Crypto Prediction Market Augur plany pierwszej poważnej aktualizacji

Augur

Po pierwszym uruchomieniu zdecentralizowanej platformy rynkowej przez dwanaście tygodni, Augur rozpoczął plany wdrożenia nowej wersji swojego protokołu.

W post na blogu opublikowany w piątek, firma pochyliła się nad zmianami w umowie, które dadzą zaktualizowanemu protokołowi nowy zestaw funkcji.

Augur

Platforma cieszyła się ogromnym patronatem użytkowników po oficjalnym uruchomieniu w lipcu. Dodatkowy wzrost ruchu użytkowników spowodował, że w ciągu dwóch tygodni postawiono na rynku prognoz kwotę 1,5 miliona dolarów. Chwaląc historię sukcesu w tamtym czasie, Brian Kelly, wieloletni współpracownik CNBC w ramach Fast Money i dyrektor generalny BKCM, powiedziany:

„Ciekawe w tym jest to, że będzie to prawdopodobnie jedna z największych zdecentralizowanych aplikacji oprócz ethereum”.

Co spowodowało aktualizację?

Liczba aktywnych codziennych użytkowników platformy Augur stopniowo malała, co doprowadziło do pojawienia się pytań wśród entuzjastów blockchain i kryptowalut.

Główną skargą zebraną od wielu różnych użytkowników było to, że rynek prognoz nie jest przyjazny dla użytkownika. Współzałożyciel Augur, Joey Krug, opisał ją jako „najbardziej skomplikowaną zdecentralizowaną aplikację na blockchain Ethereum”.

Aby zapewnić odpowiedni mechanizm informacji zwrotnej, Augur otworzył wątek z listą życzeń i obiecał aktualizacje w nowej wersji po otrzymaniu litanii skarg dotyczących złego interfejsu użytkownika platformy.

Prognozowanie Blockchain

Przeczytaj: Prognozowanie Blockchain: wykorzystanie mądrości tłumu do przewidywania przyszłości

Odnosząc się do problemów, których doświadcza słaby interfejs użytkownika i poprawki błędów, inwestor kapitału podwyższonego ryzyka zwrócił uwagę w niedawnym wywiadzie, że „największym problemem jest doświadczenie użytkownika”.

„Wszystkie opinie na temat interfejsu użytkownika zebrane w wątku z listą życzeń zostały sprawdzone i uszeregowane pod względem ważności i są równolegle nad nimi pracowane. Aplikacja Augur i interfejs użytkownika otrzymują ciągłe aktualizacje ”- zapewnił zespół Augur.

Fundacja oczekuje bardziej wydajnej platformy, którą użytkownicy docenią za jej szybkość i przewagę kosztową. „Ostatecznym celem jest zawsze lepszy, szybszy i tańszy Augur”. – powiedział kierownik operacji, Tom Kysar.

Po dalszej interpretacji w poście Fundacji wyjaśniono, że zmiany „będą miały charakter wstępny, dopóki cały kod nie zostanie napisany i sprawdzony”. Posiadacze tokena REP firmy Augur, którzy chcą dokonać aktualizacji, będą musieli przejść na nowy inteligentny kontrakt. Współzałożyciel Augura, Joey Krug, zauważył, że te dwie wersje będą „oddzielnymi wszechświatami”.

Plany aktualizacji interfejsu użytkownika aplikacji można uznać za estetykę, ale z technicznego punktu widzenia jest to aktualizacja niezbędna. Po kilku tygodniach, gdy platforma została uruchomiona w lipcu, głośne było żądanie takich zmian.

Społeczność użytkowników wzbudziła duże zainteresowanie dzięki „liście życzeń drugiej wersji na Reddicie. Fundacja według Kysara z kolei wykorzystuje informacje zwrotne z wątku na temat swojej pracy.

V2 Blueprint

Twórcy Augur przedstawią szereg zmian, które mają na celu poprawę doświadczenia użytkownika w zakresie tworzenia i handlu na platformie. Wiele z tych zmian zajmie się wyzwaniem związanym z uproszczeniem niezgrabnych procesów.

Uaktualnienie w wersji 2 wymaże pewne funkcje obecne w obecnym wszechświecie. Na przykład dwie wersje każdej funkcji handlowej są obecnie obsługiwane przez Augur. „Normalny” według głównego programisty Forecast Foundation Alexa Chapmana „nie działa”. Drugi pozwala użytkownikowi ustawić sequel limitu „gazu”, do którego funkcja przestaje handlować. Aktualizacje w wersji 2 będą obejmować tylko tę drugą wersję.

Dostęp do inteligentnego kontraktu w sieci Ethereum wymaga od użytkowników płacenia za gaz (jednostkę). Czasami użytkownicy są proszeni o wydanie więcej niż to konieczne na transakcję, a dzieje się tak w okresach przeciążenia sieci.

Odciążenie ryzyka

Niektóre z przewidywanych zmian zmniejszą również ryzyko towarzyszące korzystaniu z Augur. Doskonałym przykładem takiej przewidywanej zmiany jest planowana integracja stablecoina DAI mająca na celu ochronę użytkowników przed poważnymi zmianami wartości eteru – zwłaszcza gdy ich fundusze są przechowywane na rynku przez miesiące lub lata.

W lipcu nastąpiła fala szaleństwa po pojawieniu się rynków zabójstw na Augurze.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map