Europa

Bitcoin został stworzony przez pseudonimowego kodera i kryptografa Satoshi Nakamoto jako pozorny sposób na danie jednostkom szansy na rezygnację z fiat, systemu rządowego poprzez decentralizację.

Wydaje się, że altcoiny mają podobne przesłanki; Na przykład Ethereum ma tak zwane zdecentralizowane aplikacje finansowe, których celem jest oferowanie usług finansowych bez pośredników i regulacji, a Monero istnieje jako „bezpieczna, prywatna i niemożliwa do wykrycia” forma pieniądza.

Pomimo przesłanek decentralizacji firmy kryptowalutowe jak na ironię dały się wciągnąć w rządową biurokrację.

Przykładem może być znacząca giełda instrumentów pochodnych na kryptowaluty, która właśnie ujawniła, że ​​została zmuszona do radykalnych zmian w swojej działalności z powodu wkrótce wprowadzonej regulacji..

Dyrektywa Deribit Hit By AML

W post na blogu opublikowana 9 stycznia, platforma pochodnych Bitcoin Deribit, platforma odwiedzana przez wielu handlowców kryptowalut, ujawniła, że ​​oficjalnie opuszcza Holandię z powodu piątej dyrektywy w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy (5AMLD), przepisu, który ma zostać wdrożony w większości europejskich kraje 10 stycznia (powinno być dzisiaj).

Deribit rozpocznie działalność w Panamie, gdzie obowiązują łagodniejsze przepisy, w celu obsługi nowej platformy. „Platforma zostanie przeniesiona do Panamy, ponieważ chcemy nadal oferować łatwo dostępną platformę handlową po bardzo niskich kosztach.

Obecnie Deribit działa w Holandii. Jednak Holandia najprawdopodobniej przyjmie bardzo rygorystyczne wdrożenie nowych przepisów UE, które mają również zastosowanie do firm kryptograficznych ”- napisała giełda..

Oficjalne oświadczenie:

Pragniemy poinformować o nadchodzących zmianach w strukturze Deribit.

Więcej o nadchodzących zmianach przeczytaj tutaj:https://t.co/NyNBmZPvDH pic.twitter.com/EfnqlAW1VV

– Deribit (@DeribitExchange) 9 stycznia 2020 r

Podczas gdy Deribit przenosi się do Panamy, giełda nadal wdraża protokół KYC, aby „zapobiegać nielegalnym działaniom na naszej platformie”.

Ta zmiana wymusi KYC na wszystkich użytkownikach Deribit, którzy będą musieli podać swoje imię i nazwisko, imię i nazwisko, datę urodzenia, adres i kraj zamieszkania, jeśli chcą uzyskać dostęp do platformy.

Aby uzyskać dostęp do handlu z depozytem zabezpieczającym i nieograniczonych wypłat, użytkownicy będą musieli przedstawić paszport lub inny ważny dokument tożsamości.

Recenzja DeribitPrzeczytaj naszą recenzję Deribit

Deribit nie jest pierwszą firmą związaną z kryptowalutami, na którą dramatycznie wpłynęła 5AMLD. Simplecoin i Bottle Pay – dwa oddzielne europejskie startupy kryptowalutowe skupiające się odpowiednio na wydobywaniu i płatnościach Bitcoin w mediach społecznościowych – zostały zmuszone do zamknięcia swojej działalności z powodu nowych przepisów.

Niektóre firmy jeszcze nie odpowiedziały

Chociaż Deribit, Simplecoin, Bottle Pay i inne firmy zareagowały na to nadchodzące rozporządzenie, istnieje wiele europejskich firm kryptowalutowych, które pozornie nie są zgodne z 5AMLD.

Larry Cermak, szef działu badań w branży outlet The Block, w połowie grudnia opublikował obszerny wątek, w którym wyraźnie zauważył, że zarówno Binance, jak i OKEx nie przestrzegają zasad 5AMLD – Binance w szczególności ma funkcję, która pozwala każdemu użytkownikowi na wycofanie się w górę 2 BTC dziennie, nawet jeśli nie przesłali swoich danych osobowych do sprawdzenia:

„Binance ma obecnie limit wypłat 2 BTC (~ 14 000 USD), do którego nie wymaga KYC. Jeśli jest mniej niż 2 BTC, wymaga KYC tylko wtedy, gdy istnieje podejrzenie oszukańczej działalności, UE wyraźnie na to nie pozwoli, a Binance ma siedzibę w UE ”- napisał Cermak.

Dyrektywa UE w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy (5AMLD) ma wejść w życie za dwa tygodnie. Giełdy będą musiały zarejestrować się i pozwolić władzom uzyskać KYC użytkowników. Oznacza to, że nawet Binance i OKEx, oba z siedzibą na Malcie, będą musiały przestrzegać tych zasad lub opuścić UE

– Larry Cermak (@lawmaster) 17 grudnia 2019 r

Od wyszukiwań Blockonomi w kanałach mediów społecznościowych tych firm oraz na blogach / forach pomocy technicznej nie wprowadzono żadnych aktualizacji ich zasad KYC i AML.

Nie oznacza to jednak, że Binance i OKEx nie obserwują przypadków prania pieniędzy na swoich platformach.

Według poprzednich raportów Blockonomi, użytkownik Binance Singapore wypłacający Bitcoiny do portfela zorientowanego na prywatność z funkcją „mieszania monet” został zakwestionowany przez giełdę, która tymczasowo wstrzymała ich środki.

Niezależnie od tego, przepisy 5AMLD są prawem, co oznacza, że ​​należy ich przestrzegać, jeśli firmy kryptograficzne chcą działać w Europie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me