oraz na wspieraniu firm i rządów na całym świecie, w miarę jak przepisy dotyczące kryptowalut stają się coraz bardziej zdefiniowane” – zauważył dyrektor generalny Chainalysis, Michael Gronager, po serii B.

Najlepsi badacze Crypto przeszli w zeszłym miesiącu na stablecoiny

W styczniu Chainalysis ogłosił otworzył zasięg swojego systemu KYT dla dwóch rosnących projektów stablecoin, Paxos i TrustToken.

Firma twierdzi, że ekspansja pozwoli użytkownikom monitorować objęte stablecoinami „w ramach każdej transakcji przez cały ich cykl życia, w tym emisję i wykup”.

„Powtarzającym się uderzeniem w kryptowalutę jest jej zmienność, a zaufanie do stablecoinów może doprowadzić do zwiększenia ich komercyjnego wykorzystania” – powiedział w wiadomościach dyrektor operacyjny Chainalysis Jonathan Levin.

„Chainalysis KYT dla stablecoinów dodatkowo wspiera tę wizję, podnosząc poprzeczkę w zakresie odpowiedzialności i zapewniając zespołom ds. Zgodności technologię potrzebną do spełnienia wymagań AML”.

Ponieważ kilka nowych stablecoinów rozpowszechniło się w ciągu ostatnich dwóch lat, nazwa gry polega teraz na projektach, które mają pozyskać użytkowników. Zasięg w systemie KYT może zapewnić Paxos i TrustToken dodatkową przewagę w przejrzystości w miarę kontynuacji wyścigu szczurów stablecoin.

Nowy raport w „Crypto Crime Series”

Chainalysis nie blokowałby milionów dolarów inwestycji, gdyby nie były dobre w analizie łańcucha bloków.

Firma dochodzeniowa wykorzystała swoje umiejętności w najnowszym raporcie Crypto Crime Series, nazwanym „Odszyfrowane hacki,”, Który ukazał się 28 stycznia.

W raporcie krypto-detektywi zauważyli, że dwie jeszcze niezidentyfikowane grupy stały za kilkoma głównymi hackami giełdowymi w ekosystemie kryptowalut.

„Hakowanie przyćmiewa wszelkie inne formy przestępczości kryptograficznej i jest zdominowane przez dwie prominentne, profesjonalne grupy hakerskie” – powiedzieli autorzy.

„Razem te dwie grupy są odpowiedzialne za kradzież około 1 miliarda dolarów, co najmniej 60% wszystkich publicznie zgłoszonych hacków. Biorąc pod uwagę potencjalne korzyści, nie ma wątpliwości, że hakowanie będzie kontynuowane; jest to najbardziej dochodowe ze wszystkich przestępstw kryptograficznych. ”

Ponieważ hakerzy nadal wykonują ruchy w przestrzeni kryptograficznej, Chainalysis nadal obserwuje i zabezpiecza niezbędne do tego fundusze.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map