Ethereum: najnowsze dotacje Gitcoin wskazują na bardziej solidny ekosystem

Granty Gitcoin

Trudność w finansowaniu oprogramowania open source, czyli OSS, była dylematem od dłuższego czasu niż istniało Ethereum. Jednak młody ekosystem Ethereum wykwitł już jednym z najciekawszych sposobów rozwiązania problemu, a rozkwitem jest Gitcoin.

Gitcoin to wiele rzeczy. To aplikacja dApp oparta na Ethereum, pakiet projektów i platforma społecznościowa.

Jednak pod każdym względem Gitcoin i jego rzesze mają jedną misję: wspieranie bardziej zrównoważonego finansowania OSS wokół Ethereum.

Jednym z największych dotychczasowych hitów projektu jest jego Granty Gitcoin program, z których ostatnia, Runda 4, zakończyła się 21 stycznia po dwóch tygodniach trwania.

W tym okresie innowacyjny mechanizm „kwadratowego finansowania” inicjatywy pobudził małych darczyńców, co oznacza, że ​​użytkownicy, którzy wydali tylko garść Dai, nadal mogliby zapewnić finansowanie o wartości setek dolarów na projekty Ethereum.

Runda 4 ma duży udział

Dzięki funduszom o wartości 200 000 USD odłożonym przez sponsorów na dopasowanie kwadratowe ostatniej rundy grantów, ponad 1000 członków społeczności skorzystało z okazji, aby zwiększyć swoje wybrane projekty dzięki dodatkowym funduszom.

Po zakończeniu rundy Q1, dane pokazują, że był to produktywny sukces.

W sumie społeczeństwo Ethereum przekazało ponad 5000 darowizn o łącznej wartości ponad 100 000 USD, na które zostaną wykorzystane dopasowane fundusze.

STATYSTYKI: W czwartej rundzie Gitcoin Grants odnotowano 5644 wkładów od 1188 unikalnych członków społeczności, o wartości 111093 $ w nieco ponad 14 dni. &# 128176;&# 128176;

Ostatni dzień! Przekaż dzisiaj o godz https://t.co/EuP1mCO11f https://t.co/eowJpF9IXI

– Gitcoin (@gitcoin) 21 stycznia 2020 r

Ta runda była również pierwsza w swoim rodzaju, ponieważ Gitcoin otworzył dwie pule finansowania grantów: jedną „infrastrukturalną” dla projektów rozwojowych Ethereum i „społeczną” dla projektów medialnych Ethereum, przy czym ta ostatnia to Nowy dodatek.

W kategorii Infrastruktura projektami, które według szacunków otrzymały najbardziej dopasowane fundusze w Rundzie 4, były 1) rozwiązanie do ochrony prywatności Tornado.cash ETH, 2) „łatwy węzeł” maestros DAppNode oraz 3) aplikacja Sablier do strumieniowego przesyłania pieniędzy w czasie rzeczywistym uchwycił wyobraźnię wielu interesariuszy Ethereum.

Jeśli chodzi o kategorię Społeczność, projektami, które według szacunków otrzymały najbardziej dopasowane fundusze, były 1) popularny Tydzień w biuletynie Ethereum News, 2) usługi agregacji wiadomości na Twitterze @antiprosynth oraz 3) najlepszy portal informacyjny społeczności Ethereum EthHub.

Oddalając się, ogólnie rzecz biorąc ostre finansowanie pomoże wielu projektom Ethereum wejść w 2020 r. Na lepszych podstawach wojennych. Ale jeśli Gitcoin ma coś do powiedzenia na ten temat, nadejdzie jeszcze więcej darowizn Dai.

Nadchodzi więcej rund grantów

Runda 4 wywołała dużo szumu i dobrej woli w społeczności Ethereum, co dodatkowo umocniło Gitcoin jako ukochaną w niej. Runda jest tylko pierwszą z czterech rozgrywanych w tym roku.

„Mamy nadzieję, że regularnie zaplanowane rundy pomogą stypendystom wykorzystać te fundusze nie tylko jako dodatkowe darowizny, ale także jako silne źródło finansowania ich działalności w społeczności Ethereum”, jak wyjaśnił wcześniej Vivek Singh z Gitcoin.

Powiedziawszy to, Gitcoin zamierza pomóc w dystrybucji 1,5 miliona dolarów z dotacji do końca roku, a nadchodzące rundy dotacji zaplanowane są na marzec, czerwiec i wrzesień.

Większy obraz

Gitcoin nie rozwiązuje wszystkich problemów związanych z finansowaniem Ethereum, chociaż już udowodniono, że jest bardzo produktywny i imponujący postęp we właściwym kierunku.

Projekt jest interesujący w tym, co sugeruje Ethereum. Po pierwsze, sugeruje solidność raczkującego ekosystemu Ethereum. W żadnej innej społeczności kryptowalutowej nie ma obecnie odpowiednika Gitcoin. To świadczy o możliwościach inteligentnych kontraktów Ethereum, które Gitcoin umiejętnie wykorzystuje, a także o pozycji Ethereum jako dominującej platformy inteligentnych kontraktów.

Gitcoin Grants, podobnie jak lustro, również sugeruje, z jakimi problemami boryka się społeczność Ethereum lub jakie priorytety ma w danym momencie. Na przykład rozwiązanie do ochrony prywatności Tornado, które otrzymało główną odpowiedź w Rundzie 4, pokazuje, że więcej interesariuszy Ethereum zaczyna coraz bardziej cenić narzędzia prywatności w miarę dojrzewania projektu blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map