Maker Dai

Gdy kurs dolara popularnego stablecoina Dai spadł poniżej 1 USD w ostatnich tygodniach, społeczność Maker, twórcy i użytkownicy ekosystemu MKR i DAI z dwoma tokenami rozważają nową propozycję zarządzania mającą na celu skorygowanie ustalonego kursu dolara stablecoina.

Dai, wschodząca gwiazda-symbol w przestrzeni Ethereum, może być pożyczana przez siebie za pomocą Collateralized Debt Positions lub CDP, za pośrednictwem zespołu Maker CDP Portal dapp. Pozycje te umożliwiają użytkownikom zaciąganie zdecentralizowanych pożyczek przy użyciu eteru (ETH) jako zabezpieczenia. Maker pobiera tak zwaną „opłatę za stabilność”, obecnie 1,5 procent, od wszystkich Dai generowanych przez CDP.

Maker Dai

Propozycja zarządzania w celu podniesienia opłaty za stabilność Dai

W poniedziałek 4 marca zespół Maker Foundation Interim Risk Team, który dyrektor ds. Rozwoju społeczności Maker, Richard Brown, powiedział: „propozycje rzemieślnicze, które pozwalają społeczności na wdrożenie zdrowej polityki pieniężnej w celu utrzymania równowagi między podażą a popytem Dai” wprowadził propozycję zarządzania, aby podnieść opłatę za stabilność Dai do 3,5 procent.

Propozycja Ankiety Zarządzania, aby podwyższyć opłatę za stabilność o 2%, jest obecnie dostępna przez 72 godziny. Poinformuje to o głosowaniu wykonawczym 8 marca. Więcej informacji znajdziesz poniżej: https://t.co/jcX3V3LLUv #VoteOrDai

– Maker (@MakerDAO) 4 marca 2019 roku

Okres głosowania w ankiecie zarządzania potrwa do 7 marca. W tym czasie posiadacze tokenów MKR mogą głosować na rezolucja na poparcie lub przeciw podwyżce opłaty. Rezolucja zostanie wykorzystana jako wskazówka podczas ostatecznego głosowania wykonawczego 8 marca.

W ogłoszeniu społeczności Maker’s Brown powiedział zespół ds. Ryzyka najnowsze analizy wskazano, że należy podjąć zdecydowane działania, aby przywrócić kołek Dai do 1 USD:

„Analiza dostępnych danych zdecydowanie sugeruje, że podwyżka opłaty za stabilność jest uzasadniona. Cena wymiany Dai na kilku głównych giełdach, takich jak Coinbase Pro i Bitfinex, stale waha się w przedziale od 0,975 do 0,985 USD przez 1-2 miesiące. Zdecentralizowane giełdy o wystarczającym wolumenie / płynności, takie jak Eth2Dai, również potwierdzają tę samą rozbieżność. ”

Brown powiedział, że duże zapasy Dai „wśród animatorów rynku i stanowisk rekwizytów” oraz słaby wpływ „z poprzednich podwyżek opłat za stabilność” były sednem tego, dlaczego potrzebny był dalszy wzrost opłat.

„Zachęcanie do zamykania CDP poprzez podwyżkę opłaty za stabilność (tym samym zmniejszanie zaległych Dai) jest uważane za właściwe działanie” – dodał.

Zamknij swój CDP, dlaczego nie!

Opłata za stabilność Dai jest generowana przez cały okres istnienia CDP, więc im dłużej masz otwartą pozycję, tym więcej narastasz długu.

Podwyższenie opłat o 1,5% sprawi, że CDP staną się o wiele droższe, przy założeniu, że niektórzy użytkownicy w naturalny sposób zamkną swoje pozycje – a tym samym zmniejszą liczbę istniejących Dai – aby uniknąć wzrostu cen.

Ostatnio MakerDAO przechodzi prawdziwe testy.

Wartość DAI wynosi średnio poniżej 1 $ i może się utrzymywać, ponieważ utworzono zbyt wiele DAI. Jest to prawdopodobnie spowodowane przez osoby tworzące DAI w celu pożyczania / marży za pośrednictwem narzędzi Defi (np. Compound).

Rozwiązanie? Znacząco zwiększ opłatę za stabilność. https://t.co/KUD580IZ2F

– Philippe Castonguay (@PhABCD) 4 marca 2019 roku

Oczywiście okaże się, czy 3,5-procentowa opłata za stabilność wystarczy, aby szybko naprawić kołek Dai, ponieważ dwie poprzednie podwyżki opłat okazały się jeszcze nieskuteczne..

Co najmniej we wstępie do propozycji podkreśla się, że społeczność Maker boryka się obecnie z tym, jak najlepiej przywrócić stabilność jej coraz bardziej popularnemu stablecoinowi.

Myślenie o stopach procentowych

Wraz z rozwojem wizji ekosystemu Ethereum dotyczącej otwartych finansów, pojawiła się seria platform pożyczkowych bez zezwoleń.

Tym, o którym do tej pory rozmawialiśmy, był Maker CDP Portal dapp, który przewiduje podwyżkę stóp procentowych do 3,5 procent. Nie jest jeszcze jasne, czy ta podwyżka zostanie przegłosowana, ale wydaje się, że wokół podwyżki panuje fala poparcia.

Dwóch innych pretendentów do płaszcza pożyczkowego stablecoinów Ethereum to Złożony i Dźwignia Dharmy. Związek stosuje zmienne stopy procentowe, które stale rosną lub maleją. A Dharma Lever, platforma pożyczkowa i pożyczkowa kryptowalut, jest obecnie w fazie alfa i ma wstępną stopę procentową w wysokości 0,1 procent, chociaż Max Bronstein z Dharmy powiedział, że stopa „może ulec zmianie w zależności od popytu na rynku”.

To, jak wszystkie trzy platformy radzą sobie w nadchodzących latach, jest na razie otwartą kwestią, ale użytkownicy cryptoverse z pewnością będą uważnie obserwować ich stopy procentowe..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me