Aplikacja Square Cash

Facebook i Square z Doliny Krzemowej chcą zatrudniać kolejne osoby, aby zrealizować plany firm dotyczące blockchain i kryptowalut. Zwolennicy kryptowalut twierdzą, że te rekrutacje mogą być jednymi z pierwszych ścieżek w kierunku przyjęcia do głównego nurtu nowych technologii.

Aplikacja Square Cash

20 marca dyrektor generalny Twittera i Square Jack Dorsey opublikował serię tweetów, w których ogłosił, że jest nowy Square Crypto Inicjatywa miała zostać uruchomiona i chciał zatrudnić garstkę ekspertów Bitcoin Core lub kryptowalut, aby obsadzić stanowiska:

„Square zatrudnia 3-4 inżynierów kryptowalut i 1 projektanta do pracy w pełnym wymiarze godzin nad wkładem open source do ekosystemu bitcoin / kryptowalut. Pracuj z dowolnego miejsca, zgłaszaj się bezpośrednio do mnie, a nawet zapłacimy Ci w bitcoinach! ”

Square Cash, platforma płatnicza firmy, stała się najczęściej pobieraną aplikacją finansową na Apple iOS i Google Play Store pod koniec 2018 roku, po tym, jak aplikacja zaczęła oferować bitcoiny (BTC), kupuje i sprzedaje użytkownikom na początku roku.

Jednak według Dorsey, Square Crypto będzie niekomercyjną inicjatywą o otwartym kodzie źródłowym, której powstałe wersje, jakiekolwiek by nie były, będą oferowane za darmo z korzyścią i ulepszeniem ekosystemu kryptowalut.

Będzie to pierwsza inicjatywa firmy Square typu open source, niezależna od naszych celów biznesowych. Ci ludzie skupią się całkowicie na tym, co jest najlepsze dla społeczności kryptowalut i indywidualnej ekonomicznej pozycji, a nie na komercyjnych interesach Square. Wszystkie powstałe prace będą otwarte i bezpłatne.

– Jacek &# 127757;&# 127759;&# 127758; (@Jacek) 20 marca 2019 roku

Prawdopodobnie wróży dalsze inwazje kryptowalut zarówno dla Twittera, jak i Square, Dorsey dodał później, że fascynował go i entuzjastycznie przyjmował społeczność kryptowalut:

„Uwielbiam tę technologię i społeczność. Uważam, że jest głęboko pryncypialny, zorientowany na cel, ostry i… naprawdę dziwny. Podobnie jak wczesny internet! Cieszę się, że mogę dowiedzieć się więcej bezpośrednio ”.

Dyrektor generalny Square zakończył swoje ogłoszenie, zauważając, że zainteresowani potencjalni klienci mogą skontaktować się za pośrednictwem nowego konta Square Crypto na Twitterze, aby złożyć wniosek:

Czy obecnie uczestniczysz w projektach Bitcoin-core lub innych ekosystemów kryptograficznych za darmo w wolnym czasie? Chcielibyśmy płacić Ci za to w pełnym wymiarze godzin. Jeśli jesteś zainteresowany, DM @SqCrypto, i śledź najnowsze informacje o naszych postępach. Dziękuję Ci!

– jack (@jack) 20 marca 2019 roku

Blockchain on the Brain, Facebook Szukam prawnika

Została nowa pozycja wymienione jako otwarte na stronie Kariera na Facebooku: Lead Commercial Counsel, Blockchain.

Jacyś chętni? Zdjęcie za pośrednictwem Facebook Careers

Jak wyjaśnia post, stanowisko Menlo Park koncentrowałoby się wokół kontraktów na komercyjne inicjatywy blockchain Facebooka:

„Facebook poszukuje elastycznego, sumiennego, proaktywnego gracza zespołowego, który będzie pełnił funkcję głównego doradcy handlowego, wspierającego jego nową inicjatywę w zakresie rozwoju aplikacji blockchain. Będziesz odpowiedzialny za przygotowywanie i negocjowanie różnorodnych umów związanych z naszymi inicjatywami związanymi z blockchain, w tym partnerstw potrzebnych do wprowadzenia nowych produktów i rozszerzenia ich na arenie międzynarodowej.. Będziesz także doradzać klientom w zakresie różnych ryzyk prawnych, strategii biznesowych i innych kwestii związanych z transakcjami handlowymi i ogólną działalnością. ”

Publikacja nie jest zaskoczeniem. Potęga mediów społecznościowych z Doliny Krzemowej w ostatnim czasie wzmogła swoją działalność związaną z blockchain, więc przedsięwzięcia komercyjne mogą być tuż za rogiem.

W lutym zespół Facebook blockchain zatrudnił garstkę inżynierów blockchain z firmy kryptograficznej Chainspace, prawdopodobnie ze względu na doświadczenie zespołu w inteligentnych kontraktach.

W tym samym miesiącu współzałożyciel firmy i dyrektor generalny Mark Zuckerberg powiedział, że szuka możliwości zastąpienia systemu uwierzytelniania Facebook Connect jakąś formą rozproszonej technologii opartej na łańcuchu bloków..

Kolejne ważne odkrycie pojawiło się w niedawnych doniesieniach, że „basketcoin” Facebooka – stablecoin powiązany z kilkoma aktywami zamiast jednego – był na tyle zaawansowany, że firma rozmawiała już z giełdami kryptowalut, aby przygotować się do umieszczenia monety na liście.

Najważniejszym wnioskiem jest to, że plany Facebooka dotyczące kryptowalut i technologii blockchain przyspieszają, a firma podejmuje poważne kroki w celu wspierania tego przyspieszenia. Inne duże firmy mogą wkrótce pójść za tym przykładem na dość rażący przykład Facebooka.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me