Głosowanie Blockchain

Jeśli śledziliście wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, wiecie, że w poniedziałek odbył się tak zwany klub Partii Demokratycznej w stanie Iowa.

Ten klub ma być wydarzeniem, na którym Demokraci w stanie amerykańskim mogą okazać swoje poparcie dla swojego preferowanego kandydata Demokratów, aby zmierzyć się z prawie w 100% potwierdzonym kandydatem Republikanów, obecnym prezydentem Donaldem Trumpem.

Ale kiedy wyniki miały zostać opublikowane w poniedziałek wieczorem, nic się nie wydarzyło. Coś się stało: Partia Demokratyczna Iowa ujawnił, że problem pojawiła się w aplikacji na telefon komórkowy, która służyła do raportowania wyników. Problem nie polegał na włamaniu, ale raczej na błędzie kodowania, przez który aplikacje publikowały tylko częściowe dane, a nie pełne dane potrzebne do ustalenia zwycięzcy.

Kandydaci słusznie byli niezadowoleni z opóźnienia i błędów w raportowaniu.

Niektórzy Demokraci stwierdzili, że utrudnia to proces demokratyczny. A niektórzy po drugiej stronie alejki sugerowali, że ta porażka może pomóc aktorom oszukać klub (a tym samym szersze wybory) na korzyść niektórych kandydatów.

Biorąc pod uwagę wszystkie te obawy związane z cyfrowym systemem głosowania, nie jest zaskakujące, że wielu od razu spojrzało na technologię blockchain – klasę technologii, o której mówią jej zwolennicy, dzięki czemu wszystko będzie bezpieczniejsze i bardziej przejrzyste.

Iowa Caucus podważa debatę na temat łańcucha bloków

Ponieważ klub w Iowa był pierwszym prawdziwym pokazem tego, kim dziesiątki tysięcy Demokratów chcą być ich kandydatem, problemy z aplikacją używaną jako kręgosłup w tej ankiecie sprawiły, że wielu szukało rozwiązań.

Założyciel platformy społecznościowej Uptrennd Jeff Kirdeikis zorientowanej na blockchain napisał po klęsce w Iowa:

Iowa to bałagan. Czy możemy po prostu zgodzić się, że blockchain rozwiąże problemy związane z głosowaniem i wreszcie wyjdzie z epoki kamienia łupanego?

Iowa to bałagan.

Czy wszyscy możemy się po prostu zgodzić, że blockchain rozwiąże problemy związane z głosowaniem i wreszcie wyjdzie z epoki kamienia łupanego?

– Jeff Kirdeikis (@JeffKirdeikis) 4 lutego 2020 r

Kirdeikis nie jest jedynym, który uważa, że ​​blockchain może rozwiązać problemy z głosowaniem nękające dzisiejszy świat.

Andrew Yang, przedsiębiorca pro-kryptograficzny i twórca miejsc pracy, który został kandydatem Demokratów (obecnie czwarty lub piąty w wyścigu, jak sugerują sondaże), ujawnił na stronie poświęconej polityce w zeszłym roku, że obecny system głosowania jest przestarzały, powołując się na fakt, że „to śmieszne, że w 2020 roku nadal stoimy godzinami w kolejkach do głosowania w przestarzałych kabinach do głosowania. ”

Yang, podobnie jak inni, spojrzał na blockchain, pisząc dalej wspomniana strona zasad:

Obecnie jest w 100% technicznie możliwe, aby głosowanie w naszych telefonach komórkowych było zabezpieczone przed oszustwami przy użyciu łańcucha bloków. To zrewolucjonizowałoby prawdziwą demokrację i zwiększyłoby udział wszystkich Amerykanów – osoby bez smartfonów mogłyby korzystać ze starszego systemu, a linie byłyby bardzo krótkie.

Nie wspominając o lokalnych próbach systemów głosowania opartych na technologii blockchain w całych Stanach Zjednoczonych.

Co ważne, nie jest jasne, w jaki sposób system oparty na blockchain pomógłby systemowi klubów wyborczych, który jest stosunkowo bardziej skomplikowany w porównaniu do prostych wyborów głosowanie po głosowaniu, chociaż narracja utknęła.

Głosowanie w Blockchain jeszcze nie jest gotowe

Chociaż istnieją testy tych aplikacji typu blockchain i prominentni zwolennicy technologii jako środka ułatwiającego demokrację, wielu twierdzi, że system, w którym ludzie mogą bezpiecznie głosować na kwestie demokratyczne na swoich telefonach, prawdopodobnie jest jeszcze jakiś czas przed.

W Moskwie w zeszłym roku podobno wystąpiła krytyczna luka w mechanizmie głosowania opartym na blockchain, który miał być używany w wyborach lokalnych.

Tak jak zgłoszone przez ZDNet, Pierrick Gaudry, naukowiec z Uniwersytetu Lotaryngii i badacz we francuskiej firmie INRIA, odkrył, że może odgadnąć klucze prywatne systemu za pomocą kluczy publicznych.

Ujmując to w kategoriach Bitcoin, byłoby tak, jakby ktoś mógł wziąć twój adres i znaleźć sposób na dostęp do twojego BTC, po prostu używając twojego adresu.

Nie wspominając o prostych problemach z dostępem do technologii cyfrowych; pomimo udoskonalenia urządzeń mobilnych nie każdy ma dostęp do internetu oraz telefonów i komputerów na całym świecie.

Sugerowałoby to, że do głosowania w technologii blockchain jeszcze trochę czasu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me