Crypto Merchant Bank Mike’a Novogratza traci duże w pierwszym kwartale

Galaxy Digital

Galaxy Digital Holdings (GDH) został zaprojektowany jako pierwszy bank handlowy z kryptowalutami. Na nieszczęście dla wizjonerskiego projektu Mike’a Novogratza spadające ceny kryptowalut spowodowały duży spadek wartości aktywów GDH w pierwszym kwartale tego roku. Straty rynkowe dla aktywów kryptograficznych GDH przekroczyły 80 mln USD, a rzeczywiste straty handlowe pomogły przesunąć łączne straty na północ o 130 mln USD.

Pomimo strasznego pierwszego kwartału Mike Novogratz jest optymistą. Miał to do powiedzenia w oświadczeniu po opublikowaniu danych finansowych dla GDH:

„Jestem bardzo dumny z postępu, jakiego dokonaliśmy od początku roku. Zebraliśmy światowej klasy zespół z głęboką wiedzą instytucjonalną i doświadczeniem, a także poczyniliśmy znaczące postępy w skalowaniu naszych czterech głównych linii biznesowych ”.

Strata w wysokości 130 mln USD poniesiona przez GDH jest znaczna, ponieważ aktywa banku wyceniono na około 280 mln USD na koniec pierwszego kwartału. Zdecydowana większość tych aktywów to aktywa cyfrowe, co prawdopodobnie oznacza kryptowaluty lub coś podobnego. Mike Novogratz był jednym z pierwszych użytkowników kryptowalut i radził sobie bardzo dobrze podczas masowego wzrostu w ciągu ostatnich kilku lat.

Galaxy Digital

Mike Novogratz chce uczynić GDH Goldmanem kryptowalut

W tej chwili GDH nie ma prawnego obowiązku ujawniania swoich danych finansowych. Mike Novogratz mówił o umieszczeniu GDH na giełdzie TSX-V od zeszłego roku, co wyjaśniałoby, dlaczego GDH zdecydował się opublikować dość zgrubnie wyglądające sprawozdanie finansowe. Aby GDH znalazło się na TSX-V, musi ujawnić swoją sytuację finansową.

Jeśli GDH planuje wejście na giełdę poprzez odwrotną fuzję, może znaleźć się u progu nowego cyklu pozyskiwania kapitału. Spółki notowane na giełdzie zwykle mają łatwiejszy czas na pozyskanie gotówki. Dzięki obrotowi papierami wartościowymi na otwartym rynku GDH byłby dostępny dla znacznie szerszego grona inwestorów.

Mike Novogratz

Mike Novogratz, zdjęcie z ToshiTimes

TSX-V był wylęgarnią publicznych list związanych z kryptowalutami. W zeszłym roku po raz pierwszy odnotowano notowania koparki Bitcoin, z eksplodującą wartością HIVE Mining. W tym roku pojawiło się jeszcze kilka notowań na temat TSX-V. Hut-8 Mining to jedna z bardziej znaczących nowych ofert, ale żadna z nich nie przyniosła zwrotów, jakie osiągnął HIVE, gdy trafił na gorący rynek w zeszłym roku.

Część większego cyklu?

Według ostatnich badań rok 2017 był niesamowitym rokiem dla zwrotów w sektorze kryptowalut. Średnia inwestycja w kryptowaluty zwróciła w 2017 r. 136000%, co jest wartością niezwykle wysoka stopa zwrotu. Na ustalonych rynkach zwrot 10-15% jest bardzo przyzwoity, więc sześciocyfrowe procentowe zwroty, które dostarczały kryptowaluty, można uznać za nadmierne.

W zeszłym roku Iota zwróciła ponad 600 000% wczesnym inwestorom, co jest zdumiewająco wysoką stopą zwrotu. W większości przypadków firmy te nadal mają ujemne przychody, podobnie jak bańka internetowa z późnych lat 90., w sektorze prawdopodobnie uzasadniona jest pewna ostrożność.

Według Mike’a Novogratza, powszechne przyjęcie kryptowalut jest nadal prawdopodobnie za sześć lub więcej lat. ZA ostatnia ankieta odkrył, że tylko 2% respondentów w USA faktycznie posiadało bitcoiny, ale można to zrobić na wiele sposobów. W przypadku byków kryptowalut wartość 2% może oznaczać, że za skrzydłami czeka ogromny rynek, ale w przypadku niedźwiedzi można to równie łatwo uznać za mało zainteresowania opinii publicznej najcenniejszą kryptowalutą świata.

Ta sama ankieta wykazała, że ​​około 25% respondentów było „zaintrygowanych” Bitcoinem. Biorąc pod uwagę zyski, jakie kryptowaluty przyniosły w ciągu ostatniego roku lub dwóch, ignorowanie sektora byłoby prawie niemożliwe. Nawet przy trwającym spadku cen Bitcoinów, jest on nadal o około 800% wyższy niż na początku 2017 roku.

Nowa klasa aktywów

Jednym z największych problemów powstającego sektora kryptowalut jest natura tokena. W przeciwieństwie do kapitału lub długu, token nie jest tak naprawdę własnością niczego. Posiadanie tokena to mniej więcej to samo, co zabezpieczenie dostępu do łańcucha bloków, co nie jest czymś, co pasuje do ustalonego światopoglądu finansowego.

Wiele osób z sektora kryptowalut czekało, aż ustanowiony system finansowy zainwestuje w kryptowaluty, ale może to nie być tym, co popycha kryptowaluty do przodu. Trudno sobie wyobrazić wartość, jaką może stworzyć przyjęcie i powszechne wykorzystanie kryptowalut. Ponieważ kryptowaluty są w rzeczywistości formą tokenizowanego dostępu, możliwe jest, że zamiast ceny, adopcji i użycia powinny być pierwszymi miernikami, które są brane pod uwagę podczas badania stanu kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map