DAO

W technologii inteligentnych kontraktów kryje się obietnica łączenia programowalnej, zautomatyzowanej logiki biznesowej z rzeczywistymi strukturami biznesowymi. Pewna grupa programistów blockchain właśnie podjęła decydujący krok w kierunku sformalizowania jednego z takich połączeń.

Ta grupa, dOrg, która określa się jako „sklep rozwoju technologii blockchain”, ogłosiła to w tym tygodniu zarejestrował się „pierwsza prawnie ustanowiona zdecentralizowana organizacja autonomiczna (DAO) zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych”.

DAO

Pomysł polegał na przedstawieniu planu, który inne DAO mogą podążać w przyszłości. Spółdzielnia założyła firmę z siedzibą w Vermont, dOrg LLC., I w ramach procesu połączyła tę tak zwaną rejestrację „Blockchain-Based Limited Liability Company (BBLLC)” z DAO firmy dOrg na Ethereum.

Postęp to ciekawy krok milowy. DAO mogą być otwierane bez pozwolenia i bez granic przez każdą grupę, która ma wymagane know-how. Teraz praca dOrg wskazuje drogę do przyszłości, w której każdy DAO może stać się oficjalnym podmiotem prawnym w naturze, co sugeruje, że te organy mogą wkrótce podłączyć się do serc głównych kręgów biznesowych.

Aby pomóc w urzeczywistnieniu tej inicjatywy, członkowie dOrg skonsultowali się z Oliverem Goodenough, specjalnym doradcą jednej z najlepszych kancelarii prawnych Vermont, Gravel & Shea. Goodenough, który pracuje również jako profesor Vermont Law School, zauważył, że DAO firmy dOrg wydaje się być pierwszym w swoim rodzaju:

„DOrg poprosił nas o pomoc w zaprojektowaniu opakowania prawnego DAO po odkryciu potencjału BBLLC. Uważamy, że dOrg jest teraz pierwszym podmiotem prawnym, który bezpośrednio odwołuje się do kodu blockchain jako źródła zarządzania. Jej istotne operacje i udziały własnościowe są zarządzane całkowicie w łańcuchu. ”

W zatwierdzone oświadczenie absolutną większością członków DAO dOrg grupa zauważyła, że ​​proces rejestracji w BBLLC powinien stać się coraz łatwiejszy:

„Chcemy, aby to, co właśnie zrobiliśmy, było dostępne dla każdego na świecie. Ostatecznie proces konfigurowania i wdrażania legalnie zarejestrowanego DAO będzie tak prosty, jak utworzenie konta w mediach społecznościowych ”.

OpenLaw Kolejny projekt do obejrzenia

W środę, wspierany przez ConsenSys projekt „inteligentnych umów prawnych” OpenLaw przedstawił nową aplikację Ethereum o nazwie Incomeshare.me, która umożliwia studentom tokenizację umów o podziale dochodów (ISA) i uczestnictwo w rynkach wtórnych dla tych umów.

Mówiąc najprościej, ISA to umowy, w których studenci zobowiązują się wynegocjować część przyszłych wynagrodzeń w zamian za finansowanie czesnego. Incomeshare.me korzysta z technologii OpenLaw i Ethereum do hostowania tych umów na publicznym łańcuchu bloków.

W post wyjaśniający, Członek społeczności OpenLaw Josh Ma powiedział, że rynki wtórne takich tokenów mogą ogólnie zwiększyć popularność ISA:

„Ponieważ ten alternatywny model finansowania szkolnictwa wyższego staje się coraz bardziej popularny, umożliwienie rynkowi wtórnemu przyspieszenia jego przyjęcia poprzez zapewnienie płynności i możliwości ograniczania ryzyka, które są atrakcyjnymi cechami dla inwestorów”.

Dapp to tylko najnowsza zmiana dodana do ekosystemu OpenLaw. W maju OpenLaw był powiązany z dwoma partnerami, jednym z Loans Syndication Trade Association (LSTA), a drugim z międzynarodową firmą prawniczą Latham & Watkins LLP.

Jeśli chodzi o umowę LSTA, współpraca obejmie współpracę stowarzyszenia i twórców OpenLaw w ramach pilotażu, aby zautomatyzować mechanizm kredytu obrotowego za pośrednictwem Ethereum.

Co więcej, technologia OpenLaw stanowiła podstawę dla Automated Convertible Note, który został zbudowany we współpracy z Latham & Watkinsa i został ogłoszony na tegorocznym Ethereal Summit NY. System generuje dokumenty, aby „pomóc start-upom w pozyskiwaniu kapitału dzięki dostosowywanym standardowym warunkom rynkowym i opcjonalnym dostawom tokenów cyfrowych” – powiedział ConsenSys.

Podobnie jak w przypadku pracy dOrg, system OpenLaw został również wykorzystany do weryfikacji koncepcji „cyfrowego stowarzyszenia z ograniczoną odpowiedzialnością” na początku tego roku.

&# 128736; ️ Szybki PoC stowarzyszenia cyfrowego z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC-DAO) & e (ther) -commerce, zbudowany między @AragonProject i @OpenLawOfficial. &# 128588; Wielkie dzięki dla niesamowitych twórców, którzy umożliwiają takie hipoglikemie &# 128640;

„Handel elektroniczny z zabezpieczeniami prawnymi i Blockchain”: https://t.co/yJcxCIsZN8

– Ross Campbell (@r_ross_campbell) 28 stycznia 2019 r

Zeszłej jesieni OpenLaw nawiązał współpracę ze zdecentralizowanym projektem Oracle ChainLink, aby wykorzystać funkcje wyroczni w czasie rzeczywistym specjalistów. Posunięcie to było próbą uczynienia inteligentnych umów prawnych OpenLaw tak inteligentnymi i praktycznymi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me