Ekonomista Nouriel Roubini: uważa Blockchain za „bezużyteczny”, wydaje się, że rynek globalny się z tym nie zgadza

Nouriel Roubini Crypto

Sceptycyzm Nouriela Roubiniego w okresie poprzedzającym katastrofę w 2008 roku był dobrze umiejscowiony. Był jednym z nielicznych głosów, które biły na alarm z powodu syntetycznych obligacji, które doprowadziły światowe rynki na skraj przepaści. Teraz Nouriel Roubini zajął surowe stanowisko w sprawie wszystkiego, co kryptowalutowe, w tym blockchain.

Nouriel Roubini Crypto

Nouriel Roubini, zdjęcie z Wirtualna ambasada USA w Iranie

W niedawny wywiad z Naeem Aslam, Nouriel Roubini głośno wypowiadał się na temat swoich poglądów na temat blockchain i kryptowaluty. Powiedział panu Aslamowi, że „

Cały przemysł ICO to oszustwo. Ludzie rabują, zbierając fundusze na projekty o zerowej wartości ”.

Nouriel Roubini był również twardy w blockchainie, który postrzega jako ślepą uliczkę, która nic nie da.

Wiele osób, które szanują Nouriela Roubiniego, ale są pozytywnie nastawieni do blockchain i kryptowalut, odstraszyły się jego uwagami. Nie ma wątpliwości, że jego skrajnie negatywne stanowisko wobec wszystkich kwestii związanych z kryptowalutami i blockchain jest prawdopodobnie nie do przyjęcia. Niesamowita kwota pieniędzy na rozwój wpływających do sektora jest dowodem powszechnego zainteresowania, ale blockchain zyskuje również wsparcie ze strony myślących przyszłościowo rządów.

Nouriel Roubini prawdopodobnie nie ma racji na Blockchain

Nie ma wątpliwości, że blockchain jest nowy, niesprawdzony i znajduje się w początkowych fazach jego komercjalizacji jako technologii. Chociaż blockchain wszedł do użytku około dekady temu z Bitcoinem, tak naprawdę pojawił się on na globalnej arenie dopiero w ciągu ostatnich dwóch lat. Reakcja, jaką uzyskał w krótkim czasie, jest ogromna. Istnieje wiele wydarzeń, które pokazują, że rządy i korporacje poważnie traktują rozwój technologii blockchain.

Zapytany o banki i blockchain, Nouriel Roubini miał to do powiedzenia,

„Nie ma nic nowego ani wyjątkowego w testowaniu przez banki nowych technologii. Codziennie testują tysiące nowych technologii. ”I kontynuowali:„ Jeśli bank przeznacza niewielką kwotę kapitału na testowanie nowej technologii, nie oznacza to, że zamierzają ją przyjąć ”.

Pogląd Nouriela Roubiniego na temat blockchain jest wyraźnie ograniczony. Wiele dużych banków nie tylko „testuje” technologię blockchain, ale tworzy opatentowane systemy do obsługi wielu zadań z wykorzystaniem technologii blockchain. To znacznie więcej niż fanaberia, a Nouriel Roubini prawdopodobnie znajdzie się w coraz bardziej odizolowanej sytuacji, jeśli będzie trzymał się poglądu na blockchain, który jest teraz znacząco oderwany od obiektywnej rzeczywistości.

Rządy UWIELBIAJĄ Blockchain

Jedną z ciągłych krytyki Nouriela Roubiniego wobec blockchain i kryptowalut jest skalowalność. Nie ma wątpliwości, że Bitcoin nie będzie platformą, która całkowicie zastąpi istniejący globalny system finansowy. Bitcoin jest powolny, nieporęczny i zużywa mnóstwo energii elektrycznej. Była to również pierwsza szeroko stosowana platforma blockchain i prawdopodobnie nie została zaprojektowana do przejęcia władzy nad światem.

Teraz miliardy dolarów wkraczają w przestrzeń rozwoju blockchain, a kraje takie jak Chiny, Korea Południowa i Hongkong pracują nad zdobyciem przewagi w technologii blockchain. Rząd Korei Południowej przeznaczył ponad 4 miliardy dolarów na różne programy rozwoju technologii blockchain i aktywnie zachęca programistów do poszukiwania nowych sposobów wykorzystania technologii.

Azjatyckie fundusze venture capital

Przeczytaj: Azjatyckie fundusze Venture Capital zwiększają inwestycje w globalne firmy kryptograficzne

Chiny również przeżywały szał inwestycyjny na blockchainie. Obecnie w Chinach jest więcej zarejestrowanych firm, które mają w nazwie blockchain, niż gdziekolwiek indziej. Skorzystają na programach rozwojowych, takich jak ten, który stworzyło miasto Nanjing, który wpompuje ponad miliard dolarów w lokalne firmy blockchain.

Niedługo nie pójdę na pop

Jak w przypadku każdej nowej technologii, w przestrzeni blockchain jest prawdopodobnie trochę piany. Większość startupów spala pieniądze bez względu na to, w jakiej dziedzinie się znajdują, a deweloperzy blockchain prawdopodobnie będą tacy sami. To nie jest krytyka blockchaina, tylko fakty dotyczące wprowadzania nowych pomysłów na rynek.

Rozwój Blockchain nigdzie nie zmierza, a za dziesięć lat będzie to prawdopodobnie szeroko stosowana technologia. Los pierwszego zbioru kryptowalut jest mniej pewny, a przytulne relacje, jakie blockchain cieszy się z rządami, nie obejmują zdecentralizowanych walut. Jeśli Nouriel Roubini zamierza dalej w coś walić, prawdopodobnie powinien trzymać się Bitcoina.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map