Dyrektor generalny Pundi X postrzega Blockchain jako rozwiązanie dla mas bezbankowych

Pundi X

Dla większości ludzi w rozwiniętym świecie idea niemożności korzystania z banku jest daleko idąca. W krajach rozwijających się sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Pundi X został założony z myślą, że ludzie, którzy nie mają wystarczającej ilości pieniędzy, aby korzystać z normalnego systemu bankowego, nadal potrzebują dostępu do usług finansowych. Początkowo Pundi X działał w ten sam sposób na platformie jak Alipay, ale ich zespół zarządzający wkrótce zdał sobie sprawę, jak potężna może być siła blockchain na rynkach finansowych świata rozwijającego się.

Pundi X

Zac Cheah, dyrektor generalny Pundi X, niedawno powiedział Blockonomi, dlaczego jego firma wykorzystuje technologię blockchain do realizacji swoich celów,

„Pomysł wykorzystania technologii blockchain, aby pomóc osobom nieposiadającym konta bankowego, jest podstawą istnienia Pundi X. W Indonezji połowa populacji nie posiada konta bankowego. Koszt i odległość związana z uzyskaniem tych dokumentów sprawia, że ​​otwarcie konta jest praktycznie niemożliwe dla większości ludzi ”.

Smutnym faktem jest to, że banki nie są służbą publiczną. Jako organizacja nastawiona na zysk, banki nie mają obowiązku pomagać biednym w dostępie do ich usług. Banki mogą również dyskryminować osoby, które ich zdaniem mogą nie generować wystarczających dochodów, co sprawia, że ​​dostęp do usług finansowych jest prawie niemożliwy dla osób, które naprawdę mogłyby skorzystać z tanich opcji.

Pundi X może być częścią prawdziwej zmiany

Blockchain ma wiele zalet, które mogą uczynić go domyślną platformą dla fintechów w przyszłości. W przeciwieństwie do tradycyjnego prowadzenia dokumentacji eliminuje potrzebę nadzoru większości ludzi. Skutkiem ekonomicznym tego jest znacznie niższe koszty i mniej miejsca na błędy ludzkie.

Dla globalnej populacji, która jest „bez banków”, wzrost wydajności, który zapewnia blockchain, jest bramą do znacznie wyższego poziomu dostępnych usług finansowych. Wydaje się, że Pundi X zdaje sobie sprawę z możliwości pomocy najbiedniejszym ludziom na świecie, jednocześnie cementując się rynek, który jest absolutnie ogromny.

Humaniq Africa Research

Przeczytaj: Jak rozpowszechniać kryptowaluty w krajach afrykańskich: eksperyment Humaniq

Widok z okopów

Powinno być jasne, że istniejący system finansowy nie stworzył rozwiązań dla ubogich na świecie. Po części wynika to z kosztów związanych z systemem bankowym, a po części z kosztami związanymi z osiągnięciem zgodności z przepisami jako klient.

Pan Cheah rozwinął kwestie związane z biedną twarzą bez banku,

„Dla wielu osób bankowość jest nieosiągalna z powodu całej dokumentacji wymaganej do otwarcia konta. Koszt, trudność na odległość związana z uzyskaniem tych dokumentów sprawia, że ​​otwarcie konta jest praktycznie niemożliwe dla większości osób. Wiele przeszkód związanych z członkostwem w tak zwanej grupie „bez bankowości” wiąże się z dokumentacją lub możliwością udowodnienia majątku ”.

Ale według pana Cheah,

„Technologia Blockchain zapewni środki do tworzenia historii kredytowej dla tych osób niezależnie od instytucji finansowych, zapewniając niezmienną rejestrację ich dochodów i historii kredytowej. Uniezależni ich od instytucji finansowych ”.

Dostęp do usług finansowych to coś więcej niż tylko generowanie dobrobytu. Z populacją przekraczającą 260 milionów ludzi, populacja bez banków jest tam większa niż całkowita populacja w wielu krajach. Indonezja nie jest jedynym miejscem, w którym mieszka ogromna liczba obywateli, którzy nie są w stanie korzystać z tradycyjnych dostawców usług finansowych, co stanowi obciążenie dla całego społeczeństwa.

Jak Blockchain działa dla każdego

Kiedy biedni będą mogli uzyskać dostęp do usług finansowych, prawdopodobnie możliwe będą nowe rodzaje rozwoju społecznego. Ludzie, którzy utknęli w gospodarce opartej wyłącznie na gotówce, na ogół muszą płacić więcej za mniej wydajne systemy.

Weźmy jako przykład przelew pieniędzy. Jeśli dana osoba nie ma konta bankowego i musi wysłać pieniądze innej osobie bez banku, jedyną opcją są usługi takie jak Western Union lub Money Gram. Platformy te są drogie, a także mogą być czasochłonne.

Korzystanie z platformy takiej jak Pundi X jest niemal natychmiastowe i jest znacznie tańsze niż zwykłe usługi przelewów gotówkowych. Ponadto platformy oparte na technologii blockchain otwierają świat mikropożyczek dla ludzi, którzy naprawdę mogą z nich skorzystać. Nie wiadomo, w jaki sposób ta zmiana w dostępności technologii fintech pomoże ubogim na całym świecie, ale prawdopodobnie wzmocni pozycję ludzi w stopniu, który byłby niemożliwy bez wydajności, jaką zapewnia blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map